800 Shares 1817 views

Chashushuli: przepis

W różnych kuchni narodowych mają swoje rodzynki. W Gruzji – jeden z nich jest na pewno chashushuli. Receptą jego przygotowania jest dość niezwykłe, choć jest to dość proste. Potrawa z cielęciny lub wołowiny. W naszym przypadku jest to, że wołowina jest palona, a następnie lekko duszone z warzywami. Główną cechą tego dania jest to, że mięso jest otoczony pachnących warzyw, takich jak warzywa, papryka, pomidory, czosnek, cebula. W związku z tym bogactwem aromatów danych warzyw idzie do mięsa, który jest impregnowany zapachów, dostaje dodatkowy smak.

Chashushuli. Receptura Składniki

Musimy: funt wołowiny, kilka dużych słodka papryka (można mieć różne kolory), 3-4 cebule, szef czosnek, pół kilo pomidorów, rozmaryn – kilka gałązek, koper wiązki i pietruszkę (i dla specjalnych sędziów więcej i trochę kolendry), podłoga łyżeczki khmeli suneli pół soku pomidorowego, kilka łyżki suchej adzhika, olej roślinny, papryka, mieszaniny soli.

kuchni gruzińskiej. Chashushuli recepty ze zdjęciami

Załóżmy, smażyć warzywa w czasie na patelni i umieścić je powoli w rondlu. Po pierwsze, posiekać plasterki cebuli – jest to jeden z najbardziej wydajnych cięć. Do przygotowania naszych posiłków wymagają minimum 4 średnie cebule. Będziemy je wybrać i odetnie. Podsmażyć cebule będzie na dużym ogniu, ponieważ tutaj musimy to dozharit do, powiedzmy, trochę ostry stać złoty brąz. Pierwsze cebule smażenia. Można, nawiasem mówiąc, pieprz: daje wyjątkowy smak, który jest bardzo popularny wśród wielu. Plastry cebuli w czasie smażenia siebie, a to z tego powodu wygląda całkiem ładnie.

Pepper – ważnym składnikiem

Tak więc, mamy smażonej cebuli. Wtedy zaczynają się smażyć pieprz. To musi być trochę, więc tylko wyciąć płytę – ile trzeba przygotować to danie. Zazwyczaj używają różnych papryki kolorowe, a odbywa się to w pierwszej kolejności w celu nadania połysku danie.

Taka mała ilość pieprzu będzie wystarczające. Niniejsze cięcia szerokich taśm. Najsmaczniejsze wszystkich rodzajów pieprzu – pomarańczowy. Ma najbardziej wyraźny zakres smak słodkich papryk. Jak widać, przepis chashushuli gruziński nie jest zbyt trudne do wdrożenia.

Pan prawie gorący. Wlej go olejem. Wskazówka: gdy smażyć warzywa – cebula, papryka, marchew – zawsze dodać trochę oleju soli. Sól wchłania nadmiar wilgoci, a dzięki temu oszczędzamy się przed oparzeniami.

czosnek

Nadal gotować chashushuli. Opis przepis będzie wymagać czosnek. To może być pocięte na duże plastry. Nasze zadanie – smażyć czosnek lekko, a następnie będzie on nadal uczestniczyć w gulaszu. Duże cięcie będzie upewnić się, że zna smak czosnku nie idź do dużej ilości w produkcie końcowym, a więc danie będzie mieć bardziej subtelną paletę smakową.

Należy przypomnieć, że danie zwane „chashushuli” należy do kategorii potraw sousnyh kuchni gruzińskiej. To jest mięso, które jest otoczone jakimś sosem. Oczywiście, to nie jest tak, jak chakhokhbili – z dużym obecności warzyw. Ale jest pewna ilość sosu, który umożliwia człowiekowi, jeść to danie, pomakat chleba w soku, a tym samym uzyskać więcej dodatkowej przyjemności z jedzenia.

