444 Shares 4149 views

Michaił Bułhakow. „Psie serce”. Podsumowanie i ukryte znaczenie

Żyjemy w czasach wolności słowa i prasy. Można otwarcie wyrazić swój stosunek do władzy ludzi. W czasach radzieckich nie istniała taka możliwość. Znamiennym przykładem jest zasłonięta powieść protest, który został napisany przez Michaiła Bułhakowa – „Psie serce” Fabuła może nie być w stanie pokazać głębię satyry, ale dotknąć wielką wartość na pewno. 30. cenzura był nieugięty, a rękopis nigdy nie może wyjść w prasie. Bułhakow pomocy dobrych przyjaciół.


MA Bułhakowa. „Psie serce” (podsumowanie)

Głównym bohaterem opowieści staje się bezpański pies, który prof Preobrazhensky znaleźć na ulicy. Słynny chirurg wykonuje nietypowe operacji przeszczepów narządów zwierząt na ludzi. Ale tym razem wszystko jest odwrotnie. Niefortunne pies przeszczepione ludzką przysadkę mózgową i niesamowite metamorfozy. Psie serce nie był nikczemny pasje pies był nieskończenie wdzięczny za kość, dobrze zorientowanych w ludzi, a nawet ich żal.

Dzięki przejęciu ludzkim wyglądzie i przejawia naturę ludzką. Najmilszy pies zmienił się w lumpen Sharikov – awanturnikiem i pijakiem. Wielki wpływ na kształtowanie się jego świadomości był przewodniczącym Komitetu house – proletariacka Shvonder. Starając się pielęgnować nowego członka istniejącego społeczeństwa, myśli zbyt wąskie i nie zauważyć oczywistych niedociągnięć Sharikova. Nie chciał walczyć, próbując uniknąć jakichkolwiek niedogodności, nie chce się uczyć. Koraliki uwierzyć, że wszystko, czego potrzebujesz, aby „podzielić – rozpowszechniać równomiernie”, ale nie chce pracować. Taka osoba w dążeniu do własnego samopoczucia nie oszczędzę nikogo na swojej drodze. Po wyrośnięciu nieco wyżej na drabinie społecznej, zaczyna niszczyć własnego rodzaju.

Nowa warstwa społeczeństwa, wyrażona w postaci Polygraph Polygraphovich, skazane, ponieważ nikt nie chce wziąć odpowiedzialności za bliźniego. Eksperyment upadł, profesor dochodzi do wniosku, że nie powinniśmy ingerować w naturę człowieka i zwierząt. Tego samego zdania jest podzielane przez Bułhakowa. „Psie serce” – podsumowanie ludzkich namiętności, ukryte głęboko wewnątrz demonów czekających na skrzydłach. I nie pozwól im się.

pewnego dnia

Literackie wydają się zakładać, że Bułhakow wyśmiewany reżim polityczny czasie. Piłki stał się przesadzony wizerunek człowieka, który dał wiele praw i możliwości, ale zapomniał powiedzieć o odpowiedzialności i obowiązków. A „pranie mózgu” na najwyższym poziomie skłoniła egoizm i komercji. Jest to ukryty sens kryje się filozoficzną powieść „Psie serce” (Bułhakow). Krótka treść pracy jest już w stanie przekazać czytelnikowi główny pomysł: wszystko, co musisz zrobić ze znaczeniem, inaczej ludzkość powróci do początkowej fazie jego rozwoju. Postępy postępu tworzy zniszczenia. I zanim dać ludziom wolność i szansę, trzeba się ich uczyć korzystać z tych świadczeń.

Niebezpieczne i skandaliczne historia została napisana A. M. Bułhakow – „Psie serce”. Fabuła jej, cytowany powyżej, tylko skromną próbą zapoznania czytelnika z protestami literackich. Może ktoś będzie na tyle. Ale lepiej nie czytać streszczenia. Bułhakowa „Psie serce” został napisany dla ludzi, aby móc w pełni ocenić skutki rewolucji doszło i upadek radzieckiego społeczeństwa proletariackiej, poczuć impotencji inteligencji, rozłupany oraz pokruszony przez maszynę rządową. Po tym wszystkim, tylko utrzymywanie kontaktu z przeszłości, możemy zbudować prawdziwą przyszłość.