193 Shares 8800 views

Echosonda "Garmin": instrukcja i informacje zwrotne

Nad oceanem powszechnie uważa się, że wszystko związane z nawigacją GPS i elektroniką do bezprzewodowych pomiarów odległości jest koniecznie związane z firmą Garmin. Producent, który produkuje urządzenia nawigacyjne od dwóch dekad, zyskał na całym świecie sławę i uznanie. W tym artykule skupiono się na echosondach "Garmin" – urządzenia bardzo popularne wśród osób, które preferują aktywny tryb życia, łowiący. Omówiono przegląd popularnych modeli, instrukcje i odpowiedzi na temat urządzeń w kręgu profesjonalistów.


O marce

Dzięki produktom marki – Rosjanie znają się nie przez pogłoskę. Niektórzy używają nawigatorów samochodowych, a inni kupili komunikator, stworzony w wyniku symbiozy dwóch gigantów na rynku elektroniki – "Garmin-Asus". Nadal niewielki odsetek osób korzysta z dźwiękowych sygnalizatorów Garmin, które można znaleźć na każdym forum połowowym lub w środkach masowego przekazu. W każdym razie marka jest dobrze znana, a dzięki pozytywnej opinii jest również autorytatywna. Oprócz produktów dla każdej kategorii nabywców, producent dostarcza użytkownikom szczegółowe instrukcje obsługi, serwis gwarancyjny i naprawy. Z oficjalnej strony "Garmin" można bezpłatnie pobierać dowolne oprogramowanie i aktualizacje dla tego urządzenia.

Zalecany dla początkujących

Jeśli jest to pierwsze spotkanie z urządzeniem, eksperci nie zalecają dokonywania drogiego zakupu, ale preferują opcje budżetowe, które okazały się dobrze w połowach. Ich koszt jest do przyjęcia dla większości przyszłych właścicieli. Tak więc, sonar "Garmin Echo" z czarnym i białym wyświetlaczem jest prezentowany przez producenta w klasie budżetowej do 20 000 rubli. Nie należy jednak lekceważyć tych urządzeń. W przeciwieństwie do innych modeli z bardziej kosztownej niszy, zawierają one wszystkie funkcje, które będą nie tylko popytu, ale również aktywnie wykorzystywane podczas połowów. Wszakże, oceniając liczne przeglądy, właściciele drogich echosektorów, oprócz dwóch lub trzech funkcji, nie używają tego urządzenia 100%, a inni nie wiedzą, jak z niego korzystać.

Bestseller. "Dziecko"

Najtańsze generatory echa firmy Garmin, które można znaleźć na rynku to model Echo-100 i jego uaktualniona modyfikacja Echo-101. Różnica między nimi polega tylko na zwiększonej głębokości skanowania – od 180 do 450 metrów iw szczytowej mocy podwoiła się do 1600 W. Sądząc po licznych recenzjach szczęśliwych właścicieli, dla początkujących wystarczy czarny i biały ekran mierzący 4 cale i jedną wiązkę z obwódem 60 stopni.

Dwie instrukcje w języku rosyjskim są dostarczane z echosondą. W jednym kroku opisano montaż i instalację urządzenia w zdjęciach. Druga instrukcja zawiera podręcznik użytkownika, przeznaczony jest do wszystkich modyfikacji urządzeń wyposażonych w czarno-białe ekrany o przekątnej 4 cale, w tym sonar "Garmin-150". Wszyscy nowi właściciele bez wyjątku, specjaliści zalecają podczas zakupu urządzenia, używane, w celu przywrócenia ustawień fabrycznych i sprawdzenia skuteczności echosonda w obecności sprzedającego. Aby przywrócić oryginalne parametry, należy wykonać następującą sekwencję czynności: "MENU", "Setup", "System", "Ustawienia fabryczne", "Tak".

