214 Shares 3055 views

Sygnał pistoletu "Stalker": charakterystyka techniczna, recenzje

Pistolet sygnałowy "Stalker" to broń dystrybuowana w kilku krajach, w tym w Rosji. Sam model ładowania na naszym rynku uzbrojenia nie pojawił się dawno temu. Sygnał pistoletu "Stalker" ma pełny cykl automatyzacji. Podstawą projektu są: gazy proszkowe podczas strzału pozwalają na przekręcenie śruby do tylnej pozycji w celu zdjęcia tulei.

Wprowadzenie

Pistolet sygnałowy "Stalker" jest dostarczany na rosyjski rynek zbrojeniowy i może zostać nabyty przez cywilów, dla których został on w rzeczywistości opracowany. Model ma dość dobre cechy taktyczne i techniczne oraz krótką baryłkę, która umożliwia przenoszenie pistoletu nawet w kieszeni, nie narażając go publicznie.

O zasadzie strzału

Po dotarciu śruby do tylnej pozycji (spowodowanej działaniem gazów proszkowych strzału), zaczyna się przemieszczać w przeciwnym kierunku. Przyczynia się do tego sprężyna powrotna broni. Równolegle z tym procesem (gdy tulei z tulei wyrzucanej z beczki) do wnętrza komory dostanie się nowy wkład górny. W ten sposób kończy się cykl automatycznej pracy, a pistolet sygnału "Stalker" jest gotowy do użycia.

Zalety automatyzacji wdrożone w modelu

Ze względu na to, że konwersja pistoletu sygnałowego "Stalker" wykorzystuje zasadę wycofywania żaluzji, oczekuje się użycia dość potężnej amunicji. Nawiasem mówiąc, zasada ta nazywana jest funkcją BlowBack. Ciekawe, że pistolet "Stalker" 5.6, którego konwersja jest również dostarczana do sklepów z bronią w naszym kraju, może używać nabojów tego samego kalibru co rewolwer LOM-S.

W zachodnim znaczeniu oznaczono je jako .22NC. Jeśli tłumaczisz na rosyjski analog, to wynosi 5,6 na 16 milimetrów. Wypełniaczem wkładu może być siarka. Siła tej amunicji jest dość wysoka, strzał jest bardzo głośny. Aby to sprawdzić, eksperci przeprowadzili testy porównawcze.

Recenzje: pistolet sygnałowy "Stalker". Wymiary

Większość ludzi, którzy kupili tę broń do samoobrony, zauważ, że wymiary są naprawdę małe, co pozwala ukryć broń nawet w kieszeni. Tak więc długość całego pistoletu wynosi zaledwie 143 milimetrów, mimo że jego wysokość wynosi 104 milimetrów. Grubość – 24 mm. Masa broni – tylko 460 gramów. Można śmiało powiedzieć, że wymiary są bardziej typowe dla pistoletów sub-kompaktowych. Nawiasem mówiąc, takie wymiary wpływają nie tylko na transport broni, ale również na jej wykorzystanie.

Zasilanie

Pistolet sygnałowy "Stalker" jest zasilany z jednego rzędu magazynu przeznaczonego do 9 rund.

Opcje wykańczania

Pistolet na rynku zbrojenia jest w kilku modelach naraz, różniących się od siebie wyglądem. Na przykład jest matowa czarna wersja, niklowana (z chromowanym wykończeniem), a także różne wzory kamuflażu. Jest ich wiele, nie jest wskazane, aby je wymienić, ale zauważamy, że istnieje również kolor węgla.

Zastosowanie

Celem działania sygnalizatora pistoletowego "Stalker" jest samoobrona. Cywili mogą kupić model w sklepie z bronią bez zgody, podobnie jak wiele innych pistoletów sygnalizacyjnych. Samowyładowujący pistolet do akcji sygnałowej "Stalker" nadaje się także do treningu najbardziej podstawowych umiejętności obsługi takich środków. Jak stwierdzono wcześniej, osoby, które osiągnęły wiek 18 lat, mogą zdobywać broń, nawet przy braku licencji. Rzecz w tym, że kalibru używanego przez pistolet jest mniejszy niż 6 milimetrów.

