410 Shares 9943 views

Niż po obróbce szwów po różnych rodzajach domu?

Obszar pomiędzy pochwą a odbytem jest dość sprężysty, ale pomimo to twoje dziecko może potrzebować więcej miejsca na urodzenie. Jeśli głowa dziecka jest wystarczająco duża, możliwe są łzy lub nacięcia (o pomoc), w wyniku czego konieczne jest nałożenie szwów. Niższy proces przerabiania szwów, należy wyjaśnić w domu macierzyństwa, ale jeśli takie informacje nie zostały podane, warto przeczytać ten artykuł.

Niektóre statystyki

Położna powinna dokładnie zbadać cię po porodzie, aby zidentyfikować powagę problemu. W domu macierzyńskim pracownik medyczny powinien zadbać o Ciebie i opowiedzieć o przyszłości, niż zrobić ściegi po porodzie, jeśli jesteś znudzony. Ten problem jest wyjątkowo rzadki, jeśli właściwie monitorujesz stan zdrowia.

Nie musisz się panikować, dziewięć na dziesięciu mam "łzę" podczas naturalnego porodu, ale te pęknięcia są nieistotne, praktycznie nie wymagają uwagi. Sześćdziesiąt siedemdziesiąt procent przerwy wymaga szwów.

Istnieją cztery rodzaje (stopni) luk:

 • Stopień 1 stopnia jest niewielkim pęknięciem powierzchownym, które nie wpływa na mięśnie. Zazwyczaj pozostawia się do uzdrowienia bez szycia.
 • Stopień 2 – głębsze pęknięcie, wpływające na mięśnie, wymaga szwów. Jeśli zdecydujesz się zostawić, aby go uzdrowić naturalnie, będzie Ci to wygodniej, ale rehabilitacja potrwa nieco dłużej niż się spodziewałeś.
 • 3. stopień – te luki bez dyskusji są szyte, ponieważ mają wpływ na zwieracz odbytu (obszar wokół odbytu). Jeśli szkoda nie jest poważna, to w przyszłości pojawią się problemy zdrowotne.
 • Stopień 4 stopnia jest najpoważniejszym uszkodzeniem, które może wystąpić w wyniku naturalnego porodu: pęknięcie może przechodzić do jelit.

Teraz przejdźmy bezpośrednio do pytania, niż można było wykonać ściety po porodzie. Prawidłowe i delikatne opieka nad intymnym terenem pomoże szybciej uzdrowić wszystkie urazy. Pamiętaj, jeśli masz poważne obrażenia, to nie możesz siedzieć! Jeśli nie możesz tego bez niego, kup specjalny krąg do siedzenia (używany podczas zaostrzenia hemoroidów). Pokazujesz resztę następnych dwudziestu czterech godzin, spróbuj spać jak najwięcej i zdobyć siłę.

Higiena osobista

Utrzymuj ściegi w czystości, aby zmniejszyć ryzyko zakażeń. Przed użyciem szwów po urodzeniu dziecka, należy umyć ręce. Prysznic przynajmniej raz dziennie. Zmień łóżko, wykonaj specjalne ćwiczenia, nie nosić ciasnych ubrań. Pij dużo wody, jeść żywność bogatą w witaminy. Jeśli przerwa była poważna, zapytaj lekarza położnego o przebiegu antybiotyków, czego potrzebujesz.

Przed przystąpieniem do obróbki szwów należy określić, jakie masz obraenia, w których są szwy. Jeśli luki są wewnętrzne, to nie wymagają szczególnej uwagi – przestrzegania higieny osobistej. Używają nici szpulki, które mogą być naturalne lub syntetyczne. Jeśli wątki są naturalne, to zlikwidujesz je około miesiąca później. Inną rzeczą jest, jeśli stawów są syntetyczne, to musisz poczekać około trzech miesięcy.

