220 Shares 7612 views

Jak łosoś gotuje się w folii w piecu

Łosoś jest wspaniałą rybą, którą można ugotować na różne sposoby. Jedna z opcji gotowania: łosoś w folii w piecu. Są jednak tutaj różne sposoby, na które zwracamy uwagę.

Klasyka

Zacznijmy od klasyków. Łosoś w folii w piecu bez dodatków. Do gotowania jest 2-3 ryby, cebula, marchew, majonez, sok z cytryny i zieleniny.

Łosoś do mycia, czyszczenia i jelit. Zdjąć głowę, ogon i płetwy. Pokroić na kawałki o grubości 2 cm. Umieścić w głębokim naczyniu, posypać solą i posypać sokiem z cytryny. Zostaw moczyć przez 15-20 minut. Cebula i marchew obrane, smażyć każdą roślinę oddzielnie z dodatkiem oleju roślinnego. Po smażeniu umieść w sicie, aby pokryć nadmiar oleju.

Umieścić folię na blasze do pieczenia. Nasmarować olejem i umieścić w rzędach łososia, uprzednio smarowanych majonezem. Przykryj smażonymi cebulkami i marchewką. Zamknij folię, podnieś krawędzie do góry i wyciśnij, aby sok, który jest uwalniany podczas gotowania, nie wypływa.

Piec w piekarniku przez 40-50 minut, a następnie je ułóż, rozsmaruj na talerzu i posypać posiekanymi ziołami. Podawać z dowolnym naczyniem bocznym.

Z warzywami

Kiedy przysmak się nie spodoba, łosoś jest w folii z warzywami. Do gotowania weź 5-6 stek z łososia, kilka pomidorów, słodkich bułgarskich papryki, cukinii.

Umyj warzywa, squash squash. Squash wziąć młode, które jeszcze nie uformowało nasion, zazwyczaj owoc ma 5-7 cm w obwodzie i długość do 27 cm, skóra ich nadal miękka i łatwo zarysowuje nawet przy niewielkim nacisku na gwoździe. Wytnij warzywa o pierścieniach o jednakowej grubości, około 1-1,5 cm. Wyłożyć, przechodząc między nimi na dno smarowanego arkusza do pieczenia. Posypać solą, a następnie nakładać warstwę łososia na nich i soli. Możesz rozprzestrzeniać się całkowicie lub dzielić się na grupy, dzięki czemu później łatwiej było podzielić się porcjami i pięknie rozłożyć na talerzu, aby zgłosić się do stołu.

Talerz owinięty jest folią, szczelnie owijając krawędzie, aby zapobiec odparowaniu soków. Umieścić w rozgrzanym piekarniku i piec przez 55 minut. Przed podaniem ryby należy posypać sokiem z cytryny.

Z ziemniakami

Potato jest uniwersalnym dodatkiem do wszelkich potraw, zwłaszcza mięsa lub ryb. Dlatego łosoś w folii z ziemniakami słusznie wymaga naszej uwagi.

Do przygotowania potrzebny jest 1-1,3 kg. Ryby, tyle ziemniaków, 2-3 duże cebule, pieczarki, majonez. Przygotowujemy łosoś w zwykły sposób, można je przeciąć w filety, usuwając kręgosłup i duże kości.

Moje ziemniaki, czyste i pokrojone w cienkie plastik. Możesz to zrobić ze specjalnym pływakiem.

Cebule są czyszczone, drobno rozdrobnione i smażone, aż zostaną gotowane w oleju. Upewnij się, że sól w procesie smażenia, tak że jest smaczne jak niezależne naczynie.

Grzyby wyciąć słomki, a także smażyć, lekko podsoliv.

Na arkuszu do wypieku układaj warstwy, które przypominają skalę ryb, ziemniaki i sól. Następnie przejedź warstwę łososia, która pokryje cebulę i grzyby. Już w tej formie łosoś może być pieczony w folii w piecu, po ściśnięciu folii folią. Ale można nieco poprawić receptę i wlać całą zawartość sosem rybnym.

Przygotuj naczynię na godzinę z umiarkowanym ogniem.

Z czym składać

Serwować można z dodatkiem lub bez dodatku. Weź dużą płaską płytę, na niej kilka liści zielonej sałaty lub kapusty pekińskiej, a na górnym miejscu część gotowanej danie.

Zgodnie z jaką recepturą łosoś gotuje się w folii w piecu, a ponadto świeże pomidory, ogórki, papryka i zielenia są doskonałe. Nie źle łosoś łączy się z oliwkami lub oliwkami. Nigdzie nie uciekając z kawałków świeżych cytryn lub wapna, które nie tylko służą jako wspaniała dekoracja, ale także uzupełniają, podkreślają smak ryb.