403 Shares 1678 views

Moose (rzeźba), Wyborg: rok powstania i gdzie

Wiele miast ma pewną różnicę w postaci pomnika. Wiadomo tworzenie Jussi Mäntynen ręce jest łoś (rzeźba). Wyborg – miasto słynne dzięki zwierzęciu o bogatej historii. Ustaw „strażnika porządku” w parku „Esplanade”.

Naturalnej wielkości brązu łosia (rzeźba) ustalono na 20-tych. Wyborg, na pewno kojarzą mieszkańców i turystów do tego wspaniałego leśnego olbrzyma. Mistrz był inspiracją do stworzenia go Karelski-fiński epos „Kalevala”. Liczba ta jest bardzo realistyczny, więc widząc, że tworzą wrażenie, że spotkał na leśnej polanie z łosia. Poza łosia wydaje się jeszcze większy niż jest w rzeczywistości, dzięki niewielkim wzgórzu, blok granitu i brązu etapie.

Istnieje również legenda, która mówi, że pomnik został oddany jego kuratorów, któremu udało się zaoszczędzić kilka myśliwych w mroźnej zimy całego stada złych wilków. Pojawił się nagle znikąd, stał głodne drapieżniki bić kopytami i rogami. Moose doznał poważnych obrażeń, ale jeszcze udało się doprowadzić do lasu za zły bestii, oszczędzając w ten sposób ludzi. Nie było również przekonanie, że jeśli chcesz wrócić do pełni zdrowia, natrzeć kopyt zwierzęcych.

Elk (rzeźba) Viborg: Opis

Tak, niektóre szczegóły. Łoś – rzeźba, Wyborg, że kocha i wyróżnieniem. O każdej porze roku, aby zobaczyć go w pośpiechu, wielu turystów. Wśród obywateli pomnik To jest również bardzo popularne, ponieważ jest ich niemal symbol.

Kopie łosia są również w trzech fińskich miast – Helsinki, Turku i Lahti. Jednak są one w pewnym stopniu stracił trochę. Choć Wyborg pomnik stał się charakterystycznym symbolem miasta. W Turku i Lahti łosi zamontowany na gładkich powierzchniach na utrzymanych trawnikach w parkach. Dlatego te majestatyczne wydają. Wyglądają znacznie mniejszy niż jego odpowiednik. Mimo, że ich wielkość nie jest mała. To samo odnosi się do łosi określonych w Helsinkach. On stoi na trawniku przed muzeum. Ale rzeźba Wyborg znajduje się na wzgórzu. Jego granitowy postument wygląda kontynuacji naturalnego krajobrazu.

Ten przypadek jest dobrym przykładem duże znaczenie ma środowisko dla rzeźby. Myantinena intencją autora, aby w pełni ujawnić odpowiednio dobrany mistrza lokalizacji. I jeszcze jedna poważna chwila. Według podróżnych, fińskie zwierząt zestaw bardzo niewygodne dla tych, którzy chcą być fotografowane. Deptać trawników jest zabronione. Wyborg łosia pyszni na tle biblioteki. Takie zdjęcia są po prostu wspaniałe – wspaniały las zwierzę na białym tle eleganckiego budynku. Romantyczny i naturalnej zieleni parku w sąsiedztwie utworzyć powiązanie z jedności człowieka i natury.

stworzony

Innym ważnym punktem. Warto zauważyć następujący fakt, że reprezentuje łosia (rzeźba, Viborg). Rok powstania w różnych źródłach, jest wahała się między 1924 i 1928. Dlaczego tak?

Fakt, że większość rzeźba jest wybity datę z 1924 roku stworzony rzeźba wykonana z tynku Myantinenom właśnie wtedy, a następnie przedstawił je na Północ wystawy myśliwskiej. Przedstawiciele Stowarzyszenia fińskich myśliwych, który go zorganizowanej, natychmiast umieścić to dzieło na najwyższe uznanie.

Z biegiem lat, cztery rzeźby odlano w brązie. Wyborg przybyła w 1928 roku. Stąd zamieszanie w terminach. Kopie pojawi się trochę później. W Lahti, na wniosek byłych mieszkańców Wyborga – w 1955 roku w Turku – w 1969 roku z inicjatywy autora, w Helsinkach – 1972.

