668 Shares 2176 views

Jak wzmocnić sygnał modemu 3g

Wielu użytkowników sieci 3G zadawane pytania, takie jak „jak wzmocnić sygnał modemu 3G?”. W tym artykule chciałbym odpowiedzieć na to pytanie.


Najpierw trzeba zrozumieć powody, dla których prędkość internetu masz bardzo niskie. Problemy mogą być różne, ale w rzeczywistości wszystko zależy od poziomu sygnału.

Ze względu na fakt, że sieć transmisji danych działa w zakresie częstotliwości około 2 GHz, idealnie modem musi być wysłane do stacji bazowej i znajdować się w jego zasięgu. W tym przypadku prędkość będzie największa.

Sytuacja na terenach miejskich.

Jeśli mieszkasz w mieście, wtedy, oczywiście, linia stacji wzroku jest rzadkością, a istnieją różne sposoby budynku. W rezultacie sygnał jest odbite i załamane przez nich, a dopiero potem przychodzi do modemu. W efekcie – utrata jakości i szybkości.

Sytuacja na obszarach wiejskich.

Można by pomyśleć, że ze względu na fakt, że w takich okolicznościach nie ma wieżowców, poziom sygnału musi być bardzo wysoka. Ale nie. W tej sytuacji istnieje inny problem. W miejscowościach , stacje bazowe są albo nieobecne lub są bardzo daleko. W rezultacie, z małą prędkością lub ich całkowity brak.

Inne problemy.

Czasami zdarza się, że pełny sygnał 3G oraz dość małą prędkość pobierania. W tym przypadku istnieją myśli: „Jak wzmocnić sygnał modemu 3G i czy jest to w ogóle konieczne.” Istotą problemu jest to, że nie jest jeszcze tak ważnym parametrem jako obciążenie sieci. Im więcej użytkowników jednocześnie podłączone do stacji, dane są przesyłane wolniej.

Jak wzmocnić sygnał modemu 3G.

Istnieją różne opcje dla wzmocnienia sygnału 3G, ale nie wszystkie z nich mogą rzeczywiście pomóc. Modem może być dotknięte mechanicznie lub programowo. Ale w rzeczywistości, wszelkiego rodzaju programu lewicowego, rzekomo, aby wzmocnić sygnał, każda pomoc nie będzie. Co więcej, jest prawdopodobne, aby pobrało żadnego wirusa lub coś podobnego.

Jak wzmocnić sygnał modemu 3g rękoma.

Najważniejszą rzeczą jest to, że urządzenie nie został zatrzymany za jednostki systemowej, który stoi bardzo blisko ściany. W tej sytuacji sygnał będzie bardzo słaby. Dlatego pożądane jest, aby komputer nie był pod ścianą, lub do podłączenia modemu przód.

Wzmocnienia sygnału, można użyć przedłużacza USB. Jest około 3-5 metrów. Używając go, można znaleźć miejsce, gdzie prędkość jest lepiej. Wskazane jest umieszczenie modemu w pobliżu okna. Aby odbierać dane były najlepsze.

Należy zauważyć, że rozszerzenia są różne. Istnieje również około 2,1 m długości. Tylko jakość znacznie się różni. Może się zdarzyć, że sygnał będzie jeszcze gorzej, bo kabel nie ma czasu na przeniesienie danych, lub w ogóle, to jest USB 1.0. (Szybkość transmisji danych w 1.0. I 2.0. Czy dziesięć razy gorzej.)

3g modem wzmocnienie sygnału mogą być realizowane ze szczególnym anteny 3G, który został specjalnie zaprojektowany dla sieci 3G, czyli pracuje dla nas w tej częstotliwości.

Kupując taką antenę trzeba zwrócić uwagę na taki parametr jak zyski, jak również wzór promieniowania. Należy pamiętać, że im większy jest wskaźnik, tym węższy jest wykres.

Jeśli zakupiono anteny 3G, powinien on być instalowany z umysłu, a nie tylko. Musisz wysłać go do stacji, a nie gdzieś indziej. Fix it tak, że kołki mają kierunek prostopadły do podłoża.

W przypadku podłączenia anteny 3G do modemu, a następnie będzie wystarczająco zwiększyć szybkość transmisji i odbioru danych. Ważnym punktem jest długość kabla. Im dłużej, tym gorzej będzie właściwości wzmacniające. Ponadto, rozszerzenie powinno być stosowane tylko kabel wysokiej jakości, inaczej nic nie będzie mała. Jeśli wydałeś na antenie, nie należy żal o środkach i na kablu.

Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci, i byli w stanie rozwiązać problemu z prędkością internetu.