423 Shares 1040 views

Objawy menopauzy u kobiet po 45 roku życia. Porady ginekolog, leki

Prędzej czy później w życiu każdego z targów menopauzy seksualnego. Objawy menopauzy u kobiet powyżej 45 roku zróżnicowane, wszystkie one dostarczyć wiele niedogodności. Jednakże, istnieje wiele leków, które znacznie ułatwiają stanu.

Dlaczego przyjście żeński „Jesień”

Charakter kobiecego ciała jest to, że po osiągnięciu pewnego wieku, układ rozrodczy cierpi zmiany: zredukowany poziom żeńskich hormonów, miesiączka przychodzą rzadziej, funkcjonalność jajnika przerwano. Ponieważ wszystkie narządy w organizmie są ze sobą powiązane, menopauza wpływa na ich pracę zbyt (wziąć, na przykład, układu krążenia, układu hormonalnego, układu nerwowego). Pojawiają się zmiany układu ruchowego – kość jest znacznie cieńsza, co zwiększa ryzyko złamań. Wiele osób zastanawia się: „Klimakterium w jakim wieku należy się spodziewać?” Zazwyczaj funkcjonalność jajników wygasa w okolicy od 45 lat. Ale są przypadki, takie jak wczesna menopauza (36-40 lat) i dość późno (po 52 latach).

Czynniki, które wpływają na wystąpienie menopauzy

Przede wszystkim warto zauważyć, że w czasie menopauzy (lub raczej jego ofensywa) nie wpływają takie czynniki, jak wiek pierwszej miesiączki, liczby dzieci, aktywności seksualnej. Jednakże, istnieje wiele punktów, z których obecność może przyspieszyć wystąpienie damskiej „upadku”. Bardzo ważny wpływ ma czynnik dziedziczny. Jeśli matka, babka menopauza przyjść z wyprzedzeniem, to najprawdopodobniej, a moja córka zmierzy się w podobnej sytuacji. Przyspieszyć menopauzę (40 lata lub mniej) mogą być złe warunki socjalne, obecność niektórych chorób. Nieleczone choroby zakaźne układu rozrodczego zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia menopauzy. Czynnik psychologiczny jest również nie bez znaczenia. Ciągły stres może potrwać kilka lat żeńskiej młodzieży.

Wczesna menopauza. Przyczyny i konsekwencje

Jeśli występują objawy menopauzy u kobiet po 45 roku życia, uważa się fizjologiczna norma. Jednakże, menopauza może wystąpić nawet do 40 lat. Taka sytuacja jest powodem do natychmiastowego skierowania do specjalisty. Możliwe przyczyny wczesnej menopauzy: chromosom X wady, zespół Turnera i inne zaburzenia genetyczne. Często mają wpływ na problemy funkcjonalności jajnika tarczycy, otyłości, chemioterapia, wyczerpania. Ta sytuacja jest dość niebezpieczne dla zdrowia. Kobieta po menopauzie, które miały miejsce we wczesnym wieku, ryzyko choroby zakupić hormonalną naturę, zaburzeń metabolicznych. Również w grupie wysokiego ryzyka chorób nowotworowych. I, oczywiście, nie zapobiega szybkiemu starzeniu się skóry, pojawienie się plam starczych, przyrost masy ciała.

etapy menopauzy

Okres, w którym jajniki stopniowo traci funkcjonalność (aż do zakończenia ich zakończenie), zwany Premenopauza. To może trwać kilka lat (do 10). Zwykle w tym czasie krwawienia miesiączkowego mogą być zarówno obfite i stosunkowo rzadkie. Ponadto charakterystyczne nieregularne cykle. Ze względu na wahania poziomu estrogenów może być dyskomfort w klatce piersiowej. Po roku minęło od daty ostatniej miesiączki, to można mówić o menopauzie. Kolejny etap – postmenopauza (koniec życia). W tym okresie całkowicie zatrzymał produkcję hormonów płciowych, zmian skórnych, gruczołów sutkowych.

Główne objawy menopauzy u kobiet po 45 roku życia. Uderzenia gorąca, pocenie się

Prawie każda kobieta w doświadczeniu menopauzy uderzenia gorąca. Tak zwane nagłe uczucie ciepła w klatce piersiowej i głowy. Gdy to nastąpi, i nadmierne pocenie się. Surge trwa do 1 minuty. Jest najczęstszym objawem, który charakteryzuje się menopauzy. Recenzje kobiet powiedzieć, że osłabienie występuje podczas przypływów zwolnił myślenie, świadomość, że to były zamglone. Częstotliwość takich poszczególnych wyrażeń. Niektóre kobiety mają uderzenia gorąca bardzo rzadko, podczas gdy inni cierpią – mają do 60 razy dziennie. Ten objaw może również wpływać na sen. W konsekwencji, rano kobieta wygląda zmęczony, nie spoczął, była poirytowana. Negatywny wpływ pływy oraz układu krążenia. Przyczyną tego objawu jest odpowiedzią przysadki do zmniejszenia ilości estrogenu. Wzmaga wytwarzanie hormonu luteinizującego, które powoduje gwałtowny wzrost temperatury ciała. Prawie zawsze towarzyszy gorąca zwiększona potliwość. I może osiągnąć takie rozmiary, że należy po prostu zmienić ubranie. Krople potu spływały tylko jego twarz. Nocą, stan ten nie może być zatrzymany, ale tylko nasilać.

