840 Shares 6211 views

US drożności jajowodów. Wskazania do badania

Jednym z warunków niezbędnych do wystąpienia ciąży normalne drożności jajowodu (lub jajowodu) rury u kobiet. Bo jest za pośrednictwem tych kanałów zapłodnione jajo wchodzi do macicy. Jeśli drożność jest uszkodzony, wówczas kobieta zostaje zdiagnozowana niepłodności. W przypadku częściowej niedrożności może być zagrażające życiu warunek – ciąża pozamaciczna. Aby chronić kobiety przed takimi problemami i ocenić swoje szanse na poczęcie dziecka, lekarz powołuje USG drożności jajowodów.

Krótka charakterystyka ankieta

W celu oceny drożności jajowodów, pacjent jest przypisany US drożności jajowodów, lub w języku hysterosalpingoscopy medycznego (GHA). Jest to specjalne badanie diagnostyczne, które poprzez wprowadzenie środka kontrastowego pozwala poznać żeński genitalia.

Niestety, konwencjonalne USG nie jest w stanie w pełni zapewnić informacje o drożności jajowodów. Dlatego lekarze uciekają się do specjalnej technice wykrywania nieprzyjemną chorobę.

USG (GHA) jajowodów można przeprowadzić na dwa sposoby:

 • pochwę (w pochwie);
 • w przypadku korzystania z czujnika zewnętrznego.

Ta metoda Badanie jest całkowicie bezpieczne i bardzo skuteczne.

Wskazania do badania

Wszelkie znaki ostrzegawcze niejasne bóle brzucha, pojawienie się odchyleń w cyklu – są poważne powody, aby przejść do ginekologa na konsultację. Jeśli to konieczne, lekarz zaleci kobieta na USG drożności jajowodów. Tendencja ta nadaje się do lekarza dopiero po egzaminie miednicy.

US (GHA) jajowodów zalecany dla kobiet, które zostały zidentyfikowane następujące patologie:

 • nieprawidłowości miesiączkowania (brak miesiączki lub nieprawidłowości);
 • niepłodność;
 • ponoszone infekcje przenoszone drogą płciową;
 • Stały ból dyskomfortu w dole brzucha;
 • zapalenie przydatków.

W tych warunkach badania mogą być podawane po leczeniu. Pozwala to na określenie skuteczności zalecanej terapii i ocenić stan kobiety. US drożność jajowodów może być wielokrotnie przeprowadzane. Wszakże takie badanie jest bezbolesne i nie szkodzi zdrowiu kobiet.

daty

Aby uzyskać najdokładniejszy obraz kliniczny, trzeba wybrać odpowiednie dni. Jest to bardzo ważne, gdy skanowanie USG. Ginekologia (co dzień są uważane za najbardziej odpowiedni, wyjaśnimy poniżej) – specjalny oddział medycyny, która wymaga odpowiedzialności ze strony lekarza, ponieważ jego działania na zdrowie nie tylko kobiet, ale również jej przyszłego potomstwa.

Lekarze zalecają, aby przeprowadzić badanie w świetle takich warunkach:

 1. Między 6 dnia cyklu w ciągu 21 minut.
 2. Niektóre ginekologów zaleca się przeprowadzenie badania USG przed owulacją, w okresie od 7 do 12 dnia cyklu.

Dlaczego te terminy są uważane za najbardziej optymalny? Lekarze mówią, że w tych okresach szyjka zostaje przedłużony do maksimum. Endometrium po miesiączki różnej grubości minimalnej. Cechy te pozwalają na dokładne przeprowadzenie badania.

Badanie Wytwarzanie

USG jajowody dla ciągłości – To świetna okazja, aby wykryć nieprawidłowości na wczesnym etapie, aby rozpocząć w odpowiednim czasie i odpowiedniej terapii, aby pozbyć się choroby.

Jednak, aby prawidłowo zdiagnozować stan kobiet, konieczne jest nie tylko wybór odpowiedniego czasu na procedury. Równie ważne jest, aby przygotować się do badania. Wszelkie niezbędne środki mające na celu poinformować ginekologa.

