620 Shares 6675 views

HTC 610: opis, opinie, specyfikacja

Na początku 2014 roku w wywiadzie dla Reutera HTC ogłosił, że od dłuższego czasu specjalizuje się w produkcji modeli high-end, i ogłosił, że planuje wydać szereg tańszych modeli. Jest to, być może, głównym powodem pojawienia się w maju 2014 roku, HTC Desire 610 smartphone, który przejął wiele lidera w tym segmencie – Desire 816 – i był poprzednik pożądaniem 620. Co to jest ten model? HTC oferuje 610? Przegląd tell szczegółowo o wszystkich zaletach i wadach smartphone, jego właściwości i opinii klientów.


wygląd

HTC Desire 610 konstrukcja jest w dużej mierze podobny do swojego „starszego brata» pożądania 816. Jednakże, ponieważ ten model ma mniejszy rozmiar, wygląd niektórych rannych. Co to jest duże i uciążliwe dla telefonu z ekranem 4,7 cala HTC 610. Jego wymiary: 15,3 x 7 x 0,96 cm, ciężar 143,5 g

Szeroka ramka wokół wyświetlacza oraz z głośnikami BoomSound HTC tylko zwiększają wrażenie masywności. Zdejmowana tylna pokrywa jest wykonana z błyszczącego materiału, który skutecznie zbiera odciski palców.

Ale zaokrąglone krawędzie, wykonane z matowego plastiku, wygląda dobrze, a dzięki swoim smartfonie wygodnie mieści się w dłoni.

Obudowa jest dostępna w 3 kolorach: biały, czerwony, niebieski.

Przycisk zasilania znajduje się na górze, więc jest to dość niewygodne naciskać jedną ręką. Istnieje również standardowe gniazdo słuchawkowe.

Szczeliny nanosim kart microSD oraz kart znajduje się na lewo pod małą pokrywą.

Po prawej stronie znajdują się tylko dwa przyciski głośności oraz złącze micro USB za wykonana jest na dole.

HTC 610 "nadzienie"

Charakterystyka smartfon jest dość średnie, według swojej klasie. Podobnie jak wielu z jego konkurentów, jego „serce” – quad-core Snapdragon 400 z 1,2 GHz. Pomaga mu w 1 GB pamięci RAM.

Wada – ekran. Jego rozdzielczość – tylko 960 x 540 pikseli, t n .. Format QHD. Oczywiście, ten smartphone oszczędza zasoby, ale czytać, grać i oglądać filmy na ekranie niewygodne, wygląda nieaktualne.

Poziom jasności jest również niski, czarny pojawia się szary, kontrast jest niski, przez co trudno jest pracować z HTC 610 w słońcu. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja z kątów widzenia – jest to telefon nieco przekierowywania i mieć ekran trudne do zauważenia.

Smartfon ma 8 GB pamięci wewnętrznej, jednak ponad połowę objętości zajmowanej przez pliki systemowe. Ale ponieważ obsługuje karty microSD do 128 GB, nie można się martwić o wolne miejsca dla swoich danych.

inne cechy

Pomimo faktu, że HTC BoomSound głośniki teoretycznie identyczne do tych zainstalowanych na drogich modeli, ich dźwięk jest słaba. Są bardzo głośne, ale to gdzie ich zalety się kończą. zakłócają one dźwięk w ich najlepiej.

Pomimo tego, głośniki 2 przednie pokazać się dobrze podczas gry, co daje dźwięk przestrzenny skierowaną w stronę użytkownika, ale wciąż słabe ekran zmniejsza przyjemność z procesu.

I jak smartphone pokazuje się podczas rozmowy? Oto funkcja, według opinii, realizowany jest idealnie. Rozmówca dobrze usłyszał głośny i wyraźny dźwięk z minimalnymi zniekształceniami. Mikrofon działa również bez zarzutu – człowiek „na drugim końcu” fine i błagać swoją mowę.

Pojemność baterii w smartfonie 2040 mA, producent obiecuje do 16 godzin rozmów. Aby oszczędzać baterię, można użyć kilka trybów oszczędzania energii.

Brak łączności i komunikacji tego modelu nie można zarzucić. Smartfon obsługuje LTE, NFC, 4 LE (zależy od zdolności operatora), a średnia Bluetooth i Wi-Fi.

oprogramowanie

Tutaj producent starał się zadowolić użytkowników. Co dziwne, ale HTC oprogramowanie 610 jest prawie identyczny do tego samego, który jest zainstalowany na flagowy One M8, cena jest 2 razy wyższy.

Smartphone preinstalowanym OS Android 4.4.2 (lepiej znany jako „wyśmienite” nazwa KitKat), ale z własnego uzupełnienie 6 interfejsem Sense, która przynosi małe korzystne zmiany. Obfitość aplikacji i gier dla tego systemu operacyjnego pomoże poradzić sobie ze wszystkimi wyzwaniami – zarówno do pracy jak i do zabawy.

Co to jest HTC Sense 6 różni się od standardowego Androida? Przede wszystkim, zmiany lokalizacji domyślnej aplikacji, ich ikony są oznaczone różnymi kolorami w zależności od ich przeznaczenia. Wybieranie numeru, też, ma nieco inny wygląd, ale pasek powiadomień jest prawie nie zmieniło.