Sklep

Magazyn do akcji sygnałowej "Stalker" został wykonany przez odlewanie. W trakcie tego procesu użyto specjalnego stopu, który dał sklepowi odpowiednie właściwości. Dokładniej, jest to stop aluminiowy i cynk. Forma jest dość skomplikowana, którą można bez problemu rozważać na zewnątrz.

W wykończeniu zewnętrznym (po prawej i po lewej stronie) znajdują się usztywnienia. Wewnątrz znajdują się trzy specjalne ubytki w magazynie. Pierwszy z nich (z przodu, z skręcaną sprężyną), a ostatni (tylny) ogranicza długość sklepu. Jedną z cech tego urządzenia jest zasilacz zaangażowany w projekt.

Ta część jest również wykonana przez casting, jest to dość skomplikowane. W stopie, z którego jest podawany, więcej aluminium jest odczuwalne niż cynk. Powlekana górna. Jest bardzo podobny do chromu, ale nie jest konieczne mówienie tego jednoznacznie. Jest to możliwe, że jest to nawet powłoka niklowa.

Dlaczego potrzebujesz pokryć podajnik warstwą innego metalu? Eksperci zgodzili się, że powłoka zapewnia gładszą przebieg części wewnątrz wału sklepowego. Tarcie i ścieranie są zredukowane do praktycznie najmniejszej wartości, co byłoby trudne do osiągnięcia bez użycia niklowanej powłoki.

Sam podajnik wchodzi do magazynu, który nie może być pomijany. W tym, w rzeczywistości, i zaprojektowane zewnętrzne projekcje i rowki, o których wspomniałem trochę wcześniej. Jeśli zebrać wszystkie te wzory, wszystkie te cechy, nawet można powiedzieć, projekt sklepu, a następnie w końcu dostajemy sprawne uruchomienie podajnika wewnątrz wału magazynowego, trajektoria jest ściśle prosta. Z przodu mechanizm jest zatkany skręcaną sprężyną.

Dno sklepu to kolejny szczegół. Łatwo zgadnąć, że jest także obsada. Od dołu blokuje sprężynę, a wierzchołek sklepu pokrywa górną część. Mechanizm sam służy jako środek utrwalający. Co ciekawe, pokrywa była wykonana z tworzywa sztucznego.

Opłata

Kasety w magazynie muszą być wkładane pojedynczo. Jeśli przyjrzymy się dobrym wzrokiem, zauważymy, że górny uchwyt w konstrukcji będzie usytuowany w stosunku do płaszczyzny pod ostrym kątem. Po włożeniu do magazynu magazynu wyposażonego w pistolet, wyraźnie widać, że górna kaseta z komorą jest na tej samej linii.

Dzięki temu, gdy żaluzja wysyła lustro, amunicja dostaje się natychmiast do wnętrza komory, bez zbędnych kolizji o szczegóły konstrukcji. Inną cechą jest klucz do nabojów. Jeśli w magazynie jest tylko jeden nabój, nic nie zauważysz. Jeśli jednak istnieje kilka z nich, możesz zobaczyć, jak kolejne wkłady będą nieco odchylać się w różnych kierunkach.

W rzeczywistości przy wyposaŜaniu sklepu łatwo zauwaŜyć, Ŝe części kul, w których znajduje się kulka, będą ściśle do siebie nawzajem. Jednocześnie części końcowe nabojów będą się rozchodzić w lewo i na prawo w rozłożonym porządku. Na co to jest? Funkcja ta pozwala zaoszczędzić miejsce w sklepie. Tak więc kąt pomiędzy kierunkiem górnego i dolnego uchwytu różni się nieco.