Dopuszczalna zwartość

Lepsze skanowanie spodu pomoże osiągnąć echosondę Garmin-150 i jej modyfikacje. W tej chwili można znaleźć modele "Echo-151" i "Echo-151dv". Z echa "Echo 100" różnią się jedynie ceną i liczbą belek skanujących. Tak więc modyfikacja z prefiksem "DV" ma cztery belki skanujące, a pozostałe modele – tylko dwa. Na oficjalnej stronie internetowej producent deklaruje zwiększenie głębi skaningowej w nowych modyfikacjach Echo-151, ale oceniając liczne spostrzeżenia o rybakach, fakt ten budzi wątpliwości. W końcu elektronika pozostała taka sama jak w starym modelu, a szczytowa moc nie zmienia się. NaleŜy mieć nadzieję, Ŝe producent mówi prawdę, poniewaŜ nigdzie nie jest przekonany o praktyczności pomiaru głębokości zbiornika o połowę kilometra podczas połowów.

Echosonda z dużym ekranem po przystępnej cenie

Producent działał wspaniale w stosunku do swoich klientów, wprowadzając na rynek stosunkowo niedrogie urządzenie z dużym ekranem. Niech obraz i czarno-biały, ale zawiera więcej informacji i drobnych szczegółów. Garmin Echo-200 posiada pięć-calowy ekran o rozdzielczości 480 na 320 pikseli i 16-poziomowy wyświetlacz gradacji szarości.

Kupujący zwróci uwagę na fakt, że wszystkie modyfikacje serii 200 są podobne w funkcjonalności do modeli serii 150. Różnica w cenie pomiędzy urządzeniami jest tylko ze względu na zwiększony ekran (od 4 do 5 cali). Dlatego kupując echosondę z niedrogich opcji czerni i bieli warto zwrócić uwagę na taki czynnik, jak wygodę użytkowania, i dokonać wyboru we właściwym kierunku.

Opcje budżetu z kolorowymi ekranami

Echosondy Echo-300 i Echo-500 mają kolorowe ekrany, co pozwala zobaczyć bardziej szczegółowy obraz niż na urządzeniach czarno-białych. Dzięki starannym badaniom każdy nabywca stwierdzi, że 300-sza seria pod względem funkcjonalności, wielkości i wyglądu przypomina bardzo tanie serie Echo-150, jak wspomniano powyżej. I będzie miał rację. To samo urządzenie. W związku z tym seria "Garmin-200" (echosonda z czarnym i białym ekranem) posiada kolorowy analog "Echo-500". Pomiędzy tymi urządzenia różnica jest tylko w pojemności baterii i szczytowej mocy urządzenia, mimo wszystko, jak wiadomo, kolorowy ekran wymaga większej mocy. Instrukcje dostarczone w zestawie potwierdzają, że urządzenia są podobne, ponieważ zawiera pełną instrukcję użytkownika zawierającą wszystkie możliwe kombinacje wywołań menu dla konkretnej modyfikacji.

Podsumowując klasę budżetu

Po rozwaŜeniu wszystkich opcji budŜetowych pozostaje określić funkcjonalne, niedrogie echosondy Garmin. Instrukcje dostarczone z urządzeniami są takie same. W związku z tym możemy stwierdzić, że cała tania klasa urządzeń oparta jest na jednym chipie i może wykonać tę samą listę funkcji.

  1. Funkcja pomiaru temperatury wody z wyświetlaczem termoelektrycznym. Po ustaleniu nie poruszającej się warstwy wody i braku przepływu można określić w upalny letni dzień, w którym spoczywa drapieżnik. Z tego powodu tanie tachimery Garmin echo, które są tylko pozytywne w mediach, są szybko rozplanowane przez rybaków w sezonie letnim.
  2. Określenie jakości dna i znajdowanie ryb lub ryb w wodzie jest dostępne ze względu na bardzo dużą czułość czujnika. Jest to również przydatna funkcja do połowów w stawach z błotnistym dnem.
  3. Zakończenie i ochrona przed wilgocią. IPX7 mówi samo – upuszczając urządzenie do wody i zabierając go w ciągu godziny od dołu, możesz kontynuować pracę. Zadowolony, że wszystkie echosiarki w komplecie mają nie tylko przetwornik, ale także zestaw do montażu dla wszystkich rodzajów mocowania na dnie łodzi lub silnika.

