705 Shares 4071 views

Żyzna gleba – kluczem do obfitego żniwa

żyzność gleby – klucz do bogatego zbioru ekologicznie czystych owoców każdego zakładu. Podatny grunt nie występuje sama, ale w wyniku naturalnych procesów rozkładu pozostałości roślin, mikroorganizmów, zwierząt w glebie pozostaje. Jest on utworzony w procesie próchnicy humifikacji (humus, pleśń) na górnej warstwie gleby. Humus zawiera przystępnej formie wiele składników odżywczych niezbędnych dla prawidłowego rozwoju roślin.

O żyzność gleby może być oceniana przez zakłady zajmujące ziemię. Roślinność ma grubość żyznej gleby soczyste i na glebę, ubogich w próchnicy roślinności i słabe, rzadkie. Na żyznej glebie próchnicy rosną pokrzywy, mięty, groundsel, siać-oset, mniszek lekarski, stokrotka, jasnota, gwiazdnica. Na glebach zubożonym – rumianek, pasterza torebce, koniczyna, Toadflax, ptasie ziele.

Najgęstsza gleby – glina, że składników odżywczych dobrze zachowane, ale gleby poważnie przepływa woda i powietrze, to w dużej mierze przetwarzane suchej gleby gliniaste tworzą bardzo gęste skupiska.

Piaszczysta gleba jest łatwa w obróbce, ale ma kilka składników odżywczych, a więc wymagane jest, aby nawóz w dużych dawkach. Dobry moczenie woda, piaszczysta gleba nie jest w stanie go utrzymać. Woda rozpuszcza użyteczne mikroskładniki i przenosi je na głębokości, które są niedostępne do systemu głównego.

Grunt roślinny znany że płodne, ponieważ bogate próchnicy, azotu i potasu. Porządku nierówne struktura ziarna tej glebie jest najbardziej odpowiednim do wzrostu roślin – jest dobra przepuszczalność powietrza i wody.

Mimo to, w naturze idealnej gleby do uprawy warzyw w całej ich różnorodności nie istnieje. Marchew preferuje gleby piaszczyste, ziemniaki – lub gliniastą czarnej ziemi. Aby ustalić, co zrobić nawóz na miejscu i jak to jest tutaj uprawa najlepiej, trzeba wiedzieć składu gleby, jego gęstości, wilgotności, kwasowości i struktury.

Struktura gleby określa się w prosty sposób – zwijanie małej wici śpiączka ziemi, a następnie przez walcowanie jej w pierścieniu. Jeśli wiązka przewodów jest niemożliwe – gleba jest piaszczysta. Jeśli wiązka jest łatwo zwinięte w pierścieniu – gleby gliniaste. Poprawa struktury gleby piaszczystej i gliny wymagają nawozy organiczne, nawozy zielone roślin uprawnych. Jeśli wiązka przewodów slajdy, ale kruszy gdy zawarte w strukturze pierścienia gleby w normalnym i nie wymaga poprawy. Najlepszym struktura jest granulowany o wielkości ziarna od 1 cm. W celu polepszenia struktury gleby, a przeprowadził mulczowania płytką ziemi (bronowanie).

zakwaszenie gleby może być określona w następujący sposób: a bryła ziemi umieszcza się w naczyniu z wodą, razmeshivat, do osadzenia – ziemia jest w dolnej części, woda – nad ziemią. Kawałek papierka lakmusowego obniżona wody – wyznacznik kwasowości. Jeśli papier zmienia kolor na czerwony – gleba jest kwaśna środowisko, jeżeli lakmusowy zmienia kolor na niebieski – gleba ma odczyn zasadowy. Ustalić kwasowość pomocą gleby do roślin wskaźnikowych. Na glebach kwaśnych wskazują, jaskier, skrzyp, szczaw konia. Na glebach zasadowych rośnie powój, cornrose. Płodne gleba jest zwykle lekko kwaśne albo obojętne. O korzystnym otoczeniu powiedzieć pokrzywy, rumianku, trawy pszenicy, mniszka lekarskiego.

Do żyznej glebie pozostaje się z roku na rok, lub poprawić płodność, powinny być przeprowadzone w zakresie szczególnych działalności rolniczej. Należą płodozmian, bez którego niemożliwe jest, aby konsekwentnie dobre plony. Martwe pozostałości jednej i tej samej roślinie gromadzenia ich w glebie z roku na rok tworząc toksyczne związki z naruszeniem metabolizmu w roślinach przyszłych upraw. Oprócz warzyw uprawy wymagają różnych elementów zbilansowanej diety, a nie takie same. Zgodnie z zasadami kultury z powrotem na miejsce dopiero po 5 latach. Dla małych obszarach, zasada ta może obserwować, uprawy warzyw metoda Mittlaydera.

Reszta gleby utworzone od czasu do czasu przez jeden sezon, może poprawić żyzność gleby. Jeśli poprzednio używane „czystej pary”, obecnie często stosowany nawóz zielony uprawy takie jak facelia, gorczyca biała, łubinu, gryka, żyto. rośliny te zawierają białka, azotu, mikroelementy i pierwiastki poprawiające strukturę gleby, co zwiększa oddychanie. Zielony nawóz obejmować płodozmian i siać swoje ziemie po zbiorze głównej uprawy.

Podatny grunt utrzymuje wysokie wydajności warzywa, ziarna i owoców przy podejmowaniu nawozy mineralne i organiczne. Korzystne należy do substancji organicznej, która wzbogaca gleby do kilku lat, ponieważ rozkłada się stopniowo. Nawozy mineralne wpływ efektu w krótkim okresie, a dodatkowo hamują mikroflory gleby.

Stworzenie żyznej gleby w ogrodzie – to nie jest jeden dzień. Ale szlachetny i ciężkiej pracy rolnika jest wymagane do THANK bogate zbiory różnych warzyw, owoców i jagód.