237 Shares 1560 views

Znieczulenie wysyłki: plusy i minusy

Że poszło dobrze dziewięciu miesiącach oczekiwania, a wkrótce twoja rodzina będzie dodanie. Ale im bliżej dni od pojawienia się dziecka, tym bardziej strach tam jest przyszłość matką. Wiele z nich jest gotów wydać znieczulenia dostawy. Ale to jest naturalny proces, który każda kobieta może łatwo poradzić sobie bez środków znieczulających.

Ten artykuł będzie poświęcony tej kwestii, jak dostawy znieczulenia, plusy i minusy to zostanie opisane w szczegółach. Co grozi interwencja ze strony położników ty i nienarodzonego dziecka, można również nauczyć. Rodzaje porodowego łagodzenia bólu może być zmieniana. Co to jest? Przeczytaj o tym dalej.

Znieczulenie dostawy: położnictwo, nowe metody

Podczas porodu bóle są spowodowane skurczem mięśni, który jest wzmacniany z powodu uwalniania adrenaliny. Często kobieta ma atak paniki jest potęgowany przez fizyczne cierpienie.

Znieczulenie kobieta dostawy, która jest psychicznie przygotowany i celowo przyszedł do planowania narodzin dziecka, najczęściej nie jest wymagane. Jednak istnieją przypadki, gdzie znieczulenie jest wykonywane przez lekarza.

Wskazania do znieczulenia

Uczynić ulgę w bólu podczas porodu, jeśli istnieją:

 • przedwczesny poród;
 • ostry ból;
 • długa walka;
 • stwardnienie ciąża;
 • duże owoce ;
 • cesarskie cięcie;
 • powolny trud;
 • niedotlenienie płodu;
 • konieczność interwencji chirurgicznej.

Jeśli żadna z powyższych nie jest przestrzegana, to zwykle nie jest wymagane znieczulenie podczas porodu.

rodzaje znieczulenia

Współczesna medycyna może dostarczyć następujące rodzaje znieczulenia podczas porodu: medyczny i wolne od narkotyków. W takim przypadku lekarz powinien sam wyznaczyć rodzaj znieczulenia, że nie będzie cię skrzywdzić lub dziecka. Należy zauważyć, że nowa matka sama nie może powołać ulgę w bólu, jeśli nie ma bezpośrednich dowodów na to.

Nielekową metody łagodzące ból porodowy

Ta grupa jest najbardziej bezpieczna metoda jest szczególnie popularny wśród położników. Co tu zastosowanie? Skuteczne i proste ćwiczenia, które można uruchomić na dowolnym etapie pracy: ćwiczenia oddechowe, masaż generycznych i refleksologii aquaterapia.

Pomimo dostępności bardziej skutecznych praktyk medycznych, wielu celowo porzucić je na rzecz braku leku. Naturalne znieczulenie przy porodzie, obejmujący:

 • aktywność;
 • Prawidłowe oddychanie;
 • masaż;
 • urodzenie wody;
 • refleksologii.

Pojawienie się dziecka – jest to najważniejsze wydarzenie w swoim życiu. Pozostawić tylko pozytywnych wrażeń dnia, możesz pomóc metod nielekowych łagodzenia bólu podczas porodu, to jest nieszkodliwe i pożyteczne dla Ciebie i Twojego dziecka.

Aktywność podczas porodu

Jest bardzo ważne, aby wybrać bitwy aktywną postawę, a nie bierne. Pomóż sobie i dziecku się urodzić. Jeśli nie utrudniali pracy, wybierz dla siebie ćwiczenia na własną rękę, co ważniejsze, aby ułatwić. Jednak ostre ruchy zabronione. Zanotuj psychicznego następującej treści:

 • walcowanie od czubka do pięty;
 • Pochylił się do przodu i na boki;
 • szarpania miednicy ruch kołowy;
 • gięcie i wyginając kręgosłupa;
 • aktywny krążenie;
 • swinging na fitball.

ćwiczenia oddechowe

Aby nauczyć się technik oddychania konieczne przed porodem, w czasie ciąży. Plus to metoda – możliwość łączenia z innymi rodzajami bólu. Nie potrzeba nadzoru medycznego, jesteś w stanie kontrolować ten proces. Będzie od razu czują ulgę, a co najważniejsze – podejmuje się w dłoni. Istnieje kilka technik ćwiczenia oddechowe. Jeśli będzie obecna przy urodzeniu kimś blisko ciebie, powinien znać te ćwiczenia, aby pomóc w procesie urodzeniu Ciebie.

