841 Shares 4272 views

Najbardziej korzystne i wygodne systemy podlewania ogrodu

Obecnie istnieje wiele różnych systemów nawadniania ogrodu, począwszy od prostego konewka do urządzeń automatycznych. Planując strefie podmiejskiej lepiej jest myśleć o tym, jak zainstalować system nawadniający. Brak nawadniania zmniejszy wszelkich starań, aby stworzyć ogród i Kwietniki pod nr.

Oczywiście, można zainstalować wiele zraszaczy w różnych miejscach na ogród i warzyw, ale do pełnego podlewania ogrodu te rośliny wystarczająco daleko. Projekt każdego systemu wymaga przemyślane podejście.

Aby rozpocząć ziemia jest podzielona na pewną liczbę sektorów, zraszacze następnie wybrany które po połączeniu w jednym kawałku obejmie część dla dokładnie podlewania. Dobrze zaprojektowane usługi inżynieryjne i prawidłowo zamontowane systemy nawadniające ogród będzie nie tylko pomóc uniknąć niektórych problemów, ale również zaoszczędzić pieniądze i energię.

Oczywiście, można iść i po prostu za pomocą konwencjonalnego Lake (nawadniania ręcznego). Opcja ta jest również bardzo skuteczne. Jednak nawet niektóre proste systemy podlewania ogrodu wymagają minimum ciągłego monitorowania.

Automatyczne systemy podlewania ogrodu rozwiązać ten problem, a nie tylko ten jeden. Nie trzeba będzie nosić ciężkich węży, bojąc się zranienia i uszkodzenia posadzone krzewy lub rośliny. pozwoli zapomnieć o ciężkim konewka. Nie tylko będzie można obniżyć koszty wody i energii elektrycznej, przy jednoczesnej poprawie jakości nawadniania, dla wszystkich, że wasza obecność na miejscu nie muszą.

Automatyczny system podlewania ogrodu niezależnie ustalić poziom opadów, w razie potrzeby poprzez wyłączenie podlewania, ponieważ działają one przez rejestrującego czujniki wilgotności. Jako uproszczona wersja systemu można uznać półautomatyczny, zaprogramowany do trybu oglądania. W tym przypadku, podlewanie byłyby zawarte w pewnej (stały) czas.

Co składa się z automatycznymi systemami nawadniania podwórku?

Urządzenia te obejmują następujące elementy:

1. Na panelu sterowania, który można nazwać „mózgiem” systemu. Remote Function – zgodność z określonymi parametrami (zestaw programie). On czyta dane stację pogody, system wyłącza się, jeśli zacznie padać deszcz, a on obejmuje, gdy wilgotność spada. Profesjonalny pilot może być zaprogramowany do 365 dni, co jest szczególnie ważne dla tych, których działalność jest związana z szklarniach.

2. Zawory elektromagnetyczne. Jest to rodzaj dźwigów, które są przewody dostarczone. Działają one w połączeniu z pilotem zdalnego sterowania, wysyłając sygnał do otwierania i zamykania. Dopływ wody przechodzi przez tych zaworów.

3. Podlewanie głowy, nadal nazywa deszczownie, nawadnianie ćwiczeń. podziemny zainstalowany. Wysłany ciśnienia popycha zapasów. Dysze mogą być podniesiona do 30 cm. Głowica może być zmienne (okrągła obrotowa) o promieniu nawadniania średnio 11 m i kształcie wachlarza (statycznego parasol, rozpryskującego), promień nawadniania, który jest wartością średnią z 5 m. Długość dyszy może być regulowane. Głowica tryskaczowa wyposażony w dysze (dysze) pozwala na dalsze podlewanie, podlewanie rodnik, słodkie szkliwo.

4. Rury (zazwyczaj z polichlorku winylu i polietylenu, o różnych średnicach). Zakopane w ziemi. W zimie, napowietrzane przez sprężarkę.

5. Przepompownia. To podnosi wodę ze studni. Umieszczone centralnie w nieobecności wody.

Drip systemu nawadniania ogrodu jest uważana za najbardziej zaawansowane i wydajne. Metoda ta pozwala na zastosowanie wody bezpośrednio do korzeni roślin. Oprócz oszczędności wody i zmniejszenie kosztów utrzymania ziemi czysty (chwast) możliwe jest, aby rozpuszczalnych nawozów mineralnych. W przypadku słabo rozpuszczalne w wodzie granulki mogą być blokowane drippers.

Składniki taki system zawiera: źródło wody, stację pompy, filtra, sterowania, kontroler, ciśnienie blokującą; Przewód rurociągu się go z Adjustible przewodów i rur z nadajników.

Reprezentacja systemu z prawidłowym montażu i obsługi może być stosowany od dziesięcioleci.