732 Shares 3014 views

Win klawisz na klawiaturze. klawiatura. Skrót klawiaturowy Win

Prawdopodobnie nie jest to człowiek, który będzie korzystać z komputera i nie używać klawiatury. Ale wiesz o niej? Jakie są kluczem do niej jest, co nazwę noszą, które są wykorzystywane? Czy wiesz, jak uprościć pracę na laptopie lub komputerze, używając klawiszy na klawiaturze, zwłaszcza wygrać? Nie wiesz?


Porozmawiajmy o tym, co klawisz Win na klawiaturze komputera, na którym jest używany i jak może pomóc ułatwić pracę z komputerem.

Co jest kluczem i jakie są

Przed rozmową o wygrać i „gorących” klawiszy, niech czynienia z faktem, że taka klawiatura i co zrobić klucz ją tam.

Zacznijmy od tego, że klawiatura – jest to urządzenie wejściowe do komputera, jeden z elementów interfejsu użytkownika.

Jak można sobie wyobrazić, klawisze też mają swoje nazwy, a nawet grupy w zależności od pełnionej funkcji. To o nim porozmawiamy.

Na klawiaturze wyizolowanych grup takich jak klucze zegarowych, czyli te elementy, z którymi mamy do wpisywania tekstu – litery, cyfry i różne znaki interpunkcyjne.

Istnieją również klawisze numeryczne, za pomocą którego można szybko wybrać numer. Na większości klawiatur renderowane są oddzielnie i znajdują się na prawym panelu bocznym.

Są to przyciski sterujące, których można używać do wykonywania pewnych czynności i zadań. Należą do nich wygrać, Esc, Alt i Crtl. Następnie porozmawiamy więcej o tym, gdzie klawisz Win i co dokładnie jest.

Są to klawisze funkcyjne , które realizują swoje własne, specjalne programy. Obejmuje to naciśnięcie F1 – F12

I wreszcie, nie są to przyciski nawigacyjne, które pozwalają na szybkie poruszanie się po różnych dokumentach otwartych. Jest taki jak Delete, Insert, Home, End, Page Up, Page Down, a te, które pokazują strzałki.

„gorący” kluczy. Ogólna charakterystyka

Aby zacząć mówić o „gorących” klawiszy, jako przedmiot naszej rozmowy przychodzi do nich bezpośrednio. W rzeczywistości, na tyle dziwnie, Win klawisz na klawiaturze odnosi się konkretnie do nich.

Zaczniemy od definicji. klucz „na gorąco” – to taka, która zapewnia szybki komputer interakcji człowieka. Jest to rodzaj interfejsu użytkownika, który pozwala na wykonywanie pewnych czynności i poleceń, bez konieczności używania myszy.

Niektóre polecenia mogą być wykonywane przy użyciu tylko jednego przycisku, niektóre – połączenie dwóch lub więcej. Pierwsza grupa obejmuje takie, jak ESC Win, F1 – F12, Num, przerwa i innych.

Co to jest klawisz Windows

Dla tych, którzy nie wiedzą, gdzie klawisz Win, gdy zauważamy, że klawiatura znajduje się po lewej stronie, między klawiszami Alt i Ctrl. Jest on dostępny na wszystkich klawiaturach i laptopów, co implikuje obecność oprogramowania Windows. Przycisk jest projekt logo firmy Mircosoft Windows – kompletny rysunek lub schematycznym przedstawieniem. Używany do menu „Start”.

Na niektórych klawiaturach jest nie tylko z lewej strony, ale również po prawej stronie.

Skąd mam wiedzieć, wszystkie skróty

Zanim omówimy tę kwestię jako „hot” Wygraj klucz, mówić o połączeniu „gorących” klawiszy na komputerze.

Czasami istnieje potrzeba, aby dowiedzieć się jakie kombinacje można użyć dla danego systemu operacyjnego. Można to zrobić na dwa sposoby – poszukać w Internecie, co jest dość długa i trudna, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że czasami klawiatura urządzenia mogą mieć pewne drobne na pierwszy rzut oka, różnice, albo pójść w drugą stronę – aby wywołać okno pomocy. Aby to zrobić, należy użyć kombinacji „gorących” klawiszy Win + F1. Dalej w oknie, które się pojawi, w polu wyszukiwania wpisz: „Skróty”. W otrzymanej liście wyników, można wybrać sekcję jesteś zainteresowany.

Poniżej będziemy analizować podstawowe kombinację klawiszy „gorących” do tego.

kombinacje

Tak, dowiemy się, gdzie klawisz Win na klawiaturze. Teraz pomówmy bezpośrednio o połączeniu „gorących” klawiszy z klawiszem.