Bóle głowy, brak powietrza, jak objawy menopauzy

Wraz z gorąca obserwowano takie objawy menopauzy u kobiet po 45 latach jak bóle głowy. Te nieprzyjemne zjawiska mają wyjaśnienia. Tak, ból głowy może być wynikiem zarówno napięcie w karku, głowy, a skutek niestabilnego stanu psychicznego i emocjonalnego. Istnieją także ostre ataki (ból w skroni, czoło). Są one podobne do objawów migreny. Częste bóle głowy sprowokować jakieś narkotyki. Wiele kobiet skarży się na zawroty głowy, brak powietrza. Czasami ten stan towarzyszy dzwonienie w uszach, nudności, a nawet wymioty.

Skoki ciśnienia krwi, skurcz mięśni

Menopauza często towarzyszy wysokie ciśnienie krwi. Jednocześnie, ból głowy, rytm serca jest zakłócony, jest tachykardia. Jeżeli ciśnienie przekracza 200 mm Hg. Art., Należy natychmiast szukać pomocy. Ignorowanie problemu może doprowadzić do przełomu nadciśnieniowego, a nawet zawału serca. Innym objawem menopauzy – drętwienie kończyn, palców, bóle mięśni i stawów. Na tle zmianami hormonalnymi może rozwoju chorób, takich jak osteoporoza, choroba zwyrodnieniowa stawów. osłabia napięcie mięśni więzadeł tracą elastyczność. Czynniki te prowokują rozwój ból w plecach. Wiele kobiet twierdzi, że menopauza zawsze czuć się guzek w gardle. Szczególnie irytujące tego objawem w nocy. Jednak te uczucia odejść na własną rękę w ciągu roku. Nie będzie źle odnosić się do endokrynologa, aby wykluczyć problemy z tarczycą.

Jak działa punkt kulminacyjny stan emocjonalny kobiety

Wiele odnotowali fakt, że w okresie menopauzy pojawia się nadmiernego niepokoju. Nastrój skacze, pamięć jest coraz gorzej, trudno jest się skupić. Poza tym wszystkim, w organizmie zachodzą istotne zmiany. Wszystko to może nie tylko pogorszyć stan psychiczny, ale także sprowokować rozwój depresji. Kobieta myśli, że jest utratą atrakcyjności, realizuje ideę poważnej choroby. Bezsenność, uderzenia gorąca, bóle mają bardzo negatywny wpływ na organizm. Jednak trzeba wiedzieć, że współczesna medycyna oferuje szereg narzędzi w okresie menopauzy. Nie tylko ułatwi objawy, ale również pozwalają na powrót do normalnego życia.

preparaty ziołowe w okresie menopauzy

Dla łagodnych zmniejszające objawy menopauzy z zastosowaniem środka opartego na hormonalne składników roślinnych, na przykład, biologicznie aktywnych dodatków do żywności ESTROVEL® kapsułek – kompleks fitoestrogeny, witaminy i pierwiastki śladowe, składniki, które działają na głównych objawów menopauzy. ESTROVEL® zawiera witaminę K1 i bor, które zmniejszają ryzyko wystąpienia osteoporozy. Eksperci zalecają tych ziół w okresie menopauzy: głóg, szałwii, jarzębina, koniczyna. Od nich przygotować herbatę i rozmaite likiery. Sage pomaga również przy zwiększonym wydzielaniem gruczołów potowych. Ponadto roślina ta wzmacnia system nerwowy. Suche trawy zaparivayut wrzącej wody i pić jak zwykłą herbatę. Czas trwania kursu wynosi dwa tygodnie, po czym następuje przerwa. Innym sposobem pocenie – wlew hyzop. Sądząc po opiniach, aby poradzić sobie z pływów i wysokie ciśnienie krwi może pomóc głogu. Jest to wykonane w postaci nalewki i przygotowania herbaty leczniczego. Obejmuje to inne zioła (w okresie menopauzy skutecznego zbierania niektórych roślin): pospolity, rumianek, cottonweed. W celu wzmocnienia snu zaleca się pić napój tymianek, melisa. Aptekach można kupić i specjalne preparaty homeopatyczne, które zawierają wyciągi z roślin leczniczych. Jednym z takich narzędzi – „Inoklym”. Jest on oparty na wyciągu z soi. Lek pomaga uporać się z gorąca i niestabilności emocjonalnej.

