639 Shares 9167 views

Świątynia buddyjska w Elista: tryb działania, adres, zdjęcia

Elista – miasto w południowej Rosji, jest zupełnie inny od wielu innych, ze względu na swoją ciekawą historię. Został on założony w 1865 roku, ale zacząłem uczyć się o nim po rewolucji w 1917 roku w mieście, z zabytków, o których wiadomo, wiele – Red School. Jest on zbudowany na początku ubiegłego wieku. Nowoczesne atrakcje – świątynia buddyjska w Elista. Adres mu ul.Klykova. Budynek położony jest przy skrzyżowaniu ulic nazwanych Lenina i Iljumżinow.

Opis świątynia

Największa w naszym kraju iw Europie, jest świątynia buddyjska w Elista, zdjęcia, które można zobaczyć w tym artykule.

Przed nadejściem nowego 2004 roku Jego Świątobliwość Dalajlama przybył z jednodniową wizytą do Republiki Kałmucji. Tutaj poświęcił miejsce przyszłego khurul buddyjskiej i dał mu nazwę „Złota Domu Buddy Siakjamuniego”.

A dzisiaj, kompleks świątynny jest uważana za najważniejszą atrakcją kraju. „Złota Domu Buddy Siakjamuniego” – jest to duży budynek z białymi ścianami, urządzony w stylu typowym dla kultury buddyzmu.

Centralny budynek świątyni, na obwodzie jest ogrodzony, które są małe rzeźby są zbudowane. Wjazd na terytorium może być z każdej z czterech stron (według punktów kardynalnych). A świątynia buddyjska w Elista ma dwa wejścia. Pochodzenie – piękny, przód (południe) i drugą, bardziej skromne, – usługa (na północy). Możesz przejść do dowolnego wejścia, ale tradycje kałmuccy sugerują, aby wejść przez główną bramę.

reguły

Przy wejściu gości wita nas znak z apelem do gości. Według niej, goście świątyni trzeba przestrzegać kilku zasad:

 1. Poszanowaniu tradycji buddystów, powinien dostać świątynię, boski posąg i skręcić w prawo na perkusji modlitewne.
 2. Wchodząc do sali modlitewnej, trzeba łuk trzy razy, na znak szacunku do Buddy i jego nauk.
 3. Ołtarz może przyjść tylko prawdziwie wierzący.
 4. Konieczne jest, aby słuchać uwag i rad lamów i pracowników Kościoła.
 5. Jest to niemożliwe, aby dotknąć malarstwo, przedmioty rytualne, ściółka, zająć miejsce mnichów, mienia lub uszkodzenia kwiatów.
 6. Przy wyjściu z sali modlitewnej nie powinien odwrócić się plecami do Buddy.
 7. W Kościele nie może nagrywać wideo i robienie zdjęć.
 8. Konieczne jest, aby mówić bardzo cicho i rozłącza się dźwięki telefonu.
 9. Na terenie buddyjskiej świątyni nie można palić i pić.
 10. Odzież nie powinna być zbyt otwarta.

Co jest terytorium

Patronem tego świętego miejsca – pogańskiego boga lub TsaganAav starszego White. Spotyka członków khurul gości.

Za jego pomnik przedstawia dwie drabiny, u podnóża której znajduje się piękna fontanna. Wspinając się po schodach na górę, można spotkać się z rzeźbiarskiego wizerunku bóstwa Kubera – strażnik bogactw.

Czerwone kolumny wejściowe ramka świątyni. Ci, którzy przychodzą po raz pierwszy, specjalny zachwyt powodować czerwone drzwi z ornamentem w postaci rzeźbionych elementów złota. Wykonane dopasować portal wejściowy, usiąść blisko schodach dumnych Lions.

Ponadto w całym istnieje wiele małych i niezbyt rzeźb. W pobliżu centralnej struktury cokole 17 są osadzone Pagoda buddyjski święte złote szaty.

Również w świątyni znajduje się kilka bębnów modlitewne – „Kurd” – w którym są setki modlitw.

Świątynia buddyjska w Elista: budowa i otwarcie

Budowa świątyni buddyjskiej w stolicy Kałmucji skończyła dość szybko. W ciągu pierwszych 9 miesięcy pracy zbudował świątynię, zakończone wszystkie prace na układ dziedzińca i wnętrze (swoją drogą, kiedyś to miejsce było dla produkcji konstrukcji żelbetowych roślin). Inauguracja kościoła miała miejsce w 2005 roku.

Najważniejszą budowlą w składzie nazywana jest cel syume. Znajduje się na wzniesieniu (około 7 m), a na wysokości ponad 50 metrów. To piękno widać ze wszystkich części miasta.

Złoty siedziba

Miasto przyciąga tysiące turystów do odwiedzenia Złotego Domu Buddy. I co roku liczba ta rośnie, zwłaszcza cudzoziemców. Prowadnice wiedzieć dużo o legednd świątyni może podać szczegóły dotyczące krajowych obchodów Kałmuków, odradzającej się kultury buddyjskiej w kraju, i wiele więcej.

Tak, powinno się odwiedzić „perłę stepów” – Świątynia buddyjska w Elista! Jak się tu dostać, wie każdy obywatel. Zwłaszcza, że stolica Kałmucji, małej wielkości i prawie cały piętrze, więc złotym blasku świątyni widać z każdym wjeździe do miasta.

Wnętrze świątyni

Wewnętrzna część garderoby świątynia jest nie do opisania. Mimo, że pierwszą rzeczą, która przyciąga wzrok przy wejściu – szatnia. Zawierał on modlił się, zdjąć górną część ubioru i obuwia. Obok szafy znajduje się sklep z pamiątkami, ozdoby w stylu buddyjskiej i przypraw.