Jak wspomniano na początku tego artykułu, aby wywołać menu „Start”, naciśnij klawisz Windows. Jest to główny cel „gorących” klawiszy.

Następnie, za pomocą kombinacji Win + F1 możemy szybko otworzyć okno pomocy systemu Windows, która jest również ważna.

File Explorer lub „Mój komputer”, pomoże otworzyć prostego skrótu klawiszowego – Win + E.

Uruchomienie (wykonanie) program umożliwia otwieranie Win + R. Tutaj należy zauważyć, że w tym przypadku, co oznacza brak wiersza poleceń.

W takim przypadku, jeśli trzeba szybko otwarte lub, wręcz przeciwnie, ukryć pulpit, zalecamy użycie kombinacji klawiszy Windows + D.

Otwarcie „Centrum Access” pomoże Ci Win + U. Tutaj można otworzyć do powiększania ekranu i klawiatury, należy wyregulować kontrast i wiele więcej.

W celu zminimalizowania wszystkich okien, niekoniecznie do kliknięcia, wystarczy nacisnąć Win + M. Aby przywrócić pomocy kombinacji Win + Shift + M.

Otworzyć okno wyszukiwarki plików do Win + F (niektóre systemy operacyjne Win + F3). W tym wypadku otwiera się konduktor.

Z pomocą kombinacji Win + Pause może otworzyć „Właściwości systemu”. Ale kombinacja Win + X będzie otworzyć Windows Mobility Center.

To wszystko, co najważniejsze, dobrze znany skrót Win. Również istnieją pewne mniej używane, ale wciąż użyteczne kombinacje. Tak, powiększenie lub pomniejszenie pomóc kombinacji Win + „+” i Win + „-”.

Następny będzie mówimy o trybie Aero i jak uruchomić go z „gorących” klawiszy.

tryb Aero

Innym ważnym kombinacja klawiszy – Win + Ctrl + Tab pozwala rozpocząć przewijanie tryb Aero. W tej sprawie będziemy koncentrować się trochę więcej, bo nie każdy zna istotę tej funkcji.

Uruchomienie trybu przewijania, możemy uruchomić wyświetla wszystkie otwarte okna w stosie. Tak więc widzimy, w tym samym czasie prawie wszystkie otwarte programy i można szybko przerzucać nich naciskając Tab.

Użyj tej funkcji wygodne dla tych, którzy odkryli dość imponującą liczbę programów i oglądanie za pośrednictwem paska zadań, to nie staje się bardzo wygodne. W takiej sytuacji dochodzi do Win ratunkowej. Na klawiaturze, aby przewijać strony w tym trybie zajmuje mniej czasu.

Należy również zauważyć, że system nie działa na wszystkich wersjach systemu Windows.

Zastosowanie przy pracy z tekstem

Tak, mówiliśmy ze sobą dość dużo pytań. Okazało się, że klawiatura i co jest „hot” klucze, rozmawialiśmy o tym, gdzie klawiszem Win i jaka jest jego funkcja. Porozmawiajmy trochę o tym, czy istnieje połączenie z systemem Windows, który pomaga przy pracy z dokumentami tekstowymi.

Niestety, „gorące” klawisze do tekstu nie zawiera tego klucza. Co więcej, czasami podczas pracy z tekstem jest to konieczne, aby nagrać konkretny makra, aby uruchomić go przypisać klawisz skrótu, aby utworzyć połączenie do szybkiego wstawiania znaku. Wydawałoby się, można użyć dowolnego klawisza, ale to nie jest tak łatwe do tych celów. Korzystanie z Win w połączeniu z innymi przyciskami podczas pracy z dokumentami tekstowymi niemożliwych. Win klawisz na klawiaturze jest wyłącznie dla pracujących bezpośrednio z menu Windows.

odkrycia

Każdy, kto pracuje na komputerze, prawdopodobnie więcej niż jeden raz myślał o tym, jak można ułatwić pracę z wykorzystaniem „gorących” klawiszy na klawiaturze. Jesteśmy częściowo zdemontowane to pytanie dowiedzieć się, co klawiatura i przyciski, które na nim są. Dowiedzieliśmy się, że istnieje kilka grup przycisków, w zależności od pełnionej funkcji.

zdemontowana i również kwestia tego, co jest „hot” klucze, i jaka jest ich rola. Rozmawialiśmy o tym, co jest kluczowym nagrodę na klawiaturze, i do czego służy, a zdemontowane najbardziej użyteczny i dobrze znany razem z klawiszem.