758 Shares 9523 views

Kościół świętego Łazarza: historia i zdjęcia

Podróżni z całego świata uważają, że na wyspie Cypr – jedno z najlepszych miejsc na świecie na wakacje nad morzem. Piękna przyroda, piękne morze, jasne słońce, dobrze wyposażone plaże – co może być lepszego dla miłośników tego hobby?

Niemniej jednak, dla wielu turystów to święto bardzo szybko staje się nudny, a są zainteresowani tym, co można zobaczyć na Cyprze. Szczególnie polecamy do odwiedzenia Kościół św Łazarza w Larnace – unikalną atrakcją wyspy, doskonale zachowaną do dnia dzisiejszego od czasów Bizancjum.

Ten wspaniały budynek Cypryjczycy uważana za jedną z najpiękniejszych na wyspie. W czasach starożytnych chrześcijan, którzy dokonali pielgrzymkę do Ziemi Świętej, należy odwiedzić kościół św Łazarza. Należy zauważyć, że świątynia znajduje się – w samym centrum Larnaki, dzięki czemu można łatwo dostać się tutaj sam, nawet jeśli zatrzymać się w innym mieście. W ostatnich latach Cypr aktywnie rozwija połączenia autobusowe, a można wziąć taksówkę, którą można uzyskać z dowolnego hotelu.

Kościół świętego Łazarza w Larnace, Cypr: historia

Budowa rozpoczęła się w słynnej świątyni 890 roku. Praca została wykonana w miejscu istniejącego w chwili kościoła, gdzie został pochowany w jednej z Jezusem Chrystusem – Łazarz. Na budowę świątyni funduszy przydzielonych miasto Kition (tzw w tych dniach Larnaca) cesarz Leon VI Filozof.

Początkowo w czasie okupacji weneckiej wyspy, świątynia została nazwana klasztor benedyktynów. Był członkiem Kościoła katolickiego rzymskiego imperium. Po zdobyciu cypryjskich Turków świątynia KUPILI (1589) Kościoła Prawosławnego. Turcy zadowoleni z obecności na ziemi prawosławia, bo zrobili wszystko, aby zmniejszyć wpływ katolicyzmu w regionie. Jednak katolicy mogli trzymać dwukrotnie usługę rok w świątyni (w małej kaplicy). Była przymocowana do ołtarza na północy i trwała do 1794 roku.

Cechy świątyni podczas panowania Turków

W czasach imperium osmańskiego kościoła św Łazarza (Larnaka) stracił dzwony zostały zakazane się dzwonnica. Dzwony w świątyni były na drewnianych konstrukcjach, ale ponieważ w Larnace turecki wpływ nie był tak rygorystyczne jak w innych miastach Cypru, oni nie strzelać.

Według rosyjskiego życzenie w 1856 roku, zakaz został zniesiony. kamienna dzwonnica została wybudowana kilka lat później, który później był wielokrotnie niszczony i odbudowywany.

St. Lazarus

Wszystkie starożytne kościoły chrześcijańskie posiadają wiele legend i opowieści. Św Łazarza (Cypr) nie jest wyjątkiem. Święty Łazarz był bliskim przyjacielem Jezusa Chrystusa. Czwartego dnia po śmierci Jezusa został wskrzeszony. Dlatego Lazarus jest często nazywany czterech.

Nauki o wielkim cudzie, Żydzi postanowili zabić Łazarza, a on został zmuszony do ucieczki z Jerozolimy. Razem z grupą uczniów udał się na Cypr. Przybył na wyspę Łazarza został ogłoszony świętym przez apostołów do biskupów miasta Kition, gdzie mieszkał przez 30 lat.

Po śmierci Łazarza został pochowany w marmurowym grobowcu. Pięćset lat cesarz Leon IV kazał wybudować w miejscu pochówku świętego kamienia kościoła. Lazarus jest patronem miasta Larnaca, świątyni zbudowanej na jego cześć, to jest od dawna edukacyjne, kulturalne, religijne i społeczne centrum miasta. 250 lat kościół św Łazarza otworzył szpitale i szkoły, aby utrzymać porządek na cmentarzach. Wspiera on także potrzebujących studenci płacą za edukację, ochronę interesów obywateli. Według historyków, taka aktywna pozycja społeczna nie była typowa dla większości kościołów Cyprze w tym czasie.

Cypryjczycy są bardzo dumni z faktu, że święty Łazarz mieszkał na swojej ziemi. Od czasów starożytnych, są legendy o nim. Jedna z nich opowiada o tym, jak tam było jezioro Aliki (sól). Raz na jego miejscu był piękny winnic, który był własnością starszej kobiety. Po przejściu przez niego, Lazarus, spragniony i zmęczony, zadał jej małą kiść winogron, średni staruszka odmówił mu. Święty Lazar zapytał, wskazując na kosz pełen pachnących jagód: „Co to jest?” a odpowiedź brzmiała: „Salt”. Distressed jawne kłamstwo, Łazarz powiedział: „Od teraz, niech to wszystko tutaj zamieniają się w sól.” Od tego czasu pojawiło się jezioro Aliki.

Św Łazarza (Cypr): Opis

Najbardziej znanym i najczęściej odwiedzanych wyspa oferuje spektakularne świątynię architektury bizantyjskiej. Wygląda to dość ciężkie, a nawet trochę jak średniowiecznej twierdzy. Wykonane z kamienia. Długość konstrukcji – ponad trzydzieści metrów.

Św Łazarza (Republika Cypryjska) składała się z trzech naw i trzema kopułami. Należy do rzadkiego typu architektonicznego i znacznie różni się od większości świątyń mnogokupolnyh. Arcade tutaj pojawił się podczas prac remontowych znacznie później.

