708 Shares 1215 views

Że można być powiadamiani: oznaki wycieku płynu owodniowego

Kobieta nosi dziecko, zwłaszcza po raz pierwszy, przeżywa różne obawy o życie jej dziecka. Najczęściej, to strach pochodzi z nie wiedząc, co jest normalne w czasie ciąży, a co nie jest. Obejmuje to strach i miss wyciek wody. Jakie istnieją dowody na wyciek płynu owodniowego? Powiedzmy sobie w porządku.


Co to jest płyn owodniowy

Jest to ciecz, w której rozwój cennych okruchów cały okres pobytu w żołądku. We wczesnych stadiach ciąży jest tworzenie błon z dzieckiem. W tym szczególnym bańka pożywkę wodną, która jest utworzona z krwi matki przez propotevanie go przez naczynia łożyska. Wraz z rozwojem dziecka i zwiększa liczbę okolicznych wodach. Do czasu, gdy dziecko będzie wyrazić pragnienie, aby zobaczyć światło, ilość cieczy będzie litra i pół. Jest to bardzo ważne, że sterylny płyn owodniowy i dziecko mogą rozwijać się normalnie, które mają być chronione przed hałasem i wpływami zewnętrznymi, poruszać się swobodnie.

W normalnym toku zdarzeń błony płodowe pękniętych i przerw wody tuż przed rozpoczęciem pracy na okres trzydziestu ośmiu tygodni i poza nią. To wydarzenie jest dość trudny do pominięcia – leje dużo cieczy, około pół litra. W tym przypadku, można rozpocząć walkę, a potem dziecko będzie.

W niektórych przypadkach zdarza się, że woda nie wylewa, a zaczynają przenikać w bardzo małych ilościach. Tylko oznak wycieku płynu owodniowego pomogą Ci uniknąć zagrożenia. Jest to najbardziej niebezpieczny wariant, w którym zarówno matka i dziecko są narażone na bardzo wielkim niebezpieczeństwie, ponieważ macica może przenikać zakażenie, które grozi śmierć dziecka z zakażeniem wewnątrzmacicznym i matek sepsę w ciężkich przypadkach – śmierć.

Oznaki wycieku płynu owodniowego

Najtrudniej podejrzewać wyciek wody przez krótki czas, ale jest to bardzo niebezpieczne. Rodzić jeszcze wcześnie, a jeśli nie jest zakażenie płodu, a następnie stracić dziecko. Jeśli alert i poprosić o pomoc, jest szansa, aby poinformować ciąży.

Jeśli zmienia charakteru absolutorium: stal obfite, wodniste, należy skonsultować się z lekarzem. W takim przypadku, gdy pojawi się mokrą plamę na majtkach lub uszczelka stało się szybko zwilżone, szczególnie pod obciążeniem – biec do lekarza. Jest to przypadek, kiedy lepiej jest podnieść alarm i czas do podjęcia działań w razie potrzeby.

W późniejszych etapach w celu ustalenia oznak wycieku płynu owodniowego jest trochę łatwiej, ponieważ są one bardziej obfite i jednocześnie mogą być mylone z nietrzymaniem moczu. Aby określić przeciek, można nosić białą podkładkę z tkaniny, na której mokra plama, ponieważ płyn owodniowy nie mają zapach i kolory pozostaną. Wiedzieć na pewno, można kupić specjalny test, ale wynik będzie prawdziwa tylko wtedy, gdy to było nie więcej niż dwanaście godzin.

Na każdym etapie potrzebny jest dostęp do lekarza, im szybciej tym lepiej. Pozwala to zaoszczędzić czas, a często życie dziecka. W przeciwnym razie, trzydziestu dwóch godzin płodu tworzy całkowicie wewnątrzmacicznej infekcji.

Objawy wycieku płynu owodniowego w przypadku późniejszego leczenia mają jasny charakter. Podwyższona temperatura pojawia się nieprzyjemny zapach wylotowej i stan ogólny pogorszeniu.

Przyczyny wycieku płynu owodniowego

Najczęstszym wyciek płynu owodniowego wywołuje procesy zapalne występujące w pochwy i szyjki macicy kobiety w ciąży (endocervite, coleitis) pochodzenia bakteryjnego zakażenia pochwy, przewlekłe pleśniawki. Podczas procesu zapalnego płodowej pęcherza ścian staje się cieńsza i najmniejsze ton macicy prowadzi do pęknięcia owodni. Ponadto, powodem jest niekompetencja szyjki macicy, w którym szyjka jest skrócona i zaczyna jej ujawnienia. Guzach macicy, łagodne i nowotworowe, może wywołać błony przeponę bezpieczeństwa (na przykład, włókniaki). Czynnik ryzyka – prowadzenie inwazyjnego badania płodu na wad wrodzonych: amniopunkcja, kordocenteza, horionbiopsiya.