840 Shares 2520 views

Pokazane czy cięcia cesarskiego w przypadku położenia miednicowego?

Na późniejszych etapach ciąży, w ciąży często myśleć o nadchodzącej urodzenia. Ale niektóre z nich lekarze, z różnych powodów zaleca cięciu cesarskim. Na przykład, często jest używany, jeśli zakłada się, że w trakcie naturalnego porodu mieć problem. Na przykład kobieta ma na tyle szerokie biodra, natomiast duże owoce.

Innym powodem może być przypisanie operacji chirurgicznej interwencji pod warunkiem wcześniejszej awarii szew, to istnieje niebezpieczeństwo pęknięcia. przodujące łożysko może spowodować lekarze nalegali na potrzebę dostarczenia przez cesarskie cięcie.

Gdy pośladkowych warianty możliwe, ale w ostatnich latach coraz częściej praktykowane chirurgii, zwłaszcza jeśli dziecko jest płci męskiej.

Problemem jest to, że podczas przechodzenia przez kanał rodny jest duże ryzyko uszkodzenia jąder, które mogą następnie wpłynąć na poziom testosteronu. Istnieją inne urazy, w tym śmiertelne. Ale gdy nie powinni się obawiać – te przypadki są niezwykle rzadkie.

Jak się okazuje tak, że płód w macicy jest źle? Oczywiście, w trakcie ciąży BABY kilka razy zmieniła swoje stanowisko, ale ponieważ rośnie ona tendencję do głowowej prezentacji, ponieważ środek ciężkości. Czasami tak się nie dzieje. Zasadą jest, że ma poważne powody: uwikłanie pępowiny nieprawidłowości macicy, małowodzie lub wielowodzie, hipertoniczność, patologia rozwoju płodu, i tak dalej ..

Istnieje kilka różnych pozycjach, a nie każdy jest powodem do przeprowadzenia cesarskiego cięcia. Breech typ stopy, gdy płód spoczywa stopy w szyjce macicy, nie jest nawet przedmiotem dyskusji. Do około 32 tygodni szansa na nie jest zbyt mała zmiana, ponieważ dziecko ma wystarczająco dużo miejsca, aby przewrócić, ale później jest mało prawdopodobne, że to się wydarzy. Wcześniej, w krytycznym okresie od matki oczekującej może zrobić specjalne ćwiczenia, które uważa się ginekologów, pomóc dziecku podjąć właściwą pozycję.

Istnieją 2 rodzaje rezerw – zamka i mieszane. Cesarskie cięcie zamka z tych gatunków nie jest zawsze widoczna, ale jeśli lekarze sugerują, chirurgii, to lepiej się zgodzić. I istnieją dwa powody: po pierwsze, często w takich przypadkach, pępowina może być zaciśnięty pomiędzy główką dziecka i kanał rodny, co może powodować niedotlenienie. Ponadto, jeśli główka dziecka odrzuconą do tyłu, w trakcie porodu, może on uzyskać uszkodzenia rdzenia.

Dlatego cesarskie cięcie do zamka – najlepszym wyjściem. Obawiać nie jest to konieczne – operacja jest dość szybki i, co do zasady, kobieta w pracy jest w umyśle. Znieczulenie ogólne do cięcia cesarskiego są używane rzadko, zwykle kosztuje znieczulenie zewnątrzoponowe i znieczulenia rdzeniowego lub ich kombinację.

Oczywiście, niektóre kobiety są dość nieprzyjemne sobie sprawę z faktu, że poród nie odbył się w sposób naturalny, a przy pomocy lekarzy, ale lepiej jest myśleć o swoim zdrowiu i kondycji dziecka. Planowanym zabiegiem chirurgicznym jest zawsze lepsze niż awaryjnych. Lekarze mają okazję kilka razy, aby omówić wszystko i podejmowania świadomej decyzji o tym, czy trzeba cięciu cesarskim. Na jaki okres jest prowadzone planowanie? Zazwyczaj jest to 37-38 tydzień, bo to lepiej, aby nie doprowadzić do wystąpienia porodu, że operacja nie stała się nagły wypadek.

Teraz medycyna osiągnęła taki poziom, że może być matką niemal każdej kobiety. I nawet jeśli w czasie ciąży istnieją poważne problemy w większości przypadków lekarze będą w stanie pomóc urodzić zdrowego dziecka.