Czosnek będziemy mówić wskaźnik gotowania pieprz. Po plastry dostanie złoty kolor, to będzie można usunąć i pieprz. Biorąc pod uwagę, że ten ostatni nie lubi dużo czasu, aby być w stanie przetworzyć, aby wierzyć, że jest już prawie gotowy: zakres prażenie, że potrzebujemy do tego dania. Usuń paprykę.

mięso

Nadal gotować chashushuli. Przepis mięso zawiera jako główny składnik: zaoszczędzić czas i uruchomić go przygotować. Pożądane jest pocięte na kostki o 5-6 centymetrów, w półprzekroju i pół. Miększy bierzemy wołowiny lub cielęciny, tym szybciej przygotować to danie, więc być bardziej czuły produkt końcowy. Można użyć część szyi, który znany jest ze swoich właściwości. Żyły w tym obszarze jest na tyle mała, a te, które widzimy – zawsze usunąć, że nic nie stworzył nas kłopoty podczas gotowania i jedzenia.

Pan pozostawia nam częściowo naoliwione. Można go używać do gotowania. Przygotuj mięso: mamy nie jest doprawić solą gdy smażenia, ale proces gotowania może być trochę pieprzu. Umieścić produkt jest prawie suchej patelni – kropla oleju. rozmaz one patelnię: kwota ta jest wystarczająca do smażenia. Fry, aż prawie gotowe, dzięki czemu proces odbywa się przy stałym mieszaniu z inwersją produktu. Mięso w suchej patelni nie przywiera i jest za niemal natychmiast i nie powoduje nam kłopoty, kiedy trzeba ją przewrócić. Jest to wyraźna kulinarny trick: gdy ciasto jest gotowe, potem odstaje od powierzchni pojemnika.

rada

Próbują utrzymać kawałki nie są grube i nie bardzo w kontakcie ze sobą, ze względu na ich styku ze spadkiem temperatury, a mięso może rozpocząć się do wydalania wody. I zawsze jest złe dla posiłki jak stracił soczystości.

pomidory

Ponadto jest to konieczne do wytworzenia pomidorów. Postępować w następujący sposób: cięcie wzdłuż na pół, usunąć ogonki i pokroić w długie plastry. Nie będą pre-parzenie w celu usunięcia skórki, ponieważ naszym celem – w tej potrawy ciepłych pomidorów, zamiast gulaszu. Prawie muszą pozostać wilgotna, a mięso powinno być gorące, nie parzona.

Finały i oklaski

Więc nadal przygotować danie chashushuli. Stawiamy na małym ogniu rondlu, wrzucić mu kilka gałązek rozmarynu, że zaczął dawać smak. Koper i pietruszka shinkuem. Możliwe, którzy lubią dodać trochę kolendry, ale tak, aby nie strzelić delikatny zapach pozostałe przyprawy i warzywa z mięsem. Mięso i warzywa Solim. Dodaj chmielu-suneli. Plus pół szklanki soku pomidorowego i suchym adjika. Wszystko dokładnie wymieszać. Na samym końcu dodać pomidory i zdjąć z ognia. Niech trochę naparu. Rozłożone w dużej części pojemnika i dystrybucji. Nawiasem mówiąc, czy zauważyłeś, że sos nie działa tak dużo? Jeśli chcesz więcej, to trzeba w ostatniej scenie, aby dodać naturalny sok pomidorowy (trochę lepiej – świeżo wyciśnięty).

w multivarka

Niemal w ten sam sposób można przygotować i „leniwy” chashushuli. multivarka przepis, który jest już dostępny w wielu kuchniach, nawet łatwiejsze do wdrożenia. Powoli smażyć warzywa: papryka, czosnek, cebula. Następnie – w trybie „hot” – cielęcina. Dodać sok z pomidorów, przyprawy i pomidory. Dobrze, dowiedzieliśmy się, jak gotować gruzińskie chashushuli danie. Przepisy ze zdjęciami przed sobą – po prostu spróbować!