W głównej sali centralnej khurul, na drugim piętrze, jest to szczególne miejsce dla tych, którzy chcą się modlić – Arc. Ma wiele ławek dla wiernych, a centrum jest urządzony tier złoty Budda Siakjamuni (prawie 10 metrów). Widoczne dla gości posągi pokryte są bardzo cienkich płytek złota, i schował go w specjalnym świętych rzeczy: modlitwy, kadzidła, mantr, przywiezionych z różnych zakątków kraju.

Świątynia buddyjska w Elista obrębie murów ozdobione mistrzowskim malarstwa. Wynika historię kultury lokalnej. Malowanie zajmuje dziewięć magistra tankopistsev. Oni go obejrzeć i okresowo aktualizować.

Świątynia przekazał odzieży mnich Dalaj Lama XIV.

Jak świątynię

Powinieneś wiedzieć, że największa świątynia buddyjska w trybie Elista posiada specjalny:

 1. Rano kursuje codziennie wspólną modlitwę o dobro wszystkich mieszkańców Republiki Kałmucji i wszelkiego życia na Ziemi (od 9.00 do 10.30).
 2. W środku dnia jest czas na codziennym podawaniu indywidualnych zwiedzających (od 11.30 do 16.00, z wyjątkiem poniedziałki i piątki).
 3. Nie wstęp do szczególnych dni Księżyc: 8, 15 i 29. Te dni są poświęcone specjalnej modlitwie bóstw obrońców, Budda Medycyny i Zielonej Tary.

Każdy użytkownik uprzednio wydał kartę. Na sesjach, na życzenie gości, mnisi prowadzą ceremonie i recytować modlitwy. Każdy z mnichów zostało przeszkolonych. I wszystkie zostały rytuał przejścia w klasztorach Tybetu. Wśród nich istnieje już kilka młodzi mnisi kałmuccy, Drepung Gomang zakończone powodzeniem (specjalny klasztor-uniwersytet).

Specjalny odbiór na jednej z kondygnacji są lekarze medycyny tybetańskiej, absolwenci Instytutu medycyny tybetańskiej i astrologii imieniu Jego Świątobliwości Dalajlamy w Dharamsali. Jest to jeden z najbardziej znanych szkół. Lekarze podejmują z 9.30. do 14.00, w dniach roboczych, bez powołania.

W piątki od 14.00 do 16.00 – odbyło się nabożeństwo za zmarłych (yoryal).

Aby sprawdzić świątynię czynna jest codziennie, bez świąt i weekendów, od siódmej rano do siódmej w nocy.

schody

Centralny budynek świątyni podzielone jest na 7 etapów. Każdy położył jej istotę, swoją funkcję.

Pierwszy poziom jest przeznaczony do muzeum historii kultury buddyjskiej. Jest dużo zdjęć i rzeczy, które są bardzo jasno wyrażają istotę wierzeń i pozwalają na lepsze zrozumienie go wszystkim, którzy przyszli do świątyni buddyjskiej w Elista. godzinach otwarcia od 10,00 do 17 00 (z wyjątkiem poniedziałku).

Druga połowa oryginalnej warstwie posiada sala konferencyjna (460 miejsc) i dużą bibliotekę z czytelnią. W jej szerokiej gamy książek. W domenie publicznej klasycznej literatury buddyjskiej kanoniczne kierunki i książek współczesnych pisarzy. Z wyjątkiem poniedziałków, biblioteka czynna jest codziennie od 10 rano do 17.00.

Na tej samej kondygnacji codziennie oprócz poniedziałku do piątku w memoriale, o piątej rozpocząć bezpłatne sesje jogi. Są one otwarte dla wszystkich chętnych.

Co jeszcze można zobaczyć odwiedzając Świątynia buddyjska w Elista? Na przykład, druga warstwa – ogromna Chapel (1 500). Odwiedzający miasto i obywateli może po prostu zostać tutaj przez długi czas i znaleźć odpowiedzi na życiowe pytania lub po prostu odnaleźć spokój i harmonię. Zostawić, wiele osób mówi, nie chce: piękno i spokój fascynować …

Na trzeciej kondygnacji znajdują się pomieszczenia administracyjne, pokoje do indywidualnego odbioru (dla gości na specjalnym nagraniu w specjalnie wyznaczonych dni) oraz hal wystawowych.

Czwarty poziom buddyjskiej świątyni w Elista – dawna rezydencja jedynego prezydenta republiki Kałmucji – Kirsana Iljumżinow, szef kałmuckich buddyści shadzhin TeloTulku Lamy Rinpocze i prywatnym pokoju lokalnych mnichów.

Piąta warstwa jest reprezentatywny Dalai XIV.

Po szóste – pomieszczenie techniczne. A siódmego tier rozliczane specjalne pokoje dla wyspecjalizowanych buddyjskich obrzędów.

Każdy może znaleźć odpowiedzi

Wielu ludzi przychodzi i ze względów osobistych w buddyjskiej świątyni w Elista. Zalecany czas na wizytę zazwyczaj oznaki specjalnego przygotowania listy. Goście przychodzą do świątyni, aby skonsultować się z filozofii życia, próbując dostać się do słynnych lekarzy medycyny tybetańskiej. Niektóre występują z astrologów przeczytać w bibliotece literatury. Inni wolą odwiedzić Ćwiczenia prowadzone wysokich rangą gości, wirtuozów praktyk buddyjskich.