Jak to działa? Jest to konieczne, aby odwrócić się od bólu, koncentrując się na oddechu. Co jest głębszy i bardziej płynne, tym łatwiej jest dla Ciebie i Twojego dziecka, bo otrzymuje więcej tlenu. A jeśli taka metoda jest stosowana w połączeniu z maską tlenową, efekt będzie o wiele lepiej, Twoje dziecko będzie czuć się komfortowo. Istnieje kilka okresów, podczas których oddech muszą być różne:

 • pierwszy reagowania;
 • zwiększenie intensywności skurczów;
 • Ujawnienie szyjki macicy;
 • między próbami.

Podczas pierwszych walk

Gatunek ten charakteryzuje się tym, że jest ona gładka i głęboki oddech, który dotlenia krew dziecka i matki. Skupić się na dłuższą metę. Na czterech liczy oddychać w nos i wydech przez sześć ustach. Warg składane rurki. Jesteś roztargniony z bólu, gimnastyka daje relaksujący efekt. Może być stosowany nawet w panikę lub ciężkiego stresu na osiedlenie się.

Przy intensywnych walk

W tym okresie trzeba uspokoić, teraz jest czas, aby zastosować technikę oddechu psa. Są to powierzchowne, płytkie oddechy usta, język potrzebuje trochę zgasić jego ustach. Nie myśl o tym, jak obecnie wyglądają szpital – to miejsce, gdzie trzeba myśleć tylko o jego zdrowie, a także o dziecku, tym bardziej, wierz mi, nie jesteś sam!

Chwila rozszerzenia szyjki

Jest to szczyt, bardziej bolesne niż jest teraz, nie będzie! Ale musimy go znosić, poród bez znieczulenia jeszcze korzystniejszych metody lek. Kto powinien przyspieszyć oddech, robią powierzchowne szybkich oddechów. Usta zaciśnięte dąsy, zrobić nos oddech i wydech przez usta. Gdy walka puścić, uspokoić się nieco, to lepiej oddychać głęboko i równomiernie. Metoda ta pozwala na relaks trochę ukłucie.

okres próby

Wszystko najgorsze już minęło, już walki. zostanie wkrótce urodziła dziecko. Jeśli poród nie jest skomplikowana, dziecko pojawi się po 1-2 próbach. Konieczne jest, aby pchnąć 2-3 razy w próbach. Nie panikuj, bo teraz ostatniej chwili, praktycznie bezbolesny. Jeśli czujesz się przykro dla siebie, a nie słuchać rozkazów od położnika, trzeba używać narzędzi, a od którego będzie dość bolesne. Po uruchomieniu prób, trzeba wziąć głęboki wdech, wydech, weź głęboki oddech i wstrzymaj oddech przez 10-15 sekund, a potrzeba do pchania. Nie tuzhtes odbyt lub wytężając wzrok, dzięki czemu można uzyskać hemoroidy, pękają naczynia krwionośne w oczach, udaru mózgu i innych nieprzyjemnych i niebezpiecznych skutków.

Inną ważną zapowiedź: okres między skurczami i daremnych prób potrzebnych na odpoczynek, relaks i wyrównać oddech. Musimy trenować codziennie w czasie ciąży, podczas porodu, aby móc ciągnąć się razem. Przynieść oddech automatyzm, a będziesz na własną rękę kontrolować siebie i rozjaśnić swoje trudy.

inne opcje

Nowoczesne metody łagodzenia bólu w pracy obejmują dużą listę różnych procedur, ale bardzo skuteczny (non-lek) to masaż, wody narodziny i refleksologii.

Jak masować podczas porodu? Na ciele istnieją punkty, które mogą być znacząco wpływające zmniejszyć i złagodzić ból. W naszym przypadku – obszar sakralnej. Można to zrobić zarówno indywidualnie i poprosić osobę, która jest obok. Obszar ten może być udar mózgu, szczypanie, masaż, delikatnie dotykając. Aby uniknąć zaczerwienienie i podrażnienie w dziedzinie masażu, okresowo smarować powierzchnię kremu lub oleju.

Pomaga w wodzie? Ciepła kąpiel łatwiej znieść ból porodu, woda ma również relaksujący efekt. Przyszła mama może mieć dla siebie wygodną pozycję i po prostu odpocząć podczas uniknąć dreszcze, gorączka i pocenie się, suchość skóry.

