387 Shares 5309 views

Przydatne informacje: jak zrobić smoka z papieru

Trochę historii: po prostu słowo „origami” oznacza „złożonego papieru”. Mówiąc najprościej, podstawą tej sztuki jest składany z różnymi postaciami materiału. Ten znakomity pasja przyszła do nas ze starożytnych Chin, i to jest łatwe do wyjaśnienia, ponieważ to właśnie tam wynaleziono papier. Dość długi czas był uważany za sztuką origami dla elity, dostępny tylko do klasy wyższej. Origami popularność osiągnęła szczyt w Japonii, a dopiero w połowie 20. wieku rozprzestrzenił się na całym świecie. Teraz prawie każdy wie, jak stworzyć zwierzęta z papieru, jest tak interesująca. Technika origami obecnie ma kilka odmian, z których każda różni się od reszty. Wśród najbardziej popularnych można nazwać proste, modułowe origami, wet-składane, składane na skanie. Materiał jest zazwyczaj na zwykły papier do drukarki A4. Więc jak zrobić smoka z papieru?

Aby zainspirować dziecko do rozpoczęcia mu powiedzieć, kto smoka. To ogromny stwór ognedyschaschee z ogonem i skrzydłami, bohater wielu mitów, legend i baśni. Odświeżyć się w głowie kilka słynnych opowiadań. Najprawdopodobniej jest on znany z serialu animowanego „American Dragon” – jest to dość ciekawy grać na kulturze japońskiej. Jest możliwe, że po tym jak dziecko rodzi się pytanie: „Jak zrobić smoka z papieru?”.

Pierwszy etap

Weź arkusz bibuły. Jest to bardzo ważne, że ma kształt kwadratu. Jeśli jest prostokątny, wyciąć go, w przeciwnym razie nic się nie dzieje. Niech arkusz nie będzie zbyt duże lub małe. Pole wyboru odpowiedniej, jak ołówek rombu remisu z centrum każdej stronie placu.

druga noga Po popełnieniu te manipulacje, zginać narożniki kwadratu są ściśle opracowane linie. Jeśli zrobiłeś wszystko dobrze, pasują dokładnie na środku placu. Potem znowu, wziąć ołówek i obróć papier. Na przeciwległych rogach linii suwakowego do punktu, który jest niższy niż ogólnej płaszczyźnie dwóch do trzech centymetrów. Z punktu przecięcia narysować linię do rogu segmentu. Zginać sam papier wyłącznie na liniach.

Trzeci etap. Jak zrobić smoka z papieru

W rezultacie, należy uzyskać rodzaj dzioba. Złóż go. Po tym, ołówek, linia przekątnej pomiędzy przeciwległymi narożnikami, a następnie dwa kolejne – w centrum wszystkich stron ściśle do przeciwległych boków. Ponownie zginać kąty, które znajdują się naprzeciw siebie. Są one dopasowane dokładnie w środku? Więc robisz to dobrze. Złożyć kawałek po przekątnej.

Czwarty etap

Otrzymany wygięcie w przeciwnym kierunku. Potem trzeba zrobić dość skomplikowanej manipulacji: zgiąć górną i jednocześnie wyciągając wolną róg papieru. Zginać postać kart. Nadal chcesz dowiedzieć się, jak zrobić smoka z papieru? Następnie przechodzimy do następnego kroku.

Piąty etap

Bend smoczych skrzydeł. Trzeba było dostać diament, którego jedna strona jest rozcięta. Rysować linie z punktu cięcia i Tuck do części rozgałęzionego. Na jednym końcu zrobić dziób. Następnie klapki wyginać ku górze. Wypustki zostaną oddzielane od dolnych rogach. Zrób kilka fałd na ogonie. Teraz można rozłożyć swoje dane skrzydeł. Smok gotowy!