426 Shares 6134 views

fibrocystic piersi i torbielowate.

fibrocystic biustu – konsolidacja i regeneracja tkanek piersi, które nie jest nowotworowych. W tworzeniu zapalenia sutka w gruczole sutkowym tworzą małe pagórki – uszczelki, które mogą ostatecznie zwiększają rozmiar i wycisnąć więcej kanałów.


Gruczoły sutkowe włókniste piersi występuje u połowy wszystkich kobiet, ale rzadko to proces regeneruje się w złośliwe. Wymaga to narażenie na działanie czynników rakotwórczych i długiego czasu trwania procesu.

fibrocystic piersi nie może provyalyatsya klinicznie i zidentyfikowano tylko za pomocą ultradźwięków. W tej kobiety może wykryć na siebie pewne zmiany w strukturze gruczołu. Gdy piersi USG wygląda struktura wzrost echogenic.

Przypadki i objawy kliniczne choroby, w postaci bólu. Ból przy zapalenie sutka może być wyrażona przed menstruacją, gdy występuje gwałtowny wzrost i hormony prostaty pęcznienia. Ból może być tępy pęknięcie i może być pieczenie.

Dysplazję mastopatia – forma zapalenia sutka, w którym nie jest degeneracja tkanki gruczołowej piersi składnika włóknistego i formuje mikrokistochki w jej strukturze. W rezultacie może być zakłócony funkcję piersi podstawowy – laktację. Żelazową składnik piersi – podstawowy materiał, który jest bardzo wrażliwy na działanie hormonu i hormon najmniejszego wibracje mogą prowadzić do wadliwego rozwoju.

Głównym czynnikiem, który odgrywa rolę w powstawaniu zapalenia sutka jest równowaga hormonalna u kobiet. Jeśli z jakiegoś powodu, ta równowaga jest zaburzona, to nie ma zwyrodnienie normalnej tkance piersi. W tym przypadku kobieta może świętować naruszenia miesiączkowego cykliczności nietypowy charakter. Staje się wyraźny syndrom napięcia przedmiesiączkowego: nastrój staje się niepewny, nie może być ból głowy i ból ciągnięcie w brzuchu.

fibrocystic piersi może wystąpić po aborcji, poronienia poniesioną przez zapalenie narządów miednicy. I, co do zasady, proces ten jest odwracalny, bardzo rzadka choroba piersi tworzy się na jednej stronie.

Ryzyko fibrocystic chorób piersi jest to, że może pójść w złośliwy i rak. W tym przypadku, kobieta będzie musiała poddać się leczeniu w onkologa i rokowanie jest mniej korzystna.

Cystic choroby piersi jest bardzo rzadkie w izolacji. Charakteryzuje się tworzeniem cyst w gruczołowych tkankach piersi, jak również możliwe ściskanie przewodów i nacieku zapalnego.

Torbielowate piersi prognostycznie bardziej niekorzystne, ponieważ Torbiele zwykle do zwiększenia wielkości i jątrzyć. Jeśli nie eliminuje powstawanie przyczyną zapalenia sutka, torbiele zaczynają postępu i będzie przejawia objawów klinicznych choroby.

Diagnoza tej choroby jest głównie self-miesięczna wizyta ginekologiczna i okresowość (co sześć miesięcy). Oddzielne gruczoły kontrolnych w każdej postaci mastitis muszą być wykonane w pierwszej fazie cyklu (14 dni). Jeśli anonse kobiet tkanka uszczelka, zwiększenie ilości jednostek lub zbyt bolesne podczas badania palpacyjnego, konieczne jest, aby skonsultować się ze specjalistą.

Leczenie fibrocystic mastopatii jest przede wszystkim do stabilizacji tego procesu i zapobiegania jego dalszego rozwoju. Jeśli to konieczne, trzeba uciekać się do hormonalnej terapii zastępczej choroby.