Niedaleko na północ wejście do świątyni znajduje się Krzyż Jerozolimski – starożytne emblemat łacinników. W zachodniej części budynku znajduje się Muzeum St. Lazarus, który zawiera unikalne przedmioty religijne – Ikony i starych książek, przyborów kościelnych i ubrania. Obok muzeum działa sklep kościół, który sprzedawany ikonę z wizerunkiem Łazarza, książki, kopie bizantyjskich liter i więcej. Archeolodzy odkryli, że w dawnych czasach nawet zewnętrzne ściany świątyni został ozdobiony licznymi freskami, które niestety nie przetrwały do dnia dzisiejszego.

Wystrój

Wnętrze świątyni fascynuje swoją tajemniczością – Twilight, wiele złota i srebra. Święty Łazarz Kościół słynie z unikalnego skarbu – ikonostasu, wykonane z rzeźbionego drewna. Produkowany utalentowany rzeźbiarz Haji Taliadoros. To najlepsza praca została wykonana w dziewięciu lat. Ikonostas został pokryty złotem, został ozdobiony stu dwudziestu ikon. Każdy z nich – unikalne dzieło sztuki.

Pod ikonostasu jest wyryte w skale mały kościół – prowadzi odpowiednie kroki. Obok głównego ołtarza w kaplicy, gdzie pozostał ołtarz Łacińskiej.

komunikacja relikwie. Lazarus

Wierzący, którzy chcą czcić św Łazarza, sprowadzają się w przestrzeni znajdującej się pod ołtarzem. Tutaj zainstalowany raka z jego relikwiami. Przed wejściem (na wschód) ma ściany świętego źródła.

Po raz pierwszy relikwie Łazarza znalezionej w 890 roku jest tu mały kościół. Dowiedz się o odkryciu Leo VI nakazał przewieźć relikwie do Konstantynopola. W 1972 roku, w sarkofagu znajduje się pod ołtarzem kościoła, znaleźli szczątki świętego. Oznacza to, że mieszkańcy Kition całą mocą nie podano.

Sarkofag i jest teraz w tym samym miejscu. Na jednym z jego boków wpisany jest napis, co tłumaczy się jako „przyjaciela”. Jest on przeznaczony do zastąpienia pierwszego sarkofag, która została dostarczona do komunikacji konstantynopolitańską z porcją zabytków. Łazarz. Od Kitium Krisopolis energetyczne zostały wysłane, a następnie ST. Sofia.

Później cesarz Leon VI zbudowany kolejną świątynię konsekrował na cześć św Łazarza (Konstantynopol). Wniesione relikwie tam tak długo, jak nie uchwycić krzyżowcy zdobyli miasto. Oni transportowane szczątki do Marsylii. Ich los nie jest znany.

zasady świątynia

Jeśli chcesz odwiedzić kościół św Łazarza, należy zdawać sobie sprawę z zasad, które muszą być ściśle przestrzegane.

  1. Kobiety powinny być ubrany w sposób ścisły. Wpuszczony do świątyni na sobie szorty, mini-spódniczki, otwarty i zbyt obcisłe ubrania.
  2. Podczas gdy mężczyźni i kobiety siedzą usług oddzielnie. Mężczyźni przytrzymaj prawą stronę świątyni, kobiety – w lewo.
  3. Świątynia jest zabronione rozmawiać, robić zdjęcia i filmować usługi kolidować z wiernymi.

ślub

Jednym z bardzo piękny zwyczaj uwielbiony Kościół św Łazarza na całym świecie. Mówimy o ślubie. Biura podróży z różnych krajów oferują miłości pary uświęcić swój związek w tej starożytnej chrześcijańskiej świątyni. Nowożeńcy z całego świata przyjeżdżają tutaj, aby otrzymać boskie wsparcie i przysięgają wieczną miłość.

działalność edukacyjna

Dziś w świątyni nadal działa kulturowego ośrodek szkoleniowy, który rozpoczął działalność w 1875 roku. Wtedy to była szkoła parafialna, a dziś kościół św sprawia nieoceniony wkład w edukację i wychowanie dzieci.

Teraz w centrum znajduje się w odnowionym pokoju, który może wynosić około stu pięćdziesięciu osób na raz. organizuje konferencje, fascynujące wykłady, projekcje filmowe, koncerty muzyki organowej i klasycznej, małych spektakli teatralnych.

Czynne

Prawdopodobnie wielu turystów interesuje, kiedy można odwiedzić kościół św Łazarza. Godziny świątynia różnią się w zależności od sezonu. W lecie można zobaczyć świątynię w dni powszednie od 8:30 do 13:00, a następnie od 16:00 do 18:30. W sobotę, świątynia jest otwarta od 8:30 do 13:00. W okresie zimowym (od września do marca) – w godzinach od 8:00 do 17:00

Prawosławie w świecie honoruje pamięć świętego Łazarza tygodni przed obchodów wielkanocnych. Ten dzień jest szczególnie lubił, i uroczyście obchodzony w Larnace.

opinie

Wielu gości, którzy odwiedzili Cypr nie zaplanował zwiedzanie wyspy. Jednak wszedł na tej błogosławionej ziemi, dowiedzieli się o niezwykłych zabytków chrześcijańskich.

Wrażenia ze świątyni przewyższają wszelkie oczekiwania. Nie zachwyca wszystkich. budowa architektury, jego wystrój, starożytny ikonostas, co samo w sobie jest bezcennym zabytkiem historii i kultury, a także unikalnych ikon – wszystko to jest kościół św Łazarza w Larnace. Godziny otwarcia są bardzo wygodne do odwiedzenia. Podróżnych, że panuje w świątyni jakąś szczególną atmosferę tajemnicy i jednocześnie, dobroć dla wszystkich, odwiedzić kościół.