94 Shares 1079 views

Rozpoznanie ciąży

Że zostało powiedziane, ale ciąża – jest jednym z drżenia, krytycznych momentach w życiu każdej kobiety. Ciąża może wskazywać wiele objawów pierwotnych: zmiany apetytu, nudności, brak miesiączki, jednak będzie tylko w stanie zdiagnozować specjalisty ciążowy. Wczesne rozpoznanie ciąży decyduje o istnieniu i prawdopodobnych podejrzanych objawów. Objawy hipotetyczne lub wątpliwych obejmują:


– zwiększone poczucie zapachu (niechęć do ostrych zapachów: perfumy, alkohol, dym tytoniowy);

– zmiany apetytu (wstręt ryb, mięsa lub innych produktów), zaburzenia smaku (pociąg do kreda, glina, do ostrej produktu);

– pigmentacja skóry otoczki, biała linia na brzuchu, na twarzy;

– zwiększona senność, drażliwość, wahania nastroju.

Do prawdopodobnych cech należą:

– sinica śluzowej szyjki macicy i pochwy;

– ustania miesiączkowania;

– zmiany w śluzową tekstura, kształt i wielkość macicy;

– labissledovaniya (określanie stężenia ludzkiej kosmówkowej hormonów we krwi i moczu).

Rozpoznanie wczesnej ciąży: Objawy wiarygodnymi

Wśród tych znaków:

– Definicja części i ruchów płodu podczas badania palpacyjnego lub USG brzucha kobiet;

– osłuchiwanie serca brzmi dziecka. Skurcz mięśnia sercowego można określić stosując metody instrumentalne Diagnoza: kardiootokografiya, EKG, gramofonu Osłuchiwanie.

Rozpoznanie ciąży opiera się na wywiadzie, badanie palpacyjne piersi i ściskając siary, oględziny przedsionku i zewnętrznych narządów płciowych, badań instrumentalnych korzystających pochwy lustra, jak również dwuręczny pochwy brzusznej lub pochwy badania kobiet.

Aktualna diagnoza ciąży zawiera szereg narzędzi i metod: ultradźwiękowych, radioimmunologiczną, immunologiczne, biologiczne, etc.

Biologiczne metody diagnostyczne oparte na określeniu stężenia hormonu (horiogonadotropin) we krwi kobiet.

Diagnoza immunologiczna ciąży opiera się na reakcjach wytrącania z surowicy królika albo zahamować reakcję hemaglutynacji, albo wiązaniu dopełniacza.

Opóźnienie ciąża – ważnym objawem klinicznym, zwłaszcza u kobiet z regularnymi cyklami. Co oznacza, że zwiększa się, jeśli jest to połączone z „opuchlizna” i pojawienie się w jej piersi siary, aby zmienić konsystencję i wielkość macicy, wraz z pojawieniem się sinica pochwy i szyjki macicy. W czasie ciąży, wielkości i kształtu zmian macicy. W ciążą macicy w kształcie gruszki, pięć, sześć tygodni ciąży tego korpusu uzyskuje kształt kulisty, a pod koniec ciąży – jajowaty.

Ultrasonografia ciąży pozwala obserwować rozwój embrionalny dziecka i podjąć odpowiednie środki na najmniejsze odchylenia od normy fizjologicznej. Metoda ta pozwala określić płeć dziecka, a także do identyfikacji wad i nieprawidłowości płodu. USG Doppler pozwala czasu na identyfikację dysfunkcyjnych odchylenia w systemie „matka-łożysko-płód”. Dzięki tej metodzie można określić tętno płodu i przepływ krwi. Sposób ten ma wysoką wartość diagnostyczną powikłania ciąży (na przykład, zespół opóźnienia wzrostu płodu). Rozpoznanie ciąży może być przeprowadzona za pomocą przedporodowej CTG. Ta metoda pozwala ocenić życia płodowego.