409 Shares 6360 views

Andoma River Mountain: gdzie, zdjęcia

Zrobić wycieczkę do jeziora Onega warto. Wokół niego, wzdłuż jej brzegu, tam są piękne kościoły, wiosce z wspaniałych budowli architektonicznych – pomniki północnej architektury rosyjskiej.


Tutaj można zobaczyć malownicze stare budynki z różnych stylów: rosyjski północnej chaty, kościoły namiotowych i typowe dla Karelia „dwa” (dzwonnica świątyni).

Wśród takich rosyjski egzotyka architektoniczny i piękne naturalne atrakcje, wśród których głównym jest Andoma River Mountain. Na to będzie szczegółowo omówione poniżej, ale najpierw w sposób ogólny trochę mówić o jeziorze Onega.

atrakcje Onega

Tutaj nawet nazwy miast i wsi nieprzyzwyczajonych do słuchu, ale brzmią całkiem ładnie: Verhruchey, Sheltozero, Pudoż Sheleyki, Vytegra. W ramach przygotowań do podróży, należy wiedzieć, że jest to bardzo rzadkie pensjonaty i hotele zwłaszcza wzdłuż linii brzegowej jeziora. Praktycznie cała wędrówka odbywa się w warunkach polowych. Z mieszkańcami może zgodzić się na noclegu i wyżywienia.

Jeśli podróż zaczyna się od Pietrozawodsk, należy zapoznać się z ciekawymi zabytkami miasta. Bardzo ciekawy i Kizhi Island. Mają ważną historię i miasteczek położonych wokół jeziora – Kondopoga i Medvezhegorsk.

Jezioro Onega z plaż z cumowania łodzi, z kawiarni i barów w kompleksie z wspaniałości przyrody i starożytnych budowli architektonicznych może dać podróżującym nowy niezapomnianym przeżyciem.

Andoma River Mountain: zdjęcia, lokalizacja, opis okolicy

Jednym z najbardziej malowniczych miejsc w regionie Wołogdy znajduje się w Vytegra. Ten obszar jest niewielki podniesiona część wybrzeża jeziora Onega. Z góry oferuje wspaniały widok na bezkresne wody z niebieskim jeziorem i tym samym niekończącą tajdze wokół niego.

Na 40 kilometrów od miasta Vytegra jest to obszar – Góra Andoma rzeki. W jego sąsiedztwie znajdują się tylko 3 małe wioski rybackie – Klimovskaya, Olkova, Gnevashevskaya. Miejscowi nazywają obszar Just – Andoma River Mountain. Vytegra słynie właśnie z tej najpiękniejszej okolicy na brzegu jeziora Onega – „magiczne” i nawet specjalny

Jednak główną zaletą górskiej Andoma rzeki nie jest na jej wysokość, aw wspaniałych rodzajów bajkowe, a na jego wewnętrznej treści geologicznej.

Andoma River Mountain – dość mały obszar wybrzeża, których zakres – zaledwie 3 km. Jest to rezerwat krajobrazowy, paleontologiczne i mineralogiczne.

Natura jest reprezentowana przez następujące znanych miejscach: stromy brzeg pokryty miejscach olchy i jodły; widoki na rzekę i przestrzenie Onega Andoma River (usta); bezkresne lasy tajga.

geologia

Wysokość ekspozycji – do 45 metrów nad wodami jeziora Onega. Warstwy podstawowe jego skały kruszono antyklinami, znamienny tym, że centralny zagnieceń przerwane na ścinanie pod wpływem różnych procesów tektoniczne człowieka i lodu.

Podstawa składa się ona z dawnych osadach dewonu i kambru. To wielobarwne piaskowiec i gliny, z widocznym wśród nich są małe czarne „granulek”. Te ostatnie są skamieniałe waga i zęby starożytnego pancernej ryby. Zamieszkiwali to miejsce miliony lat temu w starożytnym morza, rozciąga się raz na miejscu obecnego regionie Wołogdy.

Również gliniaste i piaszczyste osady można znaleźć i szczątki roślin i zwierząt z tej samej epoki. sami gliny mają wysoką zawartość soli mineralnych, które bardzo starożytnych morza, a zatem mają doskonałe właściwości lecznicze.

„Spellbound” góra Andoma River (Onega) trzyma sekrety dawnych mórz. Nie przez przypadek można znaleźć Druso kwarcowych uzdrowienie i Szungit, jak również dawnych muszli morskich stworzeń: małż, ryb. Istnieje skamieniałe paprocie. Wszystko to ma wiek około 370-400 milionów lat.

Osady okresach ustalonych na stromych brzegach wspaniałego zespołu dziwaczne różnych kolorach – niebieski, szary, żółty, ciemny fioletowy i czerwony. Ze względu na działanie lodu, te warstwy są ułożone obrazy abstrakcyjne.

Andoma River Mountain, który ma takie niezwykłe gliniane zbocza, pomalowane w kolorowe farby, można powiedzieć Pradzieje Ziemi. Gliny te części, jak wspomniano powyżej, jest znana i ma znakomite właściwości lecznicze.

funkcje

Oprócz wszystkich wyżej wymienionych, na Andoma rzeki Górze można zobaczyć dziwaczne i niezwykłe rzeźby wszechmocnej natury. Powstały one na otwartym stoku pod wpływem wiatru, deszczu i osunięcia ziemi. Niestety, życie tych rzeźb jest ulotne, ale w miejsce zniszczonych i pokruszonych kawałków jest wiele nowych okresowo, co najmniej fantastycznie piękne.

Niezwykle atrakcyjne dla tych niesamowitych produktów naturalnych Andoma River Mountain.

Jak się tam dostać?

Najczęściej podróż rozpoczyna się wraz z pojawieniem się w mieście Pietrozawodsk. Następnie podróżujący dostać do Vytegra na drodze biegnącej wzdłuż brzegu jeziora Onega.

Aby dostać się do miejsca, gdzie Andoma River Mountain of Vytegra jest dostępny w zaskakująco malowniczej drogi, z których większość biegnie wzdłuż brzegu jeziora Onega, gdzie znajdują się starożytne sosny i wystają z wody Onega ogromne głazy.

Na szczycie góry znajduje się dobrze wyposażony parkingu, obok wybudowanej drewnianej kaplicy zbudowano kilka stoisk informujące o pow.

wniosek

Bogaty w zasoby naturalne Andoma River Mountain. Ogromne wrażenie podobne geologiczny pomnik Ziemi, która odtwarza długą historię naszej planety.

Stąd, można nie tylko kontemplować i wyobrazić sobie, jaka była Ziemia ponad 370 milionów lat temu. W tych miejscach można poczuć się przez dotyk, trzymając kawałek przeszłości w postaci bryły gleby w dłoniach.

Wśród Andoma rzeki skał do tej pory znajdują kwarcyty karmazynowy kolor, które w przeszłości zostały ozdobione Moskwie i Petersburgu królewskich pałaców.