Czym jest refleksologia? Nowoczesne znieczulania i obejmuje metody, takie jak akupunktura. To przyczynia się do poprawy pracy i zmniejszyć ból skurczów. Jak widać, możliwości jest wiele, które można wybierać – to twoja osobista decyzja.

znieczulenie narkotyków

Oprócz tych naturalnych metod, są też bardziej skuteczne, ale, odpowiednio, i bardziej niebezpieczne. Nowoczesne metody leczenia bólu pracy ulga, metoda obejmuje następujące elementy:

 • zewnątrzoponowe;
 • Blokada rdzenia;
 • Połączenie rdzenia, zewnątrzoponowe;
 • leki;
 • znieczulenie miejscowe;
 • krocze blokady;
 • środki uspokajające.

Metody te są przewidziane tylko w skrajnych przypadkach, lekarz i jednocześnie następujące postęp porodu, aby upewnić się, że dziecko urodziło się żywe i zdrowe. Raz, że ma całą wiedzę w odniesieniu do łagodzenia bólu i może podzielić się nimi z wami. Staraj się słuchać tego, co mówi lekarz, ale wie, że można i nie powinno być stosowane. Wszystkie leki mają skutki uboczne metod. A jeśli już zdecydujesz się na uśmierzenie bólu, mogą wystąpić pewne nieprzyjemne konsekwencje.

zewnątrzoponowego blok

Każdy słyszał, ale nie każdy wie zawiłości procedury. Aby początek, znieczulenie zewnątrzoponowe podczas porodu może być częściowe lub całkowite. Jeśli rodzić w sposób naturalny, wstrzykiwane leki na podstawie tego, że mają wystarczająco dużo tylko dla pierwszego okresu porodu (tj skurcze), podczas próby efekt leku zabraknie. W tym przypadku, tylko sygnały bólowe są blokowane w obszarze poniżej pępka, umiejętność motor to, że człowiek jest świadomy i słychać pierwsze krzyki dziecka. Jeśli twoje pragnienie lub specjalne wskazania są zdrętwiałe, a druga faza porodu (prób), ale jest to niebezpieczne, ponieważ nie czujesz sygnały organizmu i poród może znacznie opóźnione lub nie poszło dobrze. Jeśli nie jest to konieczne, to nie jest ból próby doraźne, w którym ból bardziej znośne.

Druga opcja – cięcie cesarskie. W tym przypadku, dawkę podaje się więcej niż w poprzednim przykładzie wykonania, jest również zablokowany aktywności ruchowej. Plus to znieczulenie – jest możliwość, aby natychmiast zobaczyć dziecko i usłyszeć go.

rdzeniowy blokada

Jest to również wtryskowego, która znajduje się w dolnej części pleców, w płynie wokół rdzenia kręgowego. Jest to tańszy sposób, w porównaniu ze znieczuleniem zewnątrzoponowym.

plusy:

 • pobyt w umyśle;
 • Efekt trwa dwie godziny;
 • Likwiduje całe ciało od klatki piersiowej i poniżej.

Wady:

 • To może powodować silne bóle głowy;
 • obniża ciśnienie krwi;
 • może powodować trudności w oddychaniu.

Połączenie Spinal zewnątrzoponowe

Jest to stosunkowo nowa technologia, która łączy w sobie dwa wyżej wymienione metody. Znieczulenie trwa tyle już z matką jest przytomny. Pierwsze dwie godziny działa znieczuleniu, itp – zewnątrzoponowym.

narkotyki

Nieważne, jak brzmiało to dziwne i sprzeczne, ale leki są również wykorzystywane podczas porodu, ale rzadko, w szczególnych przypadkach. Że używanie narkotyków? Są to:

 • "Promedol";
 • "Vortala";
 • "Leksir";
 • „Petydyna”;
 • „Nalbufiną”;
 • „Butorfanol”.

