361 Shares 8175 views

Macica tonem, co robić w domu

Każda z płci pięknej przynajmniej raz wpadł w sytuacji zwiększonego ton macicy. Co zrobić w tej sytuacji, trzeba znać każdą kobietę. Przeżyć taki stan może być zarówno początkowe etapy ciąży i tuż przed porodem. Możliwe jest również przepięcia mięśnie macicy i bez ciąży.

Macica jest w dobrej kondycji

Co zrobić w tym przypadku zależy od natychmiastowej stanu zdrowia kobiet. Istnieje kilka głównych mięśni macicy uprawnienia państwowe:

  1. Hipotonia. W tym przypadku, macica znajduje się w stanie bardzo zrelaksowany, że nie jest normą.
  2. Normatonus. Mięsień w tym przypadku jest w normalnym stanie.
  3. Wzmożone napięcie. Występuje podczas ciąży może spowodować poronienie.
  4. Hipertoniczność. Warunek wynikający w momencie rozpoczęcia porodu i kontynuować na całej swojej długości.

Dość często lekarze umieścić kobiet w ciąży zdiagnozowano wzmożone napięcie macicy, ale nie jest to do końca prawda. Przyszła mama może mieć podwyższoną tonu, ale wzmożone już idzie do pracy lub poronienia.

objawy

W przypadku zwiększenia napięcia macicy doświadczeń ciąży następujących jej przejawach:

  • Kurcze ból w jamie brzusznej.
  • szczep brzucha.
  • Rysunek w odcinku lędźwiowym kręgosłupa.
  • Krwawienie z kanału rodnego.

Kiedy widać żadnych oznak tej choroby jest pilna potrzeba, aby zobaczyć się z lekarzem, ale wiele kobiet woli samoleczenia.

Macica w tonie (co robić w domu)

Więc masz do czynienia ze szczepem żołądka we wczesnym okresie ciąży. Co robić w tej sytuacji? Jakie leki można przyjmować bez recepty?

spokój

Przede wszystkim, dźwięk może być spowodowany przez nadmiernego wysiłku lub sytuacji stresowej. W tym przypadku trzeba wziąć waleriany lub Motherwort i położyć.

Spróbuj się odprężyć i nie myśleć o tym problemie. Wyobraźmy sobie, że już wkrótce będzie można spotkać się z dzieckiem, wziąć go w ramiona i przycisnął do piersi. Kto jest na zdrowie i stan psycho-emocjonalny jest bardzo ważny dla niego, więc staram się nie być nerwowy i unikać sytuacji stresowych.

Odroczyć prace i odpocząć. Nie przesadzaj, a na pewno nie zajmuje się ciężkiej pracy fizycznej.

aromaterapia

Jeśli macica jest w dobrej kondycji, co zrobić w przypadku braku leków? Wielu, którzy znają panie cieszył receptur tradycyjnej medycyny. Jeden z nich – jest stosowanie olejków aromatycznych.

trzeba będzie olej z kiełków pszenicy jako fundament. To ma praktycznie żadnego zapachu, to jest jego zaletą. Do podstawy należy dodać kilka kropli oleju mandarynki, a nawet mniej olejek różany.

Mieszać powstałą pastę i nałożyć go na dłoni. Weź poziomo i delikatnie masować dolnej części brzucha. Ze względu na światło głaszcząc twoje ciało relaks, a zapach oleju pomoże uspokoić i dostroić w pozytywny sposób.

leki

Jeśli stan zrelaksowany, a reszta nie pomagają, a są takie czynniki jak rozwijającego ciąży, macicy tonem. Co zrobić w tym przypadku?

Należy przyjmować jedną tabletkę „No-spa.” Ten lek może pomóc złagodzić skurcze i odpocząć ściany macicy. Można również użyć „Papaweryna”. Ten lek jest wytwarzany do iniekcji i czopki. Do użytku indywidualnego dać pierwszeństwo tym ostatnim. Wprowadź jedną świecę w odbytnicy i położyć.

Zazwyczaj te działania pomagają podczas ciąży macica jest w dobrej kondycji. Co należy zrobić, jeśli ten nie działa, i rozpocząć plamienie?

Brak progesteronu

Czasami na początku ciąży przyszła mama jest brak progesteronu. Jest to hormon pomaga mięśnie macicy są normatonuse. On przyczynia się do rozwoju ciąży. Jeśli hormon nie wystarczy, macica zaczyna dokręcić i tonu przyjść. W tym przypadku tylko jedno wyjście – aby progesteron sztucznie.

