406 Shares 5609 views

Piesze Florencja, Włochy

European Capital of Art Florencja jest bogata w słynnych obrazów, rzeźb i malowideł, powstałych w okresie największego rozkwitu kultury. Atrakcje Florencja – jest stworzenie wielkiej Boccaccio, Leonardo da Vinci, Dante, Michał Anioł i inni.

W małej części Florencji wraz różnych unikalnych dzieł sztuki. W historycznym centrum jest bardziej jak ogromne muzeum, wypełnionej atmosferą urodą i wdziękiem.

Kolebką renesansu, Florencja znajduje się u podnóża północnych Apeninach, nad brzegiem rzeczki Arno. Jej nazwa, co przekłada się na Rzymie jako „kwitnący”, miasto zawdzięcza cudowne kwiaty, które rosną w okolicy oraz malowniczą przyrodę.

Piazza della Signoria

Na Piazza della Signoria jest ważne wydarzenia historyczne miasta. Dokładna proporcja otwartej przestrzeni nadać mu uroku. Ponadto, obszar jest ozdobione dziełami słynnych rzeźbiarzy Włochy: rzeźby „Hercules”, rzeźba Kozimo Medichi, fontanny „Judith” stworzony przez Donatello oraz wiele innych utworów.

Palazzo della Signoria

Starożytny pałac, zbudowany w XIII wieku, to budynek administracji miasta. Pałac został wzniesiony jako twierdza z wieży wznoszącej się ponad galerii, która sięga 94 metrów wysokości. Atrakcje Florencja Renaissance wrażenie surowości i powściągliwości. Przy wejściu do pałacu Signoria ma przemyślany napis „Król króluje, a Bóg króluje”. W salach pałacu jest teraz umieszczone liczne rzeźby przez Michelangelo, Donatello i inni., Który stał się znany we Włoszech.

Florencja nie byłby tak sławny, gdyby nie rzeka Arno, który jest reprezentowany w prawie wszystkich obrazach malarzy florenckich. Mała rzeka pereskayut około dziesięć mostów.

Florencja atrakcje: Ponte Vecchio

Ten stary most – jeden z najbardziej znanych budowli starożytnego miasta. Jest to jedyny most starej konstrukcji, która nie jest zrekonstruowany po II wojnie światowej. Jest to kolejny zabawny cechą Ponte Vecchio – został zbudowany w miejscu, gdzie wcześniej znajdowały się dwie poprzednie most:

  • rzymski most era, który został zniszczony w 1117;
  • Most, który został zniszczony w czasie powodzi w 1333 roku.

Ponte Vecchio został zbudowany w 1345 roku i pozostał prawie nienaruszony do dnia dzisiejszego. W górnej części mostu jest Korytarz Vasari, co prowadzi do drugiej stronie rzeki, w Palazzo Pitti, która jest uważana za jedną z najwspanialszych budowli w Florencji.

Fasada pałacu wyłożony Rusta dużych bloków. Budynek ozdobiony jest głową lwa, zwieńczony pod oknami parteru. Palazzo Pitti jest najważniejszym kompleks muzeum, które jest znanym Florencja. Atrakcje Palace – muzeum powozów, galeria sztuki współczesnej, Muzeum Srebra i innych.

Miasto Florencja wygląd z czasem praktycznie niezmienionym. Urzeka kościołów świetności i dziedzińców, cichych średniowiecznych uliczek i powolnego przepływu rzeki Arno. W skrócie, są atrakcje Florencji warto odwiedzić tego starożytnego miasta. Ten wspaniały, miasto od dawna klasyczny architektury, kultury i sztuki na świecie.