Niedrogie urządzenie z nawigacją

Sądząc po opiniach wielu rybaków nawigacja GPS nie jest zbyt popularna wśród tych, którzy lubią rok po roku jeździć na tym samym stawie. Dlatego są przyciągane przez niedrogie echosondy Garmin. Kierując się kompasem, można łatwo znaleźć miejsce parkingowe dla ryb lub dołu z domem drapieżnika. Ale miłośnicy, aby poruszać się po terenie przez satelitę, muszą trochę wyszczerbić. Trzydzieści tysięcy rubli, a użytkownik otrzymuje czterozawowy syrenę z kolorowym ekranem i nawigator GPS przy użyciu rosyjskiego GLONASS.

Model "Echo MAP 42dv" posiada wbudowaną pamięć i jest w stanie przechowywać 100 tras lub utworzyć 50 utworów, z których każdy może wynosić do 20 000 punktów. Ale biorąc pod uwagę instrukcję, możesz zauważyć, że jest taka sama, jak w przypadku serii budżetów "300", po prostu dodano menu umożliwiające pracę z mapami. To podobieństwo dotyczy wiązania.

Łowca Ryby

Również na rynku można znaleźć urządzenia, których celem, sądząc po reklamie, jest polowanie na ryby w stawie. Echosonda "Garmin" do połowów serii Fishfinder posiada wszystkie możliwe amplifikacje czujnika i możliwość zwiększenia różnych obszarów ekranu urządzenia w celu dokładniejszego zbadania obrazu.

Za wdzięczność za tę funkcję trzeba będzie zapłacić sumę okrągłą, która w zależności od modyfikacji będzie w przedziale 20-40 tysięcy rubli. Ale po zapoznaniu się z instrukcjami i powiązaniem kupującego można wymyślić, że funkcjonalność jest prawie taka sama jak w całej serii Garmin Echo. I będzie miał rację.

Główną różnicą między Fishfinder a innymi modyfikacjami jest dostępność funkcji podziału ekranu, która zapewnia dwa rezultaty skanowania, szeroką i wąską wiązkę. Porównując dane w różnych obrazach, można wyciągnąć własne wnioski dotyczące wcześniej niepożądanych przedmiotów w wodzie.

Urządzenia Elite

Istnieją echosondy "Garmin", recenzje, które przyciągają nowych klientów do marki. Instrumenty są wyposażone we wszystkie nowoczesne funkcje wymagające wielu niezamierzonych rybaków. Niech cena takich urządzeń zacznie się od 100 000 rubli, ale funkcjonalność przyciąga każdego użytkownika. Jaka jest jedyna rzecz, która ma być wyposażona w ploter, który wyświetla pozycję statku na wodzie za pomocą wykresów nawigacyjnych! Poprzez wymianę map z innymi rybakami można łatwo znaleźć najlepsze miejsce do połowów w każdym stawie.

W kosztownych urządzeniach nie ma czegoś takiego jak szybkość skanowania. Nawet jeśli chodzisz po powierzchni wody na szybowcu, obraz dolnego skanera będzie idealny ze względu na wiele wbudowanych czujników, które działają z różną mocą i różnymi kątami. Maksymalna przyjemność z takiego połowu można uzyskać za pomocą urządzeń z serii GPSMAP i "Echo MAP".

Nabiera wszystkich nabywców, którzy zwracali uwagę na echosondy "Garmin", instrukcję. Mówiąc, że jest duży, to nic nie mów. Dzięki ogromnym możliwościom instrukcja przypomina jego wygląd encyklopedię, która jest napisana w prostym języku i będzie zrozumiała nawet dla dziecka.

O akcesoriach

W większości przypadków łowienie na łodzi trwa nie jednego dnia, więc każdy właściciel echa powinien zająć się zakupem dodatkowych akcesoriów. Właściciele łodzi z akumulatorem do rozruchu silników wystarczy kupić przenośną ładowarkę z możliwością podłączenia do ładowania za pomocą zacisków. Jeśli jednak na łodzi nie ma baterii, warto zwrócić uwagę na dodatkową baterię dla echosonda Garmin, której zasięg na rynku jest ogromny. Wśród rybaków, oceniając opinie, sprawdziła się ładowarka zasilana energią słoneczną. Dzięki własnemu akumulatorowi o dużej pojemności i licznym adapterom urządzenie mobilne nie będzie pozostawać bez ładowania, ponieważ urządzenie słoneczne może emitować 5 woltów.