Nadużywanie leków i mogą być podawane domięśniowo lub dożylnie (przez cewnik), druga opcja jest najbardziej skuteczne, ponieważ możliwe jest, aby ustawić dawkę leku. Ta metoda jest dobra, ponieważ jest zablokowany ból około sześciu godzin i nowej matki mogą odpocząć. Efekt występuje w ciągu kilku minut. Oczywiście, istnieją wady: może spowolniony oddech, a ty i dziecko.

anestezja ogólna

To nie jest stosowany w celu łagodzenia bólu podczas porodu, ale jest bardzo skuteczny, gdy chcesz zrobić nacięcie pochwy lub szwów po złamaniu. Zastrzyki wykonywane są bezpośrednio do obszaru pochwy, efekt przychodzi niemal natychmiast, tymczasowo zablokowane ból w miejscu wstrzyknięcia. Ma złych skutków ubocznych, w tym samym czasie nie może być ani ty, ani dziecka.

blokada krocza

Wstrzyknięcie bezpośrednio w ścianie pochwy, przy czym ból jest blokowany tylko z jednej strony. Taki zastrzyk bezpośrednio przed urodzeniem dziecka. Działanie leku jest mniej niż godzinę i nie ma skutków ubocznych. Ten rodzaj znieczulenia nie nadaje się do okresu walk.

uspokajające

Środki uspokajające są wykorzystywane do odprężenia dokonać iniekcji w pierwszym etapie, gdy skurcze są rzadkie i nie są wrażliwe. Taka dostawa znieczulenie medycznych dulls świadomości i ma działanie uspokajające, obniżenie aktywności dziecka, ale nie eliminuje ból całkowicie. Uspokajające mogą być zarówno w postaci tabletek i podawać dożylnie lub domięśniowo. Po podaniu dożylnym natychmiastowy efekt.

połóg

wydać również znieczulenia po porodzie. Dlaczego? Aby kobiety mogły odpocząć i nabrać sił. Co może niepokoić:

 • skurcze wywołane przez skurcze macicy;
 • umieszczać przerwy i cięć;
 • utrudnia wyjazdy do łazienki;
 • ból w klatce piersiowej;
 • Złączka pęknięć (z powodu niewłaściwego podawania).

Jeśli ból jest spowodowany przerwą i cięcia, a następnie oferowane środki przeciwbólowe lub maści, ale jeśli narodziny miały prawo i postępować zgodnie z higieny osobistej, ból nie powinno być, czy powinny być minimalne. Podczas szycie lekarz musi uśpić, i jak to się stanie – powinien przejść z Tobą omówione.

Istnieje kilka sposobów, aby zmniejszyć ból do minimum:

 • częste i krótka do uzdatniania wody;
 • Podkładka specjalnego chłodzenia (zapobiec obrzęki);
 • Przechowywać w lodówce uszczelką (być tępy ból);
 • Dostroić się do szybkiego powrotu do zdrowia;
 • mniej przeszkadza cięć miejsce i przerw (uniknąć zakażenia, nie rób gwałtownych ruchów, które można przyczynić szybki odzysk);
 • specjalne poduszki siedziska (wywiera minimalny nacisk na obszar problem).

Ból związany ze skurczem macicy, zostawić w tygodniu po urodzeniu dziecka. Aby zmniejszyć je:

 • wykonywać specjalne ćwiczenia;
 • leżąc na brzuchu;
 • zrobić masaż.

Z powodu bólu pleców, aby pomóc następujące ćwiczenie: leżeć na twardej powierzchni, zegnij prawą nogę w kolanie i utrzymać kolano z prawą ręką. Lewa ręka wskazać pięty prawej stopy do pachwiny. Pozostań w tej pozycji kilka sekund, odpocząć i powtórzyć. Jeśli ból pleców po lewej stronie, a następnie zrobić wszystko podobnie z lewej stopy.

opinie

Kobiety, które zostały poddane znieczuleniu podczas porodu, opinie na temat wszelkiego rodzaju znieczulenia zostawić zarówno pozytywne jak i negatywne. Cały sekret tkwi w tym, że każdy organizm jest inny, która metoda jest odpowiednia dla Ciebie, nikt nie wie. Kobiety, które przychodzą do powstania odpowiedzialny dziecka, powiedzmy świadomie wybrał non-farmakologiczne uśmierzenie bólu pracy: wszystkie leki i manipulacja mieć negatywne skutki uboczne, które wpływają na stan i zdrowie dziecka i matki. Inne matki mówią, że prawidłowo znieczulenie pomógł im przezwyciężyć to doświadczenie o wiele łatwiejsze.

Poród – naturalnym procesem, a my sami możemy poradzić sobie z bólem podczas porodu, według większości kobiet. Oto, jak mówią, że ważniejsze jest, aby być psychicznie przygotowany, poznać techniki oddechowe, aby być aktywna, aby słuchać rad lekarza.