Lek „Remens”: wpływ na organizm kobiety

W zaburzenia cyklu miesiączkowego, niektóre choroby układu specjalistów reprodukcyjnego i menopauzy często przepisują „Remens”. Ten preparat może być w postaci kropli, a także w postaci tabletek. Głównymi składnikami są racemosa czarny Cohosh, Sanguinar, Pilocarpus. Również, że składa się z gruczołów wydzielania jadu węża z mątwy. Lek „Remens” (cena spada – około 650 rubli) ma skomplikowany efekt. To stabilizuje stan emocjonalny pomaga zmniejszyć uderzenia gorąca, zmniejszyć objawy pocenia się. Ponadto, po otrzymaniu procesy metaboliczne poprawie, nie nastąpił wzrost masy tkanki tłuszczowej. Kolejną pozytywną cechą leku – przywrócenie mikrokrążenia w narządach miednicy. „Remens” tabletkę (ich ceny nie są tak wysokie, – od 200 rubli) mają także działanie przeciwzapalne na tkance jajnika. Czas trwania takiej terapii w okresie menopauzy – około sześć miesięcy. Zazwyczaj lek jest dobrze tolerowany i nie ma szczególnych przeciwwskazań. Jedyne zastrzeżenie – indywidualna wrażliwość na jego składników.

hormonalna terapia

Do tej pory opracowaliśmy specjalną technikę, która pozwala kobiecie do orgazmu znacznie łatwiejsze do zniesienia. Tzw hormonalna terapia zastępcza może chronić przed chorobami układu krążenia, zmniejszyć drażliwość, nerwowość, aby dostosować snu. Hormony, przyczyniają się do utrzymania złamań kości z takiej liczby terapii jest znacznie zmniejszona. Inną niewątpliwą zaletą – zachowanie młodej skóry, poprawa stanu śluzowych. Hormonów w okresie menopauzy ( „CLIMAR”, „Divina”, „Klim”) może trwać przez pewien czas i menstruacji. W Ameryce i Europie, takie leczenie jest bardziej powszechne niż mamy. Nowoczesne leki mają obniżoną zawartość hormonów płciowych (może być niskiej dawki i mikrodozirovannymi), praktycznie nie przyczyniają się do nadwagi. Jednak terapia ta ma przeciwwskazań. Są to cukrzyca, obecność nowotworu, choroby wątroby, nerek, endometriozy. Jakich efektów ubocznych może spowodować hormonów? W okresie menopauzy, kobiety i tak cierpią z powodu nieprzyjemnych zjawisk. Terapia ma na celu wyeliminowanie objawów, ale według ekspertów, leki hormonalne mogą czasem nie tylko nie udało się zapewnić odpowiednią ekspozycję, ale także pogorszyć sytuację: bóle głowy powodują, obrzęk powodować problemy z przewodu pokarmowego. Dlatego też wybór konkretnego leku należy podchodzić z wielką odpowiedzialnością. I, oczywiście, znaczy nabyć wyłącznie po konsultacji ze specjalistą.

Jak złagodzić objawy menopauzy. Porady female doctor

Przede wszystkim należy pamiętać, że punkt kulminacyjny – warunek konieczny, więc najlepiej jest wiedzieć wcześniej punkty, które pomogą złagodzić ten stan. Eksperci zalecają, aby zmienić ich menu. Nie będzie źle, aby ograniczyć stosowanie ostrych, słonych pokarmów, aby zminimalizować ilość picia kawy, alkoholu. Konieczne jest, aby zwracać uwagę na środki spożywcze, które są bogate w wapń, magnez. Te pierwiastki śladowe zawarte w produktach mlecznych, ryb, szpinaku. Napary z ziół mogą również znacząco wpływa na zdrowie. Kobiety zalecana realną ćwiczenia, szkolenia fitness. Są one nie tylko w stanie rozjaśnić nastrój, ale także pomagają zachować pierwotny kształt i unikać nadmiaru tłuszczu. Wiadomo, że ryzyko wystąpienia różnych chorób wzrasta w okresie menopauzy, jednak odwiedza specjalistów muszą być regularne. Jest on szczególnie wrażliwy na raka miednicy i piersi. Dobry nastrój, dobry sen – kluczowe czynniki, które zapewnią harmonijne życie kobiety w tak trudnym okresie. Jeśli radzić sobie na własną rękę, nie działa z depresją zbliża, należy zwrócić się do lekarza, aby wybrać leki, które mają właściwości uspokajające.