444 Shares 5511 views

Rocznice ślubów

Żaden kraj na świecie nie może pochwalić się taką liczbą wyznaczonych rocznic ślubnych jak kraje poradzieckie. Co do zasady, w Europie i innych krajach tradycyjnie obchodzi się rocznice ślubów dopiero od 25, 50 i 100 lat.

Prawdopodobnie ludzie słowiańscy są najbardziej kochający, dlatego po ślubie wymyślili ich nazwy i święta praktycznie każdego roku małżeństwa. To wspaniała okazja, aby przypomnieć drugą połowę swoich uczuć i ten wspaniały dzień, kiedy wypowiedziałeś przysięgę miłości i lojalność wobec siebie nawzajem.

Jubileusze wesel z biegiem lat mają swoje tradycje i znaczenia, znaki, a nawet rodzaj symboliki, odpowiadające okresom małżeństwa. Tego dnia, wokół stołu, można ponownie zebrać rodziców, krewnych i krewnych swoich ludzi. Wakacje mają swoje własne cechy, nawet prezenty, z którymi dziś przychodzi się do "nowożeńców".

Po pierwszym roku małżeństwa można słusznie świętować pierwszą rocznicę – bawełniany ślub. Ona miała swoje imię, ponieważ jej mąż i żona nie przetrwali tak mało razem, a więc ich małżeństwo nie jest jeszcze silne, bawełniany materiał, który łatwo łzy. Niektórzy nazywają to datę ślubu gazy.

Rocznica ślubu według roku będzie miała tendencję do "wzmacniania" w imię materiału, z którym festiwal jest związany. Więc druga rocznica jest zwykle nazywana ślubem papierowym. Znakiem trzech lat życia razem nazwano skórzaną.

Mieszkając razem przez cztery lata, "młodzi" mogą słusznie świętować ślub lniany lub liny. W tym okresie mąż i żona nauczyli się wystarczająco dużo od siebie nawzajem i "przyzwyczailiśmy się", ich sposób życia porównuje się z włóknami lnu, które są ściśle ze sobą powiązane i nie są tak łatwo złamać.

Wcześniej wszystkie daty nie były już jubileuszami wesel, ale raczej rocznicami, pierwsza poważna okazja może być nazwana drewnianym weselem – to jest 5 lat życia razem. Drzewo jest już dość solidnym materiałem, które symbolizuje siłę stosunków rodzinnych. Uważa się, że ta rocznica musi być oznaczona koniecznie, goście, którzy przychodzą dziś do domu z rodziną, powinni dostarczyć drewniane przedmioty domowe. Może to być deska do krojenia, stojak pod gorącym talerzu, nawet wałek do ciasta, ponieważ prezent będzie odpowiedni w tym dniu.

Następnie przychodzi żeliwny wesele, który obchodzi w 6 roku małżeństwa. Chodzi o to, że żeliwo wieprzowe jest, przeciwnie, dość delikatnym materiałem i symbolizuje kryzys, który ma miejsce w stosunkach rodzinnych w szóstym roku życia. Stosunki, takie jak żelazo, mogą pęknąć i rozpadać się w każdej chwili.

Następna rocznica (7 lat), zwana miedzianym weselem. Należy powiedzieć, że rocznice ślubne często mają nazwy związane z cennymi materiałami. Jest to miedź ślub, który uważa się za pierwszą datę, która jest związana nie tylko z silnym, ale również cennym metalem, ponieważ stosunki małżeńskie zyskały już duże znaczenie dla małżonków.

Następnie następuje ślub cyny i wesela, które odpowiadają 8 i 9 lat życia razem.

10 lat w małżeństwie świętuje rocznicę, którą nazywano ślubnym ślubem. Goście tego dnia powinni dawać wszelkie produkty z cyny. Uważa się, że ten metal, podobnie jak związek między małżonkami, jest bardzo elastyczny.

Silne i silne relacje w 11. życiu małżeńskim nadały imię na te wakacje – stalowy wesele, a następnie nikiel – 12 lat.

Ślub Lacy odpowiada 13 mieszkał razem od lat, w tym okresie relacje w rodzinie stają się bardzo cienkie i mogą być rozbite w każdej chwili.

Ale w przyszłym roku nadchodzi okres, który uważa się za trwały w stosunkach. Jeśli małżonkowie żyją razem przez 14 lat, to już się nie boją, więc rocznica została nazwana agatowym ślubem.

Wiarygodne relacje małżonków otrzymały imię 15-tej rocznicy – ślub kryształowy. Jasny i soneczny kryształ ma jednak dużą siłę. Jest z nim i porównaj związek między mężem i żoną. Zazwyczaj podaje się kryształowe szkło: wazony, okulary, itp.

Przez 18 lat małżeństwa relacje małżonków rozkwitają, gdy dzieci są już dorosłe, a rodzice są jeszcze młodzi i pełni energii, wakacje to nazywano "turkusowym ślubem".

Po 20 latach wspólnie nadszedł czas, gdy trzeba dbać o swoje relacje bardzo starannie, ponieważ są one bardzo delikatne i mogą "złamać" w dowolnym momencie, więc ta data nazywa się "ślubem porcelanowym".

I znowu, w imię rocznicy ślubu, spotykamy szlachetny metal, tym razem porozmawiamy o srebrnym, szlachetnym i trwałym materiale – srebrny wesele to 25 lat, żyli razem.

Perły ślubne są obchodzone po 30 latach wspólnie. Koral lub bielizna gromadzi przy stole ogromna rodzina, składająca się z dzieci i wnuków, przez 35 lat życia razem.

Po 50 latach małżeństwa celebruje się rocznicę, której nazwa jest związana z jednym z najcenniejszych i trwałych materiałów. Złoty ślub jest uważany za najpoważniejsze i ważne wakacje. Ludzie, którzy od wielu lat żyją na ramieniu, mają naprawdę silne relacje, przetestowane według czasu i różnych wyzwań życiowych.

Pomimo faktu, że następujące jubileusze wesel są rzadkie, niemniej jednak zdarzają się i dlatego mają prawo istnieć.

Jeśli nie wiesz, co dać "nowonarodzeniom" w ich rocznicę, weź inspirację z imienia. Co do zasady, dają one produkty wykonane z materiałów, które są podstawą nazwy tego święta rodziny.