214 Shares 5756 views

Skąd wiesz, temperaturę procesora?

Prawie wszyscy użytkownicy są świadomi konieczności monitorowania temperatury osobistego komponentów komputerowych, zwłaszcza „serce” – CPU. Powszechnie wiadomo, że przegrzanie jest jedną z głównych przyczyn braku stabilności w komputerze, a nawet pojawienie się warunków niepowodzenia swojego sprzętu, więc informacje o tym, jak uczyć się temperatura procesora będzie przydatna dla każdego. Szczególnie w tym aspekcie warto zauważyć najnowocześniejszych komputerów, staje się coraz bardziej powszechne – laptopy. Fakt, że wszystkie elementy w laptopach znajdują się bardzo blisko siebie, a ciało komputera niezwykle kompaktowy, dlatego producenci nie zawsze działa, aby zapewnić odpowiednie odprowadzanie ciepła, nieuchronnie ewoluowały chipów podczas pracy. Poniższy program pozwoli każdemu zrozumieć, w jaki sposób uczyć się temperaturę procesora z komputerem osobistym, a także zrozumieć, w jaki sposób dowiedzieć się temperaturę procesora laptopa.

Dzięki temu program do oznaczania temperatury procesora – jest to niezbędne narzędzie w arsenale każdego użytkownika, który chce być technicznie doskonały asystent funkcjonowały bez zarzutu. Oferujemy pięć z najbardziej popularnych narzędzi do monitorowania temperatury, wybierz jedną z którego możemy rozwiązać ten problem, skąd wiesz, temperaturę procesora.

1. Everest – aplikacja przeznaczona do przeprowadzania diagnostyki sprzętu i oprogramowania w komputerze. Narzędzie zawiera szczegółowe informacje na temat systemu – procesor, płyta główna, monitora i wideo podsystemu całkowicie dysków itp Wyświetla informacje o temperaturze każdego składnika jest tylko jedną z funkcji programu.

2. Rdzeń Temp – narzędzie dysponuje małe rozmiary i brak dodatkowych funkcji. Głównym celem programu – jest kontrola temperatury procesora. Temp użyciu rdzenia może określić oddzielny temperaturę rdzenia w każdej nowoczesnej procesora. Przez Utility można obserwować temperaturę jąder w czasie rzeczywistym, oraz oceny zachowania temperatury, w zależności od obciążenia. Program obsługuje wszystkie nowoczesne procesory. Charakterystyczną cechą Core Temp jest możliwość prowadzenia ewidencji zmian temperatury w danym okresie czasu, przy zachowaniu raportu w skoroszycie programu Excel.

3. SpeedFan – dystrybuowane darmowy program, który pozwala na monitorowanie szybkości temperatury, napięcia i wentylatora, zainstalowane w jednostce systemowej. W uzupełnieniu do temperatury procesora SpeedFan pozwala dowiedzieć się temperaturę dysku twardego. Główną funkcją SpeedFan – to monitorowanie prędkości wentylatora, jak również jej zmiana w zależności od właściwości temperaturowych elementów. Wszystko to pozwala nam nie tylko zrozumieć, w jaki sposób uczyć się temperaturę procesora, ale także zmniejszyć hałas z komputera, jak również w celu zmniejszenia zużycia energii przez jednostki systemowej lub laptopa.

4. NextSensor. Jest to proste w obsłudze narzędzie, które nie wymaga instalacji. Program umożliwia kompleksowe monitorowanie temperatury i napięć w komputerze (CPU / HDD). obsługiwane również przez obserwację prędkości obrotowej wentylatora. Po przekroczeniu dopuszczalnych parametrów Narzędzie emituje sygnał. Charakterystyczną cechą tego narzędzia jest obsługa zdalnego monitorowania temperatury, jak również obsługę wielu czujników temperatury.

5. CPUCooL – zastosowanie umożliwia zmniejszenie temperatury procesora. Ponadto program pozwala na zmianę częstotliwości FSB w celu optymalizacji procesu pracy, a także do monitorowania podstawowych parametrów komponentów płyty głównej.