853 Shares 6212 views

Rzodkiewka: receptura i właściwości warzyw

Każdy wie, że gotowanie kuchni japońskiej nie jest kompletna bez warzyw. Jest to przydatne i pożywne, więc chciałbym, aby dowiedzieć się więcej o tym, co rodzaje roślinności wykorzystywane przez mieszkańców tego państwa. Na przykład, daikon (przepis od jego przygotowania sięga dawnych wieków) jest najbardziej popularnym produktem wśród Japończyków, a nie tylko, że jej stosowanie jest powszechne w krajach azjatyckich, takich jak Korea, Tajlandia, i innych.

Rzodkiewka: receptura i właściwości warzyw

Ten roślinny jest typu rzodkiewka, ale smakuje słodszy soczyste niego owoce i bardziej miękkie, i kształcie, takie jak marchew, ale większe rozmiary. Daikon (przepis, który ma wiele odmian) w języku japońskim oznacza dosłownie „wielki korzeń”.

Ten produkt roślinny zawiera w swojej strukturze wiele substancji odżywczych – witaminy, minerały, sole żelaza, fosforanów, pektyny i inne elementy, jak beta-karoten i kwas. W związku z tym, daikon (przepis omówione poniżej) zaleca się do stosowania w chorobach:

 • w formacjach kamienia do wątroby i nerek;
 • w leczeniu chorób żołądka i jelit (jako środka bakteriobójczego i przeciwzapalnego);
 • przez napromieniowanie i cukrzyca;
 • miażdżycy i innych chorób układu krążenia.

Jak gotować Japońska rzodkiew?

Od tego warzywa jest dobrze uzyskane zupy i sałatki. Dobrze wycisnąć sok z rzodkwi japońskiej. Może być spożywany przez cały rok. Proponujemy sałatkę z, podkreśla daikon gotowanych warzyw (przepis jest dość prosty), które można przedstawić w następujący sposób:

 1. Przygotuj japońskiej rzodkiewki i marchewki (jedna sztuka). Przemyć warzyw, skórki i zmielić za pomocą tarki.
 2. Jajka na twardo (4 szt.) Posiekać i wymieszać w misce z warzywami. Sól i śmietana (6 dużych łyżeczki).
 3. Umieścić w odpowiednim naczyniu i udekorować drobno posiekane warzywa.

inne przepisy

Możliwe jest również przygotowanie marynowanych daikon, którego receptura jest popularny w Japonii. Aby to zrobić, trzeba będzie następujące produkty:

 • Rzodkiew japońska (100 g);
 • Ocet ryżu (100 ml);
 • Woda (3 duże łyżki);
 • Cukier (1 duża łyżka), szczypty szafranu i soli (1 małą łyżeczkę).

skórki warzyw i posiekać w cienkie kliny. Położyć wytworzony pojemnik (jar). Ocet rozpuścić cukier i sól. Oddzielnie, umieścić w szafranu ciepłej wody. Ciecz ta jest przygotowywana przez dodanie octu. Wlać marynaty daikon i szczelnie zamknąć pokrywę. Odstawić w ciepłe miejsce na tydzień, a następnie zachować najlepsze w temperaturze poniżej zera. Ten posiłek można spożywać na własną rękę, a także wykorzystania w wytwarzaniu innych potraw.

Daikon rzodkiew (receptury niektórych dań z tego warzywa badaliśmy powyżej) jest bardzo przydatna, a to jest bardzo łatwe do przyrządzenia. W niskich temperaturach, produkt ten pomoże wypełnić podaż witamin i innych substancji niezbędnych dla zdrowego funkcjonowania organizmu. A poza tym, japońska rzodkiew ma wspaniały smak, który będzie dodać skórkę z różnymi smakołykami.