213 Shares 2054 views

Jak zajść w ciążę z PCOS? Objawy i leczenie zespołu policystycznych jajników, prawdopodobieństwo zajścia w ciążę

Problem niemożności zajścia w ciążę ostatnio szczególnie zaniepokojony ginekologów. Przyczyn może być wiele. Te i choroby zakaźne, ginekologicznych i patologia choroby dziedziczne. Obejmują one również jajniki policystyczne. Wiele kobiet w panikę, gdy usłyszał taką diagnozę. Choroba nie jest to zdanie, jeśli terminowo odwołanie do lekarza i odebrać właściwego leczenia. Dzisiejszy artykuł będzie mówić o tym, czy możliwe jest, aby zajść w ciążę z zespołem policystycznych jajników.

Istotą choroby i jej podstawowe przyczyny

Zespół policystycznych – poważny chorób ginekologicznych, które rozwijają się stopniowo. Pod wpływem pewnych czynników w organizmie kobiety zaczyna produkować duże ilości męskich hormonów (androgenów), a liczba kobiet – zmniejsza się. Wskutek tych zaburzeń jajnika modyfikacji konstrukcji. Zwiększają one wielkości, i na błony śluzowe są utworzone przez liczne torbiele ciekłym tajemnicy. Jajniki stopniowo tracą swoją funkcję.

Według statystyk, choroba występuje u jednej na pięć kobiet w wieku rozrodczym. Jak zajść w ciążę z zespołem policystycznych jajników należy poinformować lekarza po ustaleniu przyczyn naruszeń. Najczęściej jest ona poprzedzona rozwoju niewydolności hormonalnej w organizmie. Można go nosić genetyczne, ale w większości przypadków przyczyny są różne. Wśród nich należy wymienić:

 • cukrzyca;
 • nadwaga;
 • przeciążenie psycho-emocjonalne;
 • choroby zakaźne i wirusowe;
 • powtarzające się poronienia.

Jeden lub wiele czynników na tej liście może wywołać awarię, która ostatecznie doprowadzi do policystycznych.

Jak rozpoznać chorobę na wczesnym etapie?

Rozwój procesu patologicznego może rozpocząć się w okresie dojrzewania lub nieco później. Ważne jest, aby zdiagnozować chorobę, ponieważ prawdopodobieństwo zajścia w ciążę z zespołem policystycznych jajników będą wyższe. W przeciwnym razie może być utrudnione ze względu na pojawienie się zmian, utrata masy ciała, a także szereg problemów zdrowotnych związanych.

Podejrzewam awarię organizm bardzo łatwo. Wśród głównych objawów zespołu policystycznych można wymienić:

 • nieprawidłowości miesiączkowania;
 • problemy skórne w postaci licznych wybuchów i trądzik na twarzy;
 • nadwaga;
 • owłosienie typu męskiego;
 • pogorszenie stanu psychicznego (depresja, agresja, lęk);
 • brak ciąży w ciągu roku.

Takie ma wielotorbielowate objawów jajnika. A leczenie i diagnozowanie tej choroby powinno odbywać się pod nadzorem lekarza ginekologa. Zwykle pierwsze objawy tej choroby występują w okresie dojrzewania. Jednak wielu ich ignorować, zwłaszcza na odpisanie od dojrzewania.

Dlaczego z policystycznych trudno wyobrazić sobie dziecko?

Wiele dziewcząt martwi się o pytanie: „Czy mogę zajść w ciążę, kiedy zespół policystycznych jajników?” Praktyka pokazuje, że choroba ta nie jest zdanie. Czasami panie udaje się przeprowadzić i urodzić dziecko, nawet bez leczenia. Ale takie przypadki są rzadkie.

Terminowe i właściwe leczenie choroby zwiększa szanse na uzyskanie ciąży. Jednak dla życia przyszłego dziecka będzie musiał walczyć, ponieważ trzeba pokonać kilka czynników. Rozważmy je bardziej szczegółowo.

 1. czynniki endokrynologiczne. Zakłócenia w układzie hormonalnym mieć negatywny wpływ na cały organizm. On nie może dostać sygnał do uwolnienia komórki jajowej do zapłodnienia i przygotowuje macicę do ciąży.
 2. Wzrost wielkości jajników zapobiega uwalnianie komórki jajowej podczas owulacji.
 3. Endotermiczne czynnikiem. Wewnętrzna śluzowej macicy jest również kontrolowany przez hormony. Ponieważ ich funkcja jest naruszone, a prawdopodobieństwo zapłodnienia jest nieistotna z zespołem policystycznych.

Co robić?

Po wykryciu objawów policystycznych należy natychmiast szukać pomocy u ginekologa. Aby określić wzór patologicznego procesu lekarza najpierw skanuje pacjenta, badając na krześle, a następnie przypisuje kompleksowe badania. Typowo, obejmuje:

 • USG;
 • Badanie krwi hormonów;
 • laparoskopowa badanie.

