825 Shares 7219 views

Kawa i papierosy, czy nie dobry

Nawet najbardziej zapalonych palaczy wie, że palenie – szkodliwe dla zdrowia, ale wiele z nich nie zrezygnować z nałogu. Każdy na swój sposób wyjaśnia zależność jednostki oraz przyczyny, z powodu których nie chce się zamknąć. Jednym z nich jest to, że ludzie po prostu nie mogę sobie wyobrazić jego rano bez kawy i papierosów.

Zdaniem wielu byłych palaczy, którzy chcą rzucić palenie na dobre, po raz pierwszy odmówił użycia alkoholu i kawy, a „awarie” również występuje często pod wpływem alkoholu lub kofeiny. Dlaczego tak się dzieje? Niektórzy naukowcy wyjaśniają ten fakt (a nawet naukowo uzasadnić) fakt, że nikotyna ma zdolności do wzmacniania przyjemne doznania od wszelkich działań i manipulacji. Oznacza to, na przykład, stosowanie kawy bez papierosa dla palacza ma taki sam efekt jak z nim – on nie pobudza ponadto, wydaje się być całkowicie bez smaku. Tylko papieros wędzone filiżanki tego napoju, pozwala mu w pełni cieszyć się jego zapach, smak i efekt pobudzający.

Kawa i papierosy rano, jeśli się powyższe wyjaśnienia, dla palacza – pyszne, w sensie dosłownym i przenośnym, początek dnia. Rezygnacja z tego rytuału – aby skazywać siebie na nudny i „bez smaku” dni, to jest życie. Ale porzucić ten zwyczaj jest wciąż możliwe i konieczne. Według wielu z tych, którzy rzucili, przyjemny i wesoły teraz robi poranną kawę. Papieros zniknął z ich życia, a nie tylko trudne, ale dobre samopoczucie jego nieobecności odbiło się niemal natychmiast. Po pierwsze – niestabilny stan psychiczny, ale potem – wzmocnienie całego organizmu.

Według lekarzy, szczególnie szkodliwe dla człowieka to połączenie kawy i papierosów na czczo, to znaczy, jeśli nie jesteś gotowy, aby rzucić palenie, zacząć pić kawę tylko po brzuchu, aby uzyskać co najmniej trochę jedzenia. To może być lekkie śniadanie w formie jabłko lub jogurt, ale jeśli zorganizować samemu, twoje ciało jest mniej dotknięte przez „fusion” kombinacji kawy i papierosów.

Lekarze mówią, że to zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia choroby Parkinsona tandemie, ale szkoda na nich jest znacznie bardziej poważna. Po pierwsze, może ona rozwijać wrzody żołądka, co jednak grozi wszystkim, którzy piją kawę na czczo (nawet bez papierosa). Po drugie, kilkukrotnie zwiększyć szanse na udar. I nikotyna, kofeina i – nie są najlepszymi przyjaciółmi naszego serca i razem po prostu wolno zabić. Cierpieć z powodu tego, a statki, które są również w zawałów serca i udarów mózgu.

I wreszcie, co można zrobić dużo dziewcząt wystrzegać się tego sojuszu – kawę i papierosa. Zdjęcia zębów ludzi, którzy odmówili nałóg wykonane przed i po tym, jasno wykazać negatywny wpływ tego orzeźwiającego drinka w połączeniu z nikotyną na piękno uśmiechu. Nawet jeśli nie raz w miesiącu, aby uruchomić do dentysty do wybielania zębów w nadziei, że ich kolor i stan ogólny, tak długo jak nie zaprzestanie palenia i picia kawy w tym samym czasie, będzie tylko gorzej. Dlatego też, jeśli nie palić, nie uruchamia się, a jeśli masz zwyczaj, pozbyć się go natychmiast!