Jeśli masz zewnętrzne pęknięcia, należy ściśle monitorować proces gojenia, w przeciwnym razie może wystąpić osłabienie. Nie można podnosić ciężaru i siedzieć przez dwa tygodnie, a następnie zacząć usiąść cicho na twardych powierzchniach.

Niż do czynienia szwów po rodzajach czy pracach? Narzędzia do obróbki

Zewnętrzne szwy są usuwane po około tygodniu, jeśli nie zostało to wykonane w szpitalu, a następnie skontaktuj się z konsultantką kobiet. Jeśli przestrzegasz higieny osobistej, szwy nie dadzą się zepsuć, a oni przechodzą, ale możesz im pomóc. Pamiętaj, co zrobić z szwami po dostawie do szybkiego gojenia:

 • Środki antyseptyczne;
 • Maści antybakteryjne;
 • Zieleń;
 • Nadtlenek wodoru;
 • Mangan;
 • Chlorheksydyna;
 • Leworęczna.

Lepiej, aby wykonać ściegi po porodzie, musisz określić dla siebie, w oparciu o indywidualne cechy ciała.

Zalecenia do szybkiego gojenia

Niż po obróbce szwów po różnych rodzajach domu, zrozumiałeś, ale jak to zrobić? Nie stosuj się do tych procedur podczas siedzenia. Zapewnić cyrkulację ciałem: używać oddychających uszczelek, nosić luźną pościel. Bardzo korzystne będzie nocne wywietrzanie, więc będziesz musiał spać na specjalnej pieluszce jednorazowej bez bielizny i bielizny.

Cięcie mazowieckie

Wykonanie szwów po cięciu cesarskim jest znacznie trudniejsze niż przetworzenie szwów na macicę po urodzeniu w naturalny sposób. Procedury te powinny być wykonywane przez specjalistę, podczas gdy jesteś w macierzyństwie, położne zrobią wszystko dla ciebie. Szyby są usuwane po tygodniu, tylko wtedy możesz wziąć prysznic po raz pierwszy, delikatnie przemyć rany.

Więc co zrobić z szwami po porodzie przez cesarskie cięcie? Metody są proste:

 • Środki antyseptyczne;
 • Sterylne sosy.

Oprócz tego, że ta metoda pozostawia zauważalny ślad na ciele dziewczyny, długo przypomina sobie bolesne odczucia.

Jak złagodzić ból

Jeśli chodzi o cesarskie cięcie, ból może być stłumiony znieczuleniem, a w przyszłości przechodzi, bo może nosić bandaż. W szwach na bolesnych odczuciach perineum przechodzą lub odbywają się w kilka dni po sortowaniach lub pracach. Jak radzić sobie z nimi? Zastosuj zimno do krocza, przyjmuj lek znieczulający. Co do zasady, zastrzyki są umieszczane w szpitalu macierzyńskim iw domu można dostać się przez "Nurofen", który jest dozwolony podczas karmienia piersią.

Jeśli obawiasz się swędzenia i dość tolerowanego bólu, nie panikuj, wszystko wkrótce zniknie, ale jeśli zauważysz wyciek rogaty, natychmiast skonsultuj się z lekarzem, być może jest to zahamowanie szwów.

Różnica szwów

Bardzo rzadko występuje rozbieżność szwu. Powody tego są następujące:

 • Wczesne stosunki seksualne po porodzie;
 • Podnoszenie ciężaru;
 • Zaparcia;
 • Sharp squats, itp.

Ogólnie wszystko, co może wywierać nacisk na narządy płciowe. Jak zrozumieć, że szew jest sprzedawany? Będziesz miał ból, krwawe wyładowania. Nie panikuj, wystarczy tylko umówić się na wizytę u ginekologa, a on już określi stopień trudności. Jeśli 1-2 szwów się rozłączy, nie jest konieczne powtórne szycie – takie drobne uszkodzenia ustąpią. Ale jeśli szkoda jest świetna, to będziesz musiał uciekać się do chirurgicznego skurczu rany.

