596 Shares 7267 views

Broń śmiertelna – co to jest? Nieśmiercionośne typy broni

Broń śmiertelna – co to jest? Środki te obejmują jednostki bojowe mające na celu zlikwidowanie i zniszczenie sił wroga. Zobaczmy, jakie są śmiertelne rodzaje broni, rozważmy przykłady nieludzkiego działania.


Typy broni śmiercionośnej

Biorąc pod uwagę broń śmiertelną – co to jest – warto podkreślić kilka kategorii broni. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na zimną stal. Obejmuje to bronie wpływające na cel w trybie kontaktu w ścisłej walce. Jeśli chodzi o pilną broń śmiertelną, warto wspomnieć o broni palnej, a także o broni masowego rażenia.

Co dotyczy broni o masowym wpływie

W tej kategorii są:

 1. Nuklearna broń śmiertelna. Co to jest? Przede wszystkim środki, których działanie polega na uwalnianiu imponującego ładunku energii jądrowej, który rozprzestrzenia się jako reakcje łańcuchowe. Wszystko to powoduje poważne zniszczenie i prowadzi do skażenia promieniowaniem w okolicy.
 2. Broń chemiczna śmiertelnego działania oparta jest na zniszczeniu siły roboczej wroga poprzez wystawienie na działanie toksycznych substancji.
 3. Broń palna – obejmuje użycie łatwopalnych zasad: pirogla, napalmu, białego fosforu.
 4. Bakteriologiczna broń śmiertelna – co to jest? Ma na celu masowe niszczenie roślin, zwierząt i ludzi poprzez rozprzestrzenianie patogennych zarodników i organizmów, wszelkiego rodzaju wirusów, substancji toksycznych.

Amunicja

Aby zniweczyć postępującą siłę wroga, najpierw stosuje się granaty. Zgodnie z wyznaczeniem, taka amunicja jest anty-tank i anty-personelu. Ten ostatni z kolei jest podzielony na substancje wybuchowe i zapalające.

Innym popularnym rodzajem amunicji śmiertelnej są miny. Oto kilka kategorii:

 • Ziemia – aktywna w kontakcie z siłą roboczą wroga;
 • Antycentrat – używany do niszczenia lub wyeliminowania pojazdów opancerzonych;
 • Marine – przeznaczone do uszkodzenia naczyń podwodnych i powierzchniowych.

Mówiąc o rakietach, te ostatnie służą do pokonania celów naziemnych, powietrznych i wodnych. W szczególności torpedy są używane do zniszczenia obiektów portowych, urządzeń hydraulicznych i statków morskich.

Bronie śmiertelne i nieśmiercionośne

Środki nieuszkodzeniowe znane są również jako broń "humanitarna". Jest używany do tłumienia sił wroga, zadawania tymczasowych obrażeń piechoty bez powodowania poważnych szkód dla zdrowia lub do rozproszenia masowych demonstracji.

Istnieje obszerna lista elektrycznych, chemicznych, lekkich i mechanicznych środków, które są w pracy ze służbami specjalnymi, przedstawicieli organów ścigania. Służy do zapewnienia odstraszającego, psychologicznego, a następnie traumatycznego wpływu na cele.

Rodzaje broni nieśmiercionośnej

Obecnie wyróżnia się następujące rodzaje broni nieśmiercionośnej:

 1. Traumatyczny – opracowany specjalnie do niszczenia celów mechanicznymi środkami traumatycznego działania. Przede wszystkim są tu pistolety cywilne i policyjne, zdolne do wypalania plastikowymi, gumowymi lub metalowymi nabojami.
 2. Gaz oparty na klęsce błon śluzowych wroga przez chemikalia. Główne skutki użycia broni tego typu: ból w oczach, ślinienie, łzawienie, duszenie, palenie skóry.
 3. Dźwięk – zasada oddziaływania na cel opiera się na propagacji fal dźwiękowych o określonej częstotliwości. Żywym przedstawicielem jest policyjna armata dźwiękowa, która pozwala transmitować komunikaty ostrzegawcze na setki metrów, co wpływa na zachowanie tłumu. W przypadku użycia w bliskiej odległości poszczególne próbki dźwięku mogą uszkodzić organy słuchowe, co wpływa na utratę orientacji w przestrzeni kosmicznej.
 4. Woda – ma fizyczny wpływ na cele spowodowane uwalnianiem kierowanych strumieni cieczy pod silnym ciśnieniem. Zwykle nie powoduje szkody, ale może powodować dyskomfort w postaci hipotermii.
 5. Światło – jest ono wykonywane na bazie elementów luminescencyjnych lub pirotechnicznych środków spalania. W większości przypadków ma on psychologiczny wpływ na przeciwnika.
 6. Laser – na podstawie emisji impulsów świetlnych, które zniekształcają lub czasami zaciemniają wroga.
 7. Bronie mikrofalowe są reprezentowane w postaci silnych grzejników termicznych. Umożliwia rozdzielanie energii kierunkowej na duże odległości. Ma wpływ wstrząsów na siły wroga.

Nieśmiercionośna broń o śmiertelnych skutkach

Wykorzystanie broni nieśmiercionośnej ma na celu minimalizowanie strat w szeregach wroga. Jednakże bardzo trudno jest całkowicie wykluczyć takie przypadki. Najczęstsze przyczyny, które prowadzą do nieodwracalnego uszkodzenia zdrowia lub śmierci: rykoszety, nieudolność obsługi jednostek bojowych, uderzenia traumatycznych wkładów w wrażliwych partiach ciała.

Stosowanie gumy, tworzyw sztucznych, a zwłaszcza amunicji metalowej może prowadzić do złamań, wstrząsów, wstrząsów mózgu, utraty poszczególnych organów, powodować uszkodzenie powierzchni i głębokich tkanek. Dlatego też osoby narażone na nieśmiercioną broń muszą natychmiast szukać pomocy medycznej, nawet przy braku widocznych szkód.