Lekarze zazwyczaj przepisać leki przyszła mama „Djufaston” lub „Utrozhestan”. Dawkowanie należy dostosować indywidualnie, dlatego aby odwiedzić lekarza, a nie samoleczenia.

Tonus na późnym etapie ciąży

Jeśli macicy przyszłej matki w dobrej kondycji, co robić? 30 tydzień jest powszechnie uważany za okres borderline. Od tego momentu dziecko rodzi się przedwcześnie, może przetrwać wykwalifikowanej opieki neonatolodzy.

Ale mimo to, pojawienie się leczeniu wysokiego tonu prowadzi do narodzin. W takiej perspektywie pacjent jest zwykle umieszczony w szpitalu dla bardziej dokładne monitorowanie jego stanu, gdzie spędzają niezbędnej korekty medycznej dla niego.

W domu te same warunki ewentualnego stosowania leku „Genipral”. To nie może być podjęta we wczesnym stadium, ale jest niezbędna dla zwiększenia napięcia po 30 tygodniach.

Ciepły prysznic lub kąpiel

Dość często przed urodzeniem w łonie kobiety w tonie. Co zrobić w tym przypadku?

Doświadczeni położnik-ginekolog zaleca przyszła mama wziąć ciepłą kąpiel lub prysznic. Oczywiście, należy to zrobić w przypadku braku przeciwwskazań. Napełnij wannę wody z dodatkiem ulubionego pianki i trochę leżeć w nim. Ciepła woda usunie napięcie mięśni i pomaga się zrelaksować.

Jeśli nie ma możliwości, aby wziąć kąpiel, można zastąpić go z ciepłym prysznicem. Stojak pod strumieniem wody i odpocząć. Myśleć o dobru, głaskać brzuch i rozmawiać z dzieckiem.

Wychodząc z kąpieli, należy zawsze uważać, aby nie ślizgać.

macicy hypertonus

Zazwyczaj zjawisko to występuje na początku bólów porodowych. W domu z nich jest bezużyteczna w walce i pilna potrzeba, aby wezwać karetkę. Zwłaszcza wtedy, gdy napięcie mięśni towarzyszy krwawienia. W takim przypadku może wystąpić zagrożenie dla życia.

Hipertoniczność to stan normalny, jeśli chodzi po 38 tygodniu ciąży dziecko. W tym okresie nienarodzone dziecko jest uważane donoszonych i może być dobrze urodzony. Dostroić się do pozytywnego rezultatu, i iść do szpitala położniczego do długo oczekiwanego spotkania.

ton macicy, a nie w ciąży

Jeśli koncepcja jest niemożliwe, ale kobieca macica jest w dobrej kondycji, co robić? Bez ciąży, z tym warunkiem, aby walczyć o wiele łatwiejsze, ponieważ przyszłe mamusie nie powinni przyjmować większość leków.

Jeśli nie jesteś w ciąży, ale jest napięcie mięśni macicy, to może to być początkiem następnego miesiąca. W przypadku poważnego dyskomfortu, można wziąć dowolny przeciwskurczowe i trochę odpocząć. Z pewnością, sposób ten usuwa napięcie.

Wiele kobiet do czynienia z podobnym problemem, paniki i okrzykiem: „Macica jest w dobrej formie! Co robić? Nie jest w ciąży – to na pewno ". Lekarze odpowiedzieć na to pytanie jest taka sama: „Nic nie trzeba, jeśli nie powoduje ból i dyskomfort.”

wniosek

Podsumowując, możemy stwierdzić, że z tonu macicy może stanąć każdą kobietę, na każdym etapie ciąży lub nawet w jego nieobecności. Nie panikuj i denerwuję, to może tylko pogorszyć sytuację.

Istnieje wiele zabiegów innym tonem, ale najlepszy z nich – jest zapobieganie. Jeśli jesteś w ciąży, oglądać swoje zdrowie, nie należy przeceniać swoich możliwości. Podjęcia niezbędnych witamin i minerałów, przepisane przez lekarza. Świetny sposób, aby złagodzić zapobieganie jest spożycie grupy Witamina B6. Porozmawiaj z lekarzem i dowiedzieć się, w jaki sposób można zapobiec ton.

Aby określić, z dokładnością w obecności lub nieobecności zwiększonym napięciem mięśni macicy może być tylko specjalista pomocą ultrasonografu. Dlatego dla prawidłowej diagnozy należy skonsultować się z lekarzem i nie decydować o sobie kwestię leczenia.