882 Shares 1590 views

Koła rowerowe: jakie one są

Koła rowerowe stanowią integralną część całej konstrukcji. Mogą wytrzymać maksymalne obciążenie podczas jazdy. Dzięki przejazdu kół staje się wygodne, bezpieczne i wygodne. Mają wiele różnych cech. Bez tej jakości jazdy i nic nie mówią. Koło rowerowe muszą być wystarczająco silny i wytrzymały, aby odpowiednio wytrzymać wstrząsy i kolizji drogowych nieprawidłowości występujących w różnych kierunkach.


rozmiar koła

Konstrukcja składa się z opony, dętki, tuleje, szprych i obręczy. Aby prawidłowo wybrać koło, trzeba dowiedzieć się, jaki rozmiar będzie najlepszy w danym przypadku. Odnosi się to do rozmiaru opony i obręczy. Im dłużej, tym większa prędkość mogą być rozwijane, a także z łatwością pokonać przeszkody, które są wystarczająco wysokie. Ale małe koła rowerowe uczynić je kompaktowy, idealny do jazdy po wyboistych drogach i nierówne. Zastanów się, jaki styl wolisz chodzić, a następnie wybrać rozmiar kół.

średnica

Istnieją międzynarodowe normy ETRTO. Zgodnie z nimi, rozmiar obrzeża – nie jest niczym innym niż średnica otworu, w którym teoretycznie jest opona. A średnica koła rowerowego, ogólnie oznaczona w calach. Wskaźniki mogą różnić się od 20 do 28 cali. W tym przypadku, najmniejszy jest zamontowany na składanie modeli przeznaczonych do jazdy po mieście. Oraz te, które mają dużą średnicę, można zobaczyć na drodze i wyścigowych rowerów. Modele górskie użyć koła o średnicy 26 cali.

osłonki

Koła rowerowe i inny wzór na oponach i ich wielkości. Tu także istnieją pewne zasady, zgodnie z normą. Pierwsza liczba w rozmiarze opony – jest jego szerokości, a druga średnica otworu jest oznaczona w mm. Oznacza to, że jeśli widzisz wyraźny 40-622, wszystko staje się jasne.

Jeśli mówimy o bieżnika, powinien on zostać wybrany na podstawie faktu, co do warunków drogowych. Gładkie i wąskie opcje odpowiednie do gładkiego asfaltu. Ale do jazdy na brud, ale nadal luźna, lepiej wybrać najlepszy ochraniacze. Do podróży wzory są charakterystyczne opona posiadająca występy boczne. Oczywiście, doświadczeni rowerzyści wiedzą, że aby jeździć na zimę, drogi oblodzone również mają swoje własne projektorów.

inne szczegóły

Szprychy w kole rowerowym musi być mocne, dobrej jakości. Będą one mniej podatne na złamania, odporne na wszelkie obciążenia. Należy zwrócić uwagę na sposób montażu tulei. Nakrętki stosowane w rowerach dla początkujących, nastolatków. Ale górskie, wyścigowe i sportowe modele wykazać pierścieniem uszczelniającym szybkie ekscentryczny system mocowania. Ta opcja jest bardziej wygodne.

Jak widać, przednie koła lub tylny wybierzesz, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę wiele niuansów. Nawet przy zakupie „Iron Horse” trzeba myśleć, gdzie, jak, kiedy i na jakim tempie będą jeździć. Pozwoli to określić, jaki rodzaj roweru, czego potrzebujesz, a także z niektórych kół. Odpowiedzi na te pytania zależy w dużej mierze, aby być wygodne jazda.