Historia przejęć w Wyborg

A teraz więcej o głównej postaci. Jak pojawi się on w głównym rzeźba łosia? Wyborg, jak już wspomniano, w 1928 przyjął łosia. Stało się to dzięki Johann von Kisimiru Tsveybergu. Ten człowiek był jednym z największych dobroczyńców miasta w XIX wieku. Nawiasem mówiąc, apteka na Placu Czerwonym, nadal działa, należał do niego. Mecenasem został spadku do wysyłania gotówki w kwocie 167,500 znaków udekorować miasto. Dla nich i został zakupiony przez wielkiego łosia, a także posąg mały rybak rzeźbiarza Howie i chłopiec leśnictwo Liipoly rzeźbiarza. Nawiasem mówiąc, łosie, a chłopiec przetrwał obie wojny.

wandalizm

Wszyscy mieszkańcy miasta znać ten pomnik. Łoś – rzeźba, która Wyborg kochał od momentu jej pojawienia się. Niestety, po przejściu przez dwie wojny, łoś poniósł go na ręce miejscowych wandali. Tak bezwzględny barbarzyństwo w tym czasie byli oburzeni mieszkańcy. Wielu nawet płacze, nie rozumiejąc, jak ktoś podniósł rękę do popełnienia takich przestępstw.

Tak, 1991 znana jest upuszczenie łosia z brązu jego cokole. Wielu twierdzi, że stało się to z powodu monet pozostawionych przez turystów w otwór w tylnej części nogi zwierzęcia. Waluta w tym czasie było wiele warte. Ale w tym przypadku, i pokazać ludzką chciwość.

odbudowa

Istnieje również inna wersja o tym, dlaczego została porzucona Ełk (rzeźba). Wyborg łosia adres wybrał pozornie udane (park „Esplanade”). Jednak po niepowodzeniu zamachu, po ogłoszeniu żałoby po zmarłych i zniesienia dyskotekach, zły wandale poszedł cały Rozstania i zawiesza go w parku. Wpadliśmy na łosia naziemnych następnie spadł jeden róg.

Aby rozpocząć rzeźba została przewieziona do „Sovtransavto”. Potem – w stoczni. Przywrócenie wielu ludzi uczestniczyło. Elk natychmiast umieścić w stanie początkowym. Na pierwszy rzut oka było dużo wgnieceń i vylomov. Tam, gdzie to było konieczne, aby spawać, prowadzenie jego kredę. Następny spawarka działała zgodnie z instrukcjami rzeźbiarza. Ostatnia po wychwyceniu do pracy – protachivanie, wytłaczanie, utlenianie (folią ochronną). Odrestaurowane rzeźby w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Pomnik został usunięty bez granitowym cokole. Kamień pozostał na swoim miejscu. Ale brąz cokół spadł wraz z kształtem. Zanim jednak, że jest to trochę kołysała luźno stojących na granit. Tj wyznaczone łoś nie było. Ponieważ instalacja posiadała wyprostowania cokołu podstawy i przyspawane do niej tabliczka z kołkami. Dla trwałości został zainstalowany na więcej i zaprawy. Po łoś wrócił na swoje miejsce, stanął tam po prostu idealne. Jednym słowem, wszystko było obliczone bardzo dokładnie.

łączniki rzeźba

W związku z tym pojawił się pomnik bezpiecznie zamocowane. Pomysły dla tego rzeźbiarza drew szuka u podstawy pomnika Lenina – sztywne, pokryte płytami granitowymi. Mistrz patrzył pomnik został zabezpieczony podczas instalacji. Zostały one naznaczone silnymi szpilki pochodzące z ziemi i przykręcone do cokołu jako potężnych śrub. Istnieje również zostały wykonane i specjalny pokład zalane w oleju z rdzą.

monety

Nie tylko ozdobą miasta nadal jest łoś (rzeźba, Wyborg). Fotografia, turyści, oczywiście, z nim upewniając. Ale jest inny słynny, niezapomniane tradycja. Ludzie są po prostu rzuca monetę do otworu na tylnej nodze łosia. Według rzeźbiarza, aby przywrócić figurę, otwory były w innych miejscach położonych znacznie wyższa. Zostały one spawane za traktowane jako ślady pozostawione przez odpryski powłoki. Niektóre z nich były gładkie, niektóre – poszarpany. Jednak chyba że zostały pozostawione celowo do mikroklimatu wewnątrz kształt został zachowany. Brązowy Elk jest pusty wyrób o strukturze żelaza wewnątrz. Jest podatny na wpływy klimatyczne – kondensat musi mieć ujście. Dlatego warzone otwory, możliwe jest absolutnie bezskutecznie. Widoczny będzie tylko w czasie.

Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość

W ogóle, łosia dzisiaj (rzeźba, Wyborg) obraz miasta pomaga utrzymać najlepszy. On przypomina mieszkańcom i gościom o historii wielu doświadczonych chwil. Również i po prostu wspaniały ozdobą miasta jest łoś (rzeźba). Wyborg obraz pomnik chroni i przechowuje.

Teraz liczba ta jest w dobrym stanie. Jednak połączenie brązu i metalowej konstrukcji nie należy zapominać. To nie jest najlepsza para w drodze elektrolitycznej. Dlatego pomnik może być zagrożone w przyszłości. W skrócie, dla rzeźb jest niezbędne do monitorowania i konserwacji. W tym przypadku, wspaniały stworzenie Mäntynen stracił nie będzie.