362 Shares 1492 views

Jak wyłączyć 3G na iPhone 3G i innych rodzajów danych

Okresowe wyłączenie 3G i dane mobilne, można znacznie zaoszczędzić przepustowość, a więc opłaty za korzystanie z sieci. Ten artykuł zawiera instrukcje dotyczące sposobu wyłączania iPhone 3G na 3G, a także transmisję innych danych.


Jak może się to wydawać trochę dziwne, zacznijmy od wyjaśnienia różnicy między mobilnej transmisji danych 3G i transmisji danych w roamingu.

Co to jest transfer danych

Dane Mobile jest lepiej traktowany jako mobilnego Internetu. Jeśli je wyłączyć, nie można przeglądać strony internetowe lub użyć dowolnej aplikacji, która opiera się na stałym dostępem do Internetu. Niektóre aplikacje związane z e-mail, kontaktów i kalendarza będzie mieć pewne funkcje w trybie autonomicznym, ale nie mogą być w pełni wykorzystane, o ile nie masz połączenia z internetem.

Wyłączanie komórkowej transmisji danych nie oznacza, że nie można korzystać z Internetu w telefonie komórkowym w ogóle. Dopóki masz połączenie Wi-Fi można korzystać z Internetu i poczty elektronicznej, jak zwykle.

3G odnosi się do szybkości mobilnego połączenia internetowego. Jeśli masz taką możliwość, możesz zdalnie włączyć zasilanie w 3G iPhone 3G i powrócić do standardu 2G, która jest wolniejsza i działa na GPRS lub EDGE.

Wyłączenie połączenia danych 3G pozwoli przedłużyć żywotność baterii, a jednocześnie pozwala na wykonywanie i odbieranie połączeń, mieć dostęp do danych za pośrednictwem EDGE lub GPRS.

roamingu

Transfer danych w roamingu oznacza mobilną transmisję danych w innym kraju. Koszt korzystania z Internetu za granicą jest znacznie większa. W tym przypadku kwestia, jak wyłączyć 3G iPhone 3G na, jest szczególnie istotne, ponieważ to jest zawsze lepiej, aby znaleźć tani punkt dostępu Wi-Fi, aby sprawdzić e-mail i przeglądanie stron internetowych. Tym bardziej, że problemy z takimi punktami w naszych czasach nie ma prawie nigdzie. W uzupełnieniu do kawiarni i stacji kolejowych, i można złapać darmowy sygnał.

Jak wyłączyć 3G na iPhone?

Podręcznik ten zakłada, że telefon działa IOS 6, jednak ustawienia te są podobne w starszych wersjach platformy. W zależności od operatora sieci komórkowej, nazwy niektórych opcji może się różnić.

Etap 1.

Na ekranie głównym, wybierz „Preferencje” (jeżeli nie widzisz aplikację Ustawienia, przewiń w prawo do ekranu wyszukiwania Spotlight i spojrzeć na „Ustawienia”).

Etap 2.

Wybierz „Ogólne”, a następnie dane «nWarunki». Na niektórych iPhone'ów ta pozycja może być nazwany komórkowych. Na starsze wersje wyglądają na „Sieć” (odnosi się do instrukcji, w jaki sposób wyłączyć 3G iPhone 3G).

Etap 3.

Teraz można użyć suwaka „Włącz 3G», aby go wyłączyć. Jednakże, jeśli używasz telefonu operatora, który obsługuje tylko 3G, nie będzie widać tej opcji w ogóle, ponieważ niemożliwe będzie podróż.

Można również wyłączyć komórkową transmisję danych w tym menu, co oznacza, że trzeba użyć Wi-Fi, aby uzyskać dostęp do Internetu. Ponadto, można od razu wybrać, czy zezwolić na roaming danych.

Etap 4.

Teraz przejdź do menu, które reguluje przekazywanie danych mobilnych. Można zobaczyć zestaw opcji, które pokazują, jakie ograniczenia mogą być stosowane. Niektóre aplikacje automatycznie ostrzegać na fakt, że w przypadku danych off nie można ich wykorzystać.

wniosek

Powyższe zestawienie pokazuje, jak wyłączyć 3G iPhone 3G na, jak również innych sposobów komunikacji, które mogą wiązać się z dodatkowymi kosztami. Jak widać, jest to bardzo proste i nie wymaga specjalnej wiedzy. Tylko łączyć się z sieciami Wi-Fi w roamingu, widać, że okazuje się znaczną oszczędność pieniędzy. Ponadto, pozwoli to znacznie przedłużyć ważność baterii smartfonu, który jest również ważne, zwłaszcza na drodze.