Маргацовка

Rozważmy teraz bardziej szczegółowo pytanie niż przetworzyć ściegi po dostawie, a mianowicie zbadamy każde testowane narzędzie osobno.

Pierwszy z nich, bardzo skuteczny i sprawdzony w czasie, to mangan. Proszek lub gotowe rozwiązanie można znaleźć w każdym domu, zwłaszcza jeśli rodzina czeka na dodatek. Z roztworem nadmanganianu potasu można wytwarzać douche i stawy. Należy pamiętać, że douche jest stosowany do bladożółtego roztworu, a do obróbki szwów jest ciemny i nasycony. Pomimo, że nadmanganian potasu nie pomaga rany szybko wyciąć, to jednak chroni Cię przed zapaleniem i infekcją. Nie często douche, ponieważ rozwiązanie manganu zabija nie tylko drobnoustroje, ale także przydatne mikroorganizmy.

Aby przygotować roztwór nadmanganianu potasu w domu, użyj ciepłej, gotowanej wody, starannie upewnij się, że wszystkie ziarna są dobrze rozpuszczone i nie pozostały kryształy. Nierozpuszczalne pierwiastki nadmanganianu potasu mogą powodować oparzenia, zwłaszcza gdy chodzi o przetłuszczoną skórę narządów płciowych. Aby rozwiązać problem, użyj czystego szkła, więc na pewno upewnij się, że nie ma pozostałych granulek. Ponadto trzeba go szczepić przez kilka warstw siatki. Preparaty antyseptyczne należy podawać dwa razy dziennie.

Zelenka

Zelenka sprzyja leczeniu, zapobiega stłuczenia i zakażenia rany. W przeciwieństwie do nadmanganianu potasu roztwór zieleni jest sprzedawany w aptekach w formie gotowej do spożycia. Użyj wacika lub kawałka sterylnej waty do obróbki szwów. Wszystko, czego potrzebujesz to nawilżenie wełny bawełnianej w roztworze i przetworzenie szwu. Roztwór zieleń diamentu, jak również nadmanganian potasu, sprzyja najszybszym naprężeniom, gdy wysycha raną.

Nadtlenek wodoru

W każdym domu są cięcia, otarcia, więc powinieneś mieć nadtlenek wodoru w klatce piersiowej w domu. Jeśli to narzędzie jest dostępne na wyciągnięcie ręki, rozważmy, że problem jest w połowie rozwiązany. W przypadku zabiegu wziąć mały kawałek opatrunku gazy i zwilżyć ją nadtlenkiem wodoru. Przymocuj do szwu, lekki szum i mrowienie to normalna reakcja. Nie trzymaj się przez długi czas, w przeciwnym razie spalisz się.

Alkohol medyczny

Używaj alkoholu medycznego 40% tylko w skrajnych przypadkach, jeśli szwy zaczynają się spoczywać w miejscach, konieczne jest przetoczenie wyłącznie szwów, zdrowych skór wokół uszkodzeń spowodowanych tym produktem, co prowadzi do złego gojenia. Jeśli ściegi stają się silniejsze, nie należy samemu sobie wyleczyć, lepiej skonsultować się z specjalistą.

Przed obchodzeniem się z rany dokładnie umyj ręce mydłem, najlepiej na łokciu. Jeśli stwierdzono występowanie białych wzrostów na ranie, nie zeskrobuj ich – oznacza to, że tworzy się nowa warstwa nabłonka. Jeśli zostaną usunięte, to w przyszłości na tych miejscach powstają blizny.

Uważaj na higienę osobistą, uchwyć szwy, są w pozytywnym nastroju, wsparcie dla bliskich jest teraz bardziej niż kiedykolwiek. Twój nastrój przekazywany jest dziecku, daj mu szczęśliwe dzieciństwo! Powodzenia i szybki powrót!