Etap przygotowawczy do egzaminu zwykle obejmuje następujące środki:

 1. Pap na mikroflorę pochwy. Taka analiza jest ważna przez 21-45 dni. Należy zwrócić się do lekarza o mazistej perspektywie znaczenie.
 2. badania krwi takich parametrów: F-50 (HIV), RW (syfilis), zapalenie wątroby typu B i C. Wyniki tych badań uznawany za ważny przez okres 6 miesięcy.
 3. Zgodność ze specjalną dietę przez 3 dni przed badaniem. Podczas przypadku konieczne jest, aby wykluczyć obecność gazu w jelitach. Dlatego ważne jest, aby stosować się przez 3 dni diety mającej na celu zmniejszenie fermentacji w przewodzie pokarmowym. Wyrzucić mąka, słodkie, kwaśne mleko. Nie jeść warzywa, owoce, napoje bezalkoholowe, fasolę.
 4. Zapewnienie czystości pochwy. Tydzień przed ultradźwięków Zaleca się, aby zrezygnować z użycia aerozole, czopki dopochwowe, tabletki. Unikać douching.
 5. Wstęp przeciwskurczowe. 20 minut przed rozpoczęciem zabiegu, pacjent zaleca się stosowania leku przeciwskurczowe ( „Spazmalgon”, „No-Spa”). Lek ten zapewni relaksację mięśni gładkich i ostrzec odruchowe skurcze macicy. Czasami takie leki są podawane przez kobiety iniekcji przed zabiegiem.

badanie

Procedura składa się z kilku etapów:

 1. Diagnoza jajowodów rozpoczyna się wstępny ultradźwiękowe monitorowanie stanu narządów miednicy. Badanie to jest prowadzone w celu wyeliminowania kobiety ciąży i obecność stanu zapalnego.
 2. Pacjent jest dogodnie umieszczony w ginekologii godz. Jednorazowe cewnika dopochwowo szyjki. Przez to wchodzi do jamy ciała środka kontrastowego jest ogrzana do odpowiedniej temperatury (37 °). Roztwór napełnia się do macicy i jajowodów. Następnie środek kontrastowy zostanie przeniesiona do jamy brzusznej.
 3. Jest to trzeci etap rozpoczyna się analizę na poprzecznych rurach. Darmowe ciecz lokalizuje w miednicy, co wskazuje na zadowalającą drożności. Znacznie gorzej, jeśli substancja nie przenika do otrzewnej. Ciekłe, nie pozostały na zewnątrz rury, wyraźnego określenia kanałów przeszkoda. To badanie pozwala również określić szybkość przesuwania środka kontrastowego przez kanały.

USG z kontrastem pozwala ocenić stan macicy i jego struktura:

 • Kształt ciała i kontur;
 • polipów i formacje nerwiak;
 • Topografia i grubość śluzówki macicy;
 • rozwój narządów i choroby w jej strukturze.

Czas trwania badania wynosi średnio 25-30 minut.

wyniki badania

Podczas procedury, czujnik wykrywa płynu będąc w otrzewnej. Lekarz zaczyna badanie macicy. Następnie określa stan jajowodów. Po tym, w razie potrzeby uzupełnia badanie badanie jajników.

US drożności jajowodów identyfikuje:

 • Wrodzone nieprawidłowości;
 • Mięśniaki macicy, polipy, endometrioza, mięśniaki macicy;
 • zrosty (sposób jasno określa lokalizację patologii);
 • kontury rury;
 • Położenie kanałów macicy.

Przeciwwskazania do badania

Ultradźwięki przepuszczalności jajowodów – dość proste procedury. To nie oznacza, inwazyjne i nie wymaga skomplikowanego przygotowania do. Ale nawet tak proste badanie ma wiele przeciwwskazań.

Zabronione jest przeprowadzenie badania USG:

 • krwawienia macicy;
 • chorób ginekologicznych występujące w postaci ostrej lub przewlekłej;
 • łamanie mikroflory pochwy;
 • Choroby zapalne narządów miednicy;
 • ciąża;
 • guzy (łagodne lub złośliwe), zlokalizowane w miednicy;
 • infekcyjne patologie podczas zaostrzenia.

Analiza drożności jajowodów: cena studium

Ile kosztuje kobiet ankiety? Oczywiście, w zależności od wybranych kosztów szpital różne i ultradźwięków o przepuszczalności jajowodów. Cena przeciętnego procedury jest 5395 rubli.

Korzyści z badania

GHA ma szereg zalet w porównaniu z innymi metodami diagnostycznymi dla drożności jajowodów.

Główne zalety USG to:

 1. Procedura nie wymaga hospitalizacji.
 2. Wprowadzona ciecz rozłącza łączone porcje Myjnie pochodną.
 3. Podczas badania, nawiasem mówiąc wykryć wiele schorzeń macicy.
 4. Pod warunkiem promocji jaj.
 5. Pacjent nie wymaga znieczulenia.
 6. Badanie przeprowadzone dość szybko, a efekty są widoczne natychmiast.
 7. Nie potrzeba otrzewnowych nakłuć.

Zauważając pierwsze zastraszającym objawy, nie zwlekaj z wizytą do ginekologa. Pamiętaj, aby poprosić o pomoc kompetentnych specjalistów, którzy mogą polecić, jeśli to konieczne, skutecznego i bezpiecznego ultradźwięków.