888 Shares 5173 views

Jak gotować dżem z śliwki? Przepis na gruby dżem

Jam jest uważany za rodzaj dżemu, ale różni się jego konsystencją i składem. Ten produkt jest często stosowany w nowoczesnych warunkach gotowania do gotowania różnych potraw, a zwłaszcza do wypieku. Należy zauważyć, że dżem z śliwki jest szczególnie popularny . Jego przepis jest tak prosty, że nie wymaga wysiłku, a smak łączy słodycz i kwaśność, co jest bardzo dobre dla wyrobów cukierniczych.

Opcje gotowania

Istnieje kilka sposobów przygotowania dżemu. Pierwszy polega na trawieniu owoców przez długi czas, w wyniku czego wilgoć ulega odparowaniu, tworząc niezbędną konsystencję. Druga metoda polega na dodaniu specjalnych zagęszczaczy do dżemów z śliwki. Przepis na te typy gotowania jest często nazywany dżemem i umieszcza w niej skrobię. Dlatego najlepsze jest użycie pierwszej opcji, chociaż będzie musiało spędzić pewien czas.

Składniki

Aby przygotować potrzebujesz:

– śliwki – 2 kg;

– cukier granulowany – 1 kg.

Aby przygotować smaczne dżemy z śliwki, którego przepis jest poniżej, nie są wymagane żadne inne składniki. Jednak wielu specjaliści kulinarni wolą dodawać różne przyprawy, a nawet kakao, aby dać potrawy szczególną pikantność i niezwykły smak.

Wybór owoców

Należy zauważyć, że istnieje wiele różnych rodzajów śliwek. Wszyscy różnią się kolorem, wielkością, gęstością i smakiem. Uważa się, że lepiej zaciąć się z śliwki tylko z lekkich owoców. Receptura tego preparatu zakłada, że wynik jest wyraźną i gęstą konsystencją zacięcia. Jednak wiele gospodyni domowych gotuje dżem z dowolnego rodzaju śliwek, starannie wybierając je.

Faktem jest, że owoce nie powinny być zielone lub niedojrzałe, w przeciwnym razie dżem nie będzie się dobrze, ale jego stosowanie wpływa na jego zdrowie. Dlatego warto kupić dojrzałe owoce, które nie tylko będą tańsze, ale również doskonale nadają się do tego przepisu.

Przygotowanie

Przede wszystkim trzeba dokładnie spłukać owoce. Aby zacięcie z śliwki obróciło się światło, zaleca się przetarcie błotnistej blasze z owoców. Również trzeba usunąć kamień, a pozostała miazga drobno posiekana.

Następnie umieść owoc w pojemniku i napełnij go cukrem. W tym formularzu muszą być dzień. W tej chwili wiele przepisów mówi, jak gotować dżem z śliwek, ale dzięki temu sok jest uwalniany bardziej naturalnie, niż pod wpływem temperatury.

Po upływie wyznaczonego czasu należy umieścić pojemnik na ogniu i doprowadzić jego zawartość do wrzenia. Następnie ciśnienie gazu jest obniżone, a następnie zacięcie jest gotowane do całkowitego wyschnięcia. W rezultacie uzyskuje się jednolitą masę, w której łyżka metalowa może pozostawać nieruchoma. Następnie powstała substancja jest zwijana w puszki i umieszczana do długotrwałego przechowywania przed spożyciem.