Po zatwierdzeniu ostatecznej diagnozy lekarz powinien powiedzieć, jak zajść w ciążę z PCOS, leczenie odpowiednio. Głównym celem tej terapii – aby utworzyć kobiece ciało sprzyjające warunki, w których dojrzewa pęcherzyk mógł swobodnie. Zawsze indywidualne podejście do leczenia, ale wiąże się z wykorzystaniem dwóch metod oddziaływania: konserwatywnych lub operacyjnych. Szanse powodzenia zwiększyć z wczesnego leczenia u lekarza. Leczenie zachowawcze obejmuje:

 • waga korekta;
 • Terapia hormonalna;
 • Stymulacja jajników.

Rozważmy każdy z tych podejść bardziej szczegółowo poniżej.

Korekcja wagi

Jak zajść w ciążę z PCOS? Pierwszym krokiem jest wyeliminowanie przyczyny choroby. Jednym z nich jest otyłość. W celu doprowadzenia organizm wraca do normy, konieczne jest dokonanie przeglądu jedzenie. Należy ograniczyć spożycie kalorii, wykluczyć ze szkodliwych produktów, a także alkoholu. Pikantne, tłuste i słone pokarmy jest również zakazane.

Aby zmniejszyć ciężar trzeba zwiększyć aktywność fizyczną. Nie jest konieczne, aby wyczerpać się z ciężkich ćwiczeń. Wystarczy dodać chodzenie na godzinę dziennie. Walking to nie tylko pozytywny wpływ na rysunku, ale także pomaga zwalczyć stres, normalizuje przemianę materii. Alternatywą dla takich środowisk są zajęcia jogi, basen.

hormonalna terapia

Aby przywrócić normalną ginekologa cyklu może wyznaczyć hormonalnych leków, są odpowiedzialne za zmniejszenie produkcji androgenów. Znamienny największą efektywność "Yaryna", "Chloë" i "Diana 35". Czas trwania leczenia może wynosić od 3 do 6 miesięcy. W szczególnie ciężkich przypadkach, jego rehabilitacja uzupełnieniem, które przyczyniają się do resorpcji zrostów.

stymulacja jajników

Jeśli leczenie hormonalne niepomyślnej przejściu do stymulacji owulacji. Jest to kolejny sposób na uzyskanie ciąży, gdy jajniki policystyczne. Składa się wzięciem hormonalnych metod na niektórych dniach cyklu pod stałym nadzorem lekarza ginekologa prowadzącego. Wpływ składników aktywnych leków przyczynia się do dojrzewania pęcherzyka, z którego jajko wychodzi później. Tak więc owulacja.

Przed rozpoczęciem leczenia lekarz powinien upewnić się, że para jest w stanie wyobrazić sobie dziecko. Do tego mężczyzna dostarcza spermogrammu i kobiety są badane w celu oceny drożności jajowodów. Jeśli oba wyniki są normalne, ponieważ 5-dniowego cyklu, kobieta jest przypisany jednej owulacji stymulowania leków ( „klomifenu” „Clomidu” lub „Clomidu”). Ostatnia charakteryzuje się największą effektivnostyu.Te który pomógł „Clomid” policystycznych jajników w ciąży, twierdzą, że lek ma praktycznie żadnych skutków ubocznych i jest dobrze tolerowany. Ponadto, w 70% przypadków, to naprawdę pomaga wyobrazić.

Po kolejnych pięciu dni, leki przewrócił. Zaczyna się monitorowanie rozwoju pęcherzyków. Natychmiast po tej procedurze, gynaecologist przewiduje inne środki ułatwiające rozerwanie mieszków. W rezultacie, wszystkie manipulacje są owulacji. Tego dnia ma się wydarzyć współżycia. dość trudne do określenia początkowych etapów, czy poczęcie nastąpiło. Jednak z cyklu 16 dni, przyszła mama musi zacząć brać leki na utrzymanie ciałka żółtego. Może to być „Utrozhestan”, „Progesteron” lub „Djufaston”. Po kolejnych 2,5 tygodni przeprowadza ultradźwięków, których wyniki można obejrzeć na koncepcji.

interwencja chirurgiczna

Jeśli leczenie zachowawcze nie daje pożądanego efektu w ciągu roku, zabieg jest zalecany dla kobiet. Często uciekają się do pomocy laparoskopii. Jest to prosta operacja, podczas której chirurg czyni cztery nakłucia. Lekarz następnie sprawia, że wycięcie na jajnikach, które niszczą kapsułkę. W niektórych przypadkach resekcja władze w miejscu największego zatłoczenia torbieli. Laparoskopia jest prawie nie powoduje komplikacji. Po kobiet nie myśleć o tym, jak zajść w ciążę z zespołem policystycznych jajników. Opinie donoszą, że prawdopodobieństwo udanego poczęcia w następnym cyklu wynosi 70%. Przez cały okres ciąży wymaga nadzoru przez lekarza-ginekologa.

podsumować

Jednym z najczęstszych problemów ginekologicznych utrudniającym normalne poczęcie dziecka, jest zespół policystycznych jajników. Objawy i leczenie chorób omówiono szczegółowo tylko powyżej. Nie zaniedbuj pierwsze przejawy procesu chorobowego i pomocy lekarzy. Ciąża po leczeniu policystycznych całkiem możliwe. Jej atak jest uzależnione od właściwego leczenia i przestrzegania zaleceń lekarskich. Jednak można się spodziewać jednoczesnych wyników. Najczęściej poczęcie następuje po 6-12 miesiącach od leczenia.