713 Shares 7382 views

Jak przetrwać objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego

Kobieta sama nie rozumiała, co się z nią dzieje. Ona jest wściekła na cały świat, czuje żal siebie i swojego nędznego życia, chcę zakopać się pod kołdrę i płakać. A potem uświadamia sobie, że tak jest notorycznie PMS. Tak, objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego pojawiają się więc – stan depresyjny, bolesne doznania w dolnej części brzucha i dolnej części pleców, obrzęk gruczołów sutkowych. A ten jest powtarzany miesiąc po miesiącu na jeden lub dwa tygodnie przed rozpoczęciem następnej miesiączki.

Kto cierpi jako PMS

Szczególnie dotkliwy występują PMS młodych dziewcząt i kobiet w wieku 20-40 lat. Z biegiem lat, objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego osłabić, a menopauza oczywiście do niczego. Żadne ogólne zasady tu i tam nie może być tak, że każda kobieta nosi ten trudny okres w ich własny sposób, w zależności od cech jego ciała. Są to szczęście, że nie zareagował na podejściu miesiączki, ale są w mniejszości. Około 80% kobiet w jedną stronę lub w inny sposób wrażliwe na tych objawów.

A jednak, co się dzieje?

I kto wie? Lekarze i drapania głowy, starając się wyjaśnić naukowo objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Istnieje kilka teorii na ten temat, a wszystkie są wiarygodne. Najczęściej przypisują go do niewydolności hormonalnej, która występuje z podejściem krytycznych dniach u kobiet. Według tej teorii, w tym okresie nie jest redystrybucja żeńskich hormonów płciowych – estrogenów i progesteronu, ilość drugich wzrasta dramatycznie. Estrogeny, wśród innych właściwości, są znane ze swoich zdolności do opóźnienia płynu w organizmie, stąd obrzęk i piersi, obrzęk i tkliwość dosłownie w każdym miejscu na ciele. Nadmiar estrogenu również niekorzystnie wpływa na układ psycho-emocjonalnych, stąd ataki agresji i płaczliwość i depresji. Jest jeszcze inna teoria – naruszenie równowagi wodno-soli w organizmie kobiety, która daje takie same objawy.

zespół napięcia przedmiesiączkowego: leczenie

Leki do łagodzenia stanu kobiet z PMS, oczywiście, istnieje. Kolejna rzecz – czy mogą być skuteczne. Wszystko zależy znowu od charakterystyki konkretnego organizmu i wagi problemu. Nie jest tajemnicą, że ktoś może wysiąść łatwy drażliwość i parę ataków migreny, ale ktoś musi nazywają „szybko” zdjąć dziki ból. Mimo to, ogólne porady nie będą zbędne. Najczęściej lekarze przepisują progestagen – analogi naturalnego hormonu, który przyczynia się do normalizacji równowagi hormonalnej. Jednocześnie on wyznaczył przebieg terapii witaminy i szczególnego wysiłku terapeutycznego i właściwej diety. Oczywiście, aby być zidentyfikowane jako prawdziwe przyczyny syndromu przedmiesiączkowego, narkotyków lub innych zabiegów nie może być przypisany. W niektórych przypadkach objawy te mogą być szkodliwe przejawy jakiejkolwiek innej choroby.

i ostatni

Jak przetrwać objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego kobiet, którzy są obok niej? Jest udowodnione, że te dni ostro spada jego efektywność, to zostaje rozproszone i niesymetryczne. Kobiety potrzebują wielki wysiłek, aby jej stan nie miał wpływu na relacje w zespole. A w domu? Dom tubylcy, w szczególności – mąż powinien wykazać cierpliwość i takt. Jeśli zdaje sobie sprawę, że jego kobieta nie może nic zrobić z nich – wszystko będzie łatwiejsze. A sama kobieta, nawiasem mówiąc, nie zaszkodzi się spowolnić, jeśli tylko dlatego, że w jej cierpienie nikogo obwiniać. Jednakże, jak ona.