221 Shares 4542 views

Niedotlenienie płodu i zielone wody podczas porodu

Niedotlenienie – zmiany w organizmie rozwijającego się płodu z powodu braku tlenu. Jest to miejsce w przypadku 10,5% wszystkich przypadków ciąży i porodu.

Brak tlenu powoduje zmiany w procesach metabolicznych oraz naruszenie pewnych funkcji ciała. Powstały na różnych etapach ciąży, niedotlenienie ma różne konsekwencje dla rozwoju dziecka. Na początku ciąży niedotlenienie prowadzi do wad rozwojowych i wolniejszego wzrostu płodu. W późniejszym terminie to prowadzi do spowolnienia wzrostu płodu, niedoskonałości ośrodkowego układu nerwowego komplikuje możliwości adaptacyjnych noworodka.

Przez siebie, niedotlenienie i zielone wody podczas pracy nie powstają. Są one wynikiem przewlekłych chorobach zakaźnych i matki, płód choroby (wrodzone wady, anemię, chorobę hemolityczną, docisk głowicy podczas porodu) i zaburzenia wymiany łożyska.

W to, co wydaje niedotlenienie?

Jeśli nie jest zielona woda w chwili urodzenia, uważa się pierwsze oznaki niedotlenienia. Woda w kolorze zielonym, ponieważ dziecko przeżywa wielki dyskomfort. Jego jelito jest opróżniany, woda miesza się z kału oryginału zwanej smółki, a zatem mają kolor zielony.

Jeśli torba wód przez długi czas nie zostaną otwarte, a dostawa jest już w ruchu, zielona woda przy urodzeniu mogą być zbyt. Ponieważ macica już ujawnione i popycha dziecko, dziecko stara się przekazać przez kanał rodny, a to zapobiega bańkę. On próbuje ze wszystkich sił, ponownie podkreślając smółki, więc woda zmienia kolor na zielony. W tym przypadku, bańka otworzył specjalne narzędzie lub kobieta zrobić nacięcia krocza (nacięcie krocza), ponieważ dziecko i tak wpływ niedotlenienia w życiu płodowym.

Jak rozpoznać niedotlenienie?

Zmiana aktywność ruchową dziecka powiedział, że nie miał niedotlenienie. Początkowy etap charakteryzuje się zwiększoną niepokój i popycha dziecko, a ciężkie – wręcz przeciwnie, zmniejszenie liczby ruchów i zmniejszyć ich siłę. Pilna potrzeba, aby zobaczyć położnika-ginekologa jest, jeśli szybkość perturbacje spadła do 3 ruchów na godzinę! Sugeruje to, że płód jest poważnie uszkodzony.

Należy ostrzec zwolnić zielony kolor w czasie ciąży. Zawsze jest wskaźnikiem stanu zapalnego, który pojawia się w wyniku zakażenia. A zakażenie prowadzi do niedostatecznej podaży tlenu do płodu. Dlatego pilnie skontaktować się z lekarzem, widząc w bieliźnie zaznaczony na zielono w ciąży. Zbyt aktywny lub odwrotnie, rzadkie ruchy płodu są również znaki ostrzegawcze. Więc nie zwlekaj wizyty u lekarza.

Skutki niedotlenienia

Ciężkie niedotlenienie i zielone wody w czasie porodu nie pozostają niezauważone dla nienarodzonego dziecka. Kompensowanie braku tlenu, tętno przyspiesza ciało dziecka, wszystkie narządy dziecka pracują z większą siłą. Vital narządów (serce, nerki, mózg) są w pierwszej kolejności, więcej tlenu, a jelita, na przykład, cierpią z powodu niedotlenienia i dlatego stoi smółki. Ale proces ten ma swoje granice. I prędzej czy później, ochrona ta będzie słabnąć i zaczynają cierpieć na pierwszym miejscu, układu nerwowego dziecka.

Zielona woda w konsekwencji porodowych: zauważa, niedokrwienie i martwicę nieodwracalne konsekwencje – w różnych narządach ciała. Rzadko zielone wody podczas porodu konsekwencji stać się przyczyną śmierci noworodka.

Ciężkie i długie niedotlenienie jest bezpośrednim wskazaniem do cięcia cesarskiego. Pamiętaj, że niedotlenienie ma swój początek w ukrywanie dziecka, więc starają się zachować właściwą drogę życia, i mieć oko na ich kondycji i stanu dziecka, czas przejść przez wszystkie z tych badań, na przykład, takie jak USG i doplerometrii.