285 Shares 4522 views

TFX zasilanie: przegląd, funkcje i opinii właścicieli

Wybór zasilacza – jest tak samo ważne, jak poszukiwanie karty graficznej. Niewiele zwrócić uwagę na to urządzenie. W rezultacie, jeśli nie obliczyć pobór mocy obciążenia traci potencjał systemu. Musimy usiąść i zrozumieć model, producent, i formatuje zasilanie.

formaty

Przed wybraniem blok zasilania TFX, należy generalnie do czynienia z opcjami. Niewiele osób wie, co to znaczy to postscriptum do modelu. Historia typów PC 6 PD zostały opracowane. Kto najczęściej jest rozwijany przez wersją ATX. Takie modele można znaleźć w praktycznie wszystkich nowoczesnych komputerach. Ponadto, są one zgodne z płyty głównej ATX, co jest również ważne.

Przed 1995 roku, często stosowany wariant AT. Utrzymuje napięcie + 5 / -5 do + 12 / -12 V. Dalsze zakończenia procesu opracowanego odpowiednio konieczne zmiany formatu. Ponieważ świat stał się znany ATX. W rezultacie, to dodaje napięcia + 3.3V i + 5V SB. Ta ostatnia opcja jest przeznaczona dla tych, którzy są często „kołysze” PC, a po naciśnięciu przycisku lub myszy „budzi” go.

Następnie przyszedł formatu ATX 12V. Jego rozwój był spowodowany tym, że procesor odbiera zużywają więcej energii. Było to konieczne, aby przejść do stabilizatora napięcia CPU od +12 V. W ten sposób jest możliwe, aby dostosować symetryczne przepływy prądu i związanego z napięciem. Później był udoskonaloną wersją formatu 2.0. Opony +12 podwojona. W ten sposób można było wyładować inne kanały i moc, aby zrobić bardziej skuteczne.

wersja kompaktowa

Format TFX odnosi się do kompaktowego modelu bloku. Dla tego gatunku ma już 8 typów obudów PC. Powinny one obejmować wielkość zasilacza TFX. On jest osobą fizyczną format cienkiej i długiej ciała. Typowo, te wzory są wyposażone w wentylator, który ma rozmiar 80 mm łopatek, tak często chłodzi po całym systemie. Mierzy średnie 65h85h95 milimetrów.

gatunek

Jednostka TFX Moc reprezentowana przez kilka modeli. Najbardziej popularne z nich – Seasonic TFX-350, 300W TFX Power 2, Foxconn FX-300T i inni. Różnią się one w zakresie projektowania, wykonania, powikłania. Sumy tutaj, oczywiście, standaryzowane wymiary obudowy, jak również wielkość wentylatora.

lider

Zanim przejdziemy do konkretnego modelu PD, warto zauważyć, lider producenta. Zostali firma Seasonic. Producent opublikował już kilka modeli tego formatu. Ponadto, zazwyczaj jest liderem na rynku dostaw energii, a więc niezawodność swoich produktów nie ma wątpliwości.

Tak więc, najbardziej popularnym modelem był zasilacz Seasonic TFX-300. Opcja była bardzo wysoka jakość, ciekawe dla wielu kupujących. jego wygląd nie jest zwolniony coś niezwykłego. Więcej o tym mówić dalej.

Seasonic stworzył również inny zasilacz TFX modelu SS-250TFX. Ponadto, nie jest to starsza wersja na 350 watów. Cena obu modeli jest dostępna dla każdego. Mimo, że nie jest dość niska, więc to zależy od konkretnego formatu BP.

Wariant 300W

Tak więc pierwszy do badania BP stał Seasonic SS-300TFX. Model ten jest częścią serii OEM, wyposażonego w komplet bez pudełka. Linia ta otrzymała łącznie dziesięć modeli, więc jako całość jest przeznaczony dla integratorów.

Wygląd BP dość powszechne, ale jego wymiary są nieco inne od tych, które podano. jego długość 17 cm, szerokość i wysokość – 8 i 7 cm, odpowiednio. Duży wentylator – 80 mm. To małe bary. W pobliżu znajduje się etykieta ze specyfikacją produktu.

Tylny panel jest wyposażony w gniazdo do zasilacza, a także kompaktowego kratki. Power OFF nie jest tak, jakby nie było miejsca na ciele do niego.

Kable nie tak dużo. Na przykład, nie jest miło brakuje formatu PCIe wideo. Aby dostarczyć wystarczającą moc 150W. I tu jest wskazanie, że otrzymał zasilacz 300W TFX, wskazuje na możliwość korzystania z dyskretną akceleratora. Tylko w czasie zasilania w Stanach Zjednoczonych już zaczęły pojawiać się dopalacze niskoprofilowe. Pracowali z kilkoma procesorami, wśród których znalazły się zarówno modele ekonomiczne, jak również bardziej wydajne chipy.