Przydatnym dodatkiem – jest to aplikacja do kontroli rodzicielskiej, które zapewniają nie tylko dostęp do treści, które są odpowiednie dla dzieci w pewnym wieku, ale również chronić listy kontaktów i inne ważne informacje przed przypadkowym usunięciem z rodzicami dziecka.

BlinkFeed – jest to jeden z głównych ekranów smartfonów, które można dodać ikony ulubionych witryn internetowych i serwisów społecznościowych, a natychmiast zobaczyć ich aktualizacji.

Zdjęcia i wideo

Telefon HTC 610 posiada główny, a przednia komora 8, 1,3 M, odpowiednio. Pomimo stosunkowo dobrych wyników na papierze, jakość zdjęć po przygnębiające.

Główny aparat fotograficzny, pomimo obecności lampą błyskową sprawia, że nie bardzo wyraźne obrazy z niewłaściwego koloru i lekkiego rozmycia na brzegach. Ekspozycja jest słaba, dobrze oświetlone obszary często pełni oświetla. Te same wady zauważyć w odniesieniu do filmu: jest niska jakość, rozdzielczość – do 1080 pikseli.

Dziwnie, słaby aparat z przodu ma lepsze odwzorowanie kolorów, jak również timer dla autoportretów-strzałów. Ale jego kąty widzenia trudno będzie wystarczające, aby wykonać zdjęcie 2 osoby na warunkach rynkowych. Więc nadzieję wykorzystać go do czegoś poważniejszego niż rozmowy wideo lub szybki zdjęcie na Instagram, to nie jest konieczne.

Standardowe zastosowanie kamer z HTC nie będzie powodować trudności – wszystkie niezbędne funkcje do przeglądania i łatwo dostępne. Na przykład, ikona migawki jest duża i od razu pokazuje, co Mode – zdjęcia i filmy – jesteś teraz i go zmienić klikając na ikonę poniżej. Ustawienia znajdują się w lewym dolnym rogu, nad nimi ikonę lampy błyskowej, aw prawym górnym rogu znajduje się ikona, aby przejść do galerii zdjęć.

sprawy pieniądze

Ile będzie musiał zapłacić 610 HTC? Cena smartfona po wydaniu nowego modelu Berlinem 620 spadł nieznacznie, a jeśli wcześniej było warte około 12-14 tys. Rub., Ale teraz można znaleźć oferty z kosztem 10-11 tys. RUB. Ale tylko kilka sklepów model ten jest nadal dostępny.

Co zrobić, opinie klientów?

Smartphone dobrze zmontowany, bez luzów i skrzypienie, okładka SIM- na kartę SD niezawodnym i silnym. Możliwość zwiększenia ilości pamięci – na poziomie zaawansowanych modeli i zaspokoić apetyt każdego użytkownika.

Moc procesora i ilość pamięci RAM jest wystarczająca dla wielu zastosowań standardowych: Internet, aplikacje przywoławczych, przewijanie nie spowolnić smartphone. Nawet gry 3D, takie jak Asphalt 8, działa szybko i sprawnie. Jednak podczas wykonywania wielu zadań na raz, przerzucanie ostatnio używane aplikacje, lub gdy istnieje niewielkie uaktualnienie do powieszenia.

Żywotność baterii jest standardem – zapewni Ci dzień aktywnego użytkowania smartfonu, a następnie dostać ładowarkę do odzyskania urządzenia.

Niezadowolonych klientów?

Być może największą wadą HTC 610 – jest to nudny ekran o niskiej rozdzielczości. Jeśli jesteś szczególnie ważny parametr, następnie zwracać uwagę na innych modelach. A nawet wśród tych smartphone budżetu można łatwo znaleźć model, którego ekran ma wyższą rozdzielczość, jasność i lepsze kąty widzenia (np Moto g).

Inną wadą – jest to pokrywa tylna. Jest to magnes dla brudu i łoju, więc umyć ręce, zanim podejmie na swoim telefonie lub zaopatrzyć się w specjalny oczyszczające chusteczki do wrażliwych urządzeń. A w każdym razie nie należy umieszczać go na szorstkiej powierzchni – rysy na okładce pojawiają się tak szybko, jak odciski palców. Może to również obejmować fakt, że bateria może być zmieniony tylko przez doświadczonego technika z narzędzi specjalnych.

Przewidywalne, ale aparat HTC 610 opinii klientów zbyt „obhayat”. zdjęcia słabej jakości, migawki jest długi, co oznacza, że wielki strzał szybko poruszających się obiektów, po prostu nie mają czasu do zrobienia. Najlepsze warunki do strzelania – miękkie rozproszone światło. We wszystkich innych przypadkach, wynik może być znacznie gorzej.

Dla użytkowników, którzy chcą nadal korzystać z ich stary numer, przejście do nowego smartfonu będzie trudne. Ponieważ mogą one musiały zmienić swoje stare karty SIM z nowym, format nano-SIM.

Reasumując

Mimo przeciętnej konstrukcji HTC 610 – jest to dobry mid-range smartphone. Jest dobrze zmontowany i działa dość szybko. Ale devaysa cena znacznie zmniejsza jego atrakcyjność. Istnieje wiele tańszych konkurentów, które dysponują najlepszą ekran i wygląd zewnętrzny. Nexus 5 Moto G, Moto E lub (z niewielką opłatą) Galaxy S4 i Moto X – Wszystkie z nich są bardziej skuteczne alternatywy HTC 610.