171 Shares 1343 views

Czy boi ciepłolubnych drożdży? Nowy mit produktów zabójców

starsi ludzie dobrze pamięta narodziny grozy opowieści o żywności. Jedynym nie boją? Cukier i sól – „biała” śmierć. Masło jest złe – wszystko razem iść do margaryny. Jednakże, podczas takiego „agitacji” były uzasadnione, ponieważ jedzenie jest brakuje.

Ale dziś często usłyszeć coś takiego. Na przykład, nie tak dawno temu w niesławie zadowolony ciepłolubny drożdże. Horror opowieści o nich brzmią całkiem przekonujący i powinien być w stanie zaimponować szczególnie emocjonalnego faceta. Artykuły na ten temat na wadze internetu, więc musiałem wybrać główne punkty tego rodzaju produktów. Według większości autorów termofilowa drożdże stworzyć korzystne warunki dla wzrostu komórek nowotworowych. Zwiększają one swoją objętość o połowę. Rosnąć, by tak rzec, skokowo.

Alkohole są utworzone w trakcie fermentacji, które zatruwają ciało wewnątrz. Takie patogenne środowisko – łaską dla bakterii i zarazków. Zastosowanie dostępnego w handlu chleba drożdżowego zagraża nam wszystkim zmniejszenie odporności, a także aktywność fizyczną i umysłową.

Jeśli uważamy, że zostały napisane, ludność Rosji od dawna zginąć lub pogorszeniu. Po karmieniu nam ten syf kilkunastu lat. To straszne wyobrazić te „na żywo” neistreblyaemye drożdże, które chodzą w jelitach, w każdy możliwy sposób niszcząc jego florę. Na co te rzeczy mylące opiera?

Przez długi czas ludzkość wykorzystywane do pieczenia i warzenia brzeczki skakał. Stosunkowo niedawno, w połowie 20. wieku, technologia opracowana w produkcji przemysłowej, w której został użyty zakwas dla drożdży w postaci stężonej. Wydawać by się mogło, że nawykowe. Taki chleb, który stosowany drożdży piekarskich, jemy nie jest pierwsze kilkanaście lat. Ale jeśli wierzyć autorom niektórych artykułów, termofilowa drożdże nam zostały nałożone tylko w 1974 roku. Przez kogo i dlaczego tak się stało, historia milczy.

Jednak, aby udowodnić swoją niewinność w artykułach wymienionych niektórych źródeł, który (podobno bardzo duży tajny) jest przechowywany w Bibliotece Lenina. Podobno było po ich wykryciu rosyjskich biologów i rozpoczęła dochodzenie. Dalsza narracja już występuje w odniesieniu do organu naukowców.

Szczególnie imponująca historia o ciepłolubnych drożdży słychać w tych miejscach, gdzie technologia jest przygotowanie pożywki dla nich rośnie. Przypomnijmy, że penicylinę – grzyby uprawiane na sfermentowanego bulionu z kurczaka (tj zgniłych zwłok trucizny), ale to nie przeszkadza mu być lekiem. Jednak rozumowanie to zwykła gospodyni z liberalnej edukacji artystycznej. A teraz nadszedł czas, aby szukać wyjaśnień od ekspertów.

Wszelkie technologia produkcji żywności dobrze wie, że nie ma „bakterie drożdżowe” nie jest i nie może być, bo drożdże – to form.
Rosyjski biolog V.A.Nikolaev w 1937 roku okazało się, że chleb drożdże i chmiel zawierają jeden rodzaj S. cerevisiae. Podczas pieczenia w środku drążka lub bochenek temperatura osiągnie 95 ° C Opłacalne w tych warunkach jest tylko niewielka część mikroorganizmów.

Ponadto, procesy fermentacji w organizmie, powodując produkty, które są zdolne do utleniania. To ziemniaki, cukier, jogurt, Kwas, jabłka, winogrona, śliwki. Zgadzam udział chleba tu nie jest wielki.

Ponadto biolodzy zapewnić nam, że drożdże w ludzkim jelicie są już obecne i nie powoduje żadnych zmian patologicznych.

W rzeczywistości, „termofilowa drożdże” i tzw szkody były niczym innym, jak okolonauchnym termin, który pojawił się z ludźmi, mało smyslyaschie w mikrobiologii. Jak każde uczucie i to „dobra nowina” rozprzestrzeniania się w Internecie, jak na skrzydłach, nabył masę spekulacji i przykładów z życia wziętych.
Aby to wszystko potrzebne? Jeśli wzruszyć off tych, którzy zarabiają na chleb z kawiorem dzięki zawartości na swoich stronach, nadal istnieją producenci. Należy pamiętać, że żaden kupujący nie może odróżnić chleb, który dodaje „ciepłolubny drożdży zaczyn” lub wskoczyć z kolejnym, w którym nie jest.

Mam nadzieję, że czytelnicy zrozumieją, kim jestem. Nawiasem mówiąc, sprawdzenie technologii procesowej sąd też rzadko są zainteresowani. Tak więc, w wyniku paniki konsumentów spowodowanej przez różnego rodzaju publikacji na temat niebezpieczeństw związanych z zwykłego chleba, niektórzy towarzysze z powodzeniem sprzedać nam wygórowaną cenę ten sam produkt pod inną nazwą.