Liczba dopuszczalnych kabli: osiem kawałków. Przypisuje się przewód 20 + 4-pin zasilania, której długość wynosiła 35 cm. Złącze zasilania do 4 trzpienia jest większa od 10 cm. W obecności dwóch kabli do PATA i FDD, średnio otrzymanych o długości 30-45 cm, były również. Jest także obecne w tym modelu, a dwa złącza SATA.

opis

Seasonic SS-300TFX za 12 kanałów otrzymał moc 252 watów. Ze względu na swoją wielkość wyświetlacza to imponujące. Linie +3,3 V i +5 V może wytrzymać obciążenie 20 A. W rezultacie, ładowność może wynosić do 110 watów. W zasadzie, w czasie każdego nowoczesnego komputera będzie działać idealnie w tandemie z tego zasilacza.

Zakres wejścia – od 110 do 240, co pozwala myśleć o mniej problemów z napięciem w sieci. Model ten otrzymał 80 technologię PLUS, co wskazuje na wielką moc urządzenia i jego dobrą wydajność, która nie powinna być mniejsza niż 82%.

moc

Kolejny model, który ma pojemność 300W, stał się be quiet! TFX MOC 2. Pojawienie PD była spowodowana wydaniem nowej karty graficznej AMD formacie Mini-ITX produktywne. Jeśli wcześniej brakowało zestawy do 150-200 watów, karta pracuje przy 175 watach. A biorąc pod uwagę fakt, że akcelerator jest potrzebny i dobry procesor, a następnie liczba ta będzie jeszcze większa.

Dlatego nowość formacie TFX, zasilacz, rozmiar jest znormalizowany, ale samo urządzenie jest przeznaczone do poważnych problemów, które nie mogą sobie pozwolić, a niektóre z głównych BP.

Model ten jest wyposażony w ładnym opakowaniu, co pokazuje, że produkt zawiera modelu, producenta, niektóre funkcje. Wewnątrz pudełka znajduje się przewód zasilający, są śruby do montażu urządzenia, opasek, adaptera PATA i instrukcję.

Ten format opcja TFX przedstawił wersję TFX12V. Rozmiary skrzynek o długości 175 mm, 6 i 8 cm długości i szerokości. Jest dobrze nadaje się do wyposażenia mini-PC. Firma załatwione jakości materiałów. Top zdeponowane dodatkową warstwą czarnej farby, która sprawia, że model atrakcyjny.

charakterystyka

To urządzenie TFX Power 2 moc była dogodna lokalizacja wszystkich elementów. Wentylacja przez otwór i odprowadza układ dolotowy powietrza. Poruszył się z boku otworu z drutów. Są one, nawiasem mówiąc, są urządzone w ciasny warkocz. Niektórzy użytkownicy lubią tej opcji, byli tacy, którzy woleliby shleyfopodobnuyu design. Jest to spowodowane faktem, że obecna wersja nie jest łatwe do układania kabli w budynku, który jest już dość zwarty.

Moc znamionowa wynosi 300 watów. Sprawność wynosi 82%, nawet jeśli obciążenie dość mała. Ogólnie rzecz biorąc, ten model ma wiele zalet BP, wśród których wyróżnia się przede wszystkim jakość. Recenzje model ten ma bardzo pochlebne. Było to świetne rozwiązanie do tworzenia mini-PC, radzenia sobie z trudnymi zadaniami, niepublikowany cicho i nie przegrzewać.

alternatywy

Rynek jest teraz trudno znaleźć PSU TFX. Foxconn FX-300T 300W dostał wystarczającej liczby złącz, kompaktowy rozmiar i dobry sprzęt. Na zewnątrz, model ten jest gorszy od poprzedniego. To nie jest pokryta czarną farbą, w klasycznym szarym. Wymiary tego BP – 175h84h63 mm. napięcie wejściowe jest w zakresie 200-240 V. Niestety, ten model jest już obecnie w sprzedaży i może to tylko wykupić innych użytkowników.

Chociaż wykonaniu PD 300 W bardziej powszechne w sklepach można znaleźć i PSU 200W TFX. Na przykład, istnieje możliwość Spółki MAXcase. Również wygląda dość standardowy. Ta opcja jest bardziej odpowiedni dla biura mini-PC, a nie wszyscy użytkownicy mają dosyć jego władzy.

opinie

Mówiąc o zasilaczy tego formatu, użytkownicy często narzekają jest koszt. Oczywiście, nie jest zaskakujące, że to dość mocny zasilacz ma imponującą ceną, ponieważ nie jest łatwo dokonać kompaktowego urządzenia, jakość i wydajność, ale nadal tanie. Dlatego cena jest często wyższy niż 5-7 tysięcy rubli. Jednak najbardziej PSU TFX Format pochwała dla cichej pracy i dostępności technologii. Ponadto modele wyróżniają bardzo dobre osiągi napięcia, stabilność i trwałość.