715 Shares 3725 views

Jak zwiększyć laptopa Porady RAM

Laptopy niewiele mogą być narażeni na uaktualnienie, a jeśli jest on dostępny, jest niezwykle trudne. Ale ilość pamięci RAM w urządzeniu wzrośnie w większości przypadków nie jest to trudne, ponieważ ten artykuł będzie udowodnić. Jak zwiększyć pamięć do laptopa?

Dlaczego muszę upgrade

Niektóre starsze modele laptopów nie są bardzo wyważone konfiguracja, jeśli równa dacie. Na przykład, i7 i tylko cztery gigabajty RAM. Mogę zwiększyć ilość pamięci na laptopie? Oczywiście. Jego wielkość może być zwiększona nawet do ośmiu lub szesnastu gigabajtów. I to daje istotny impuls do wydajności podczas pracy z grafiką i gry wideo. Ponadto, jest najtańszym sposobem na uaktualnienie.

Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę, że do pracy z pamięcią RAM o więcej niż trzech gigabajtów na laptopie będzie musiał zainstalować 64-bitową wersję systemu operacyjnego Windows, jeżeli stosowane obecnie 32-bitowych.

Czym jest pamięć potrzebna do laptopów

Przed zakupem wykończenia i dowiedzieć się, jak zwiększyć ilość pamięci RAM na laptopie, byłoby miło wiedzieć liczbę szczelin, liczbę zajętych szczelin oraz rodzaj pamięci używanej.

Urządzenie może być zdemontowane (i jeśli jest oddzielna pokrywka, który umożliwia dostęp do pamięci, a następnie usunięcie go), a następnie w celu znalezienia i przegląd etykietowania i dostępności gniazd. Takie informacje mogą być podane w instrukcji do laptopa. Ale nie każdy użytkownik odważy się demontować urządzenia, więc istnieją sposoby prostsze.

Pomaga w tym darmowe narzędzie o nazwie CPU-Z, która bardzo szczegółowo pokazuje wszystkie informacje o komputerze lub laptopie. Pobierz przykładowy program z oficjalnej strony internetowej. Istnieje wersja, która nie wymaga instalacji, działa bezpośrednio z archiwum.

Praca z programem

Po pobraniu narzędzie jest i działa, trzeba zwrócić uwagę na kartach, które pomogą z misją do zwiększenia pamięci RAM w komputerze przenośnym. Jakie są zakładki?

  1. SPD. Tutaj wyświetlana jest liczba slotów dla pamięci, rodzaju i wielkości, a także producent. Jeśli wybierzesz pustą szczelinę we wszystkich dziedzinach, więc nie ma taśmy pamięci.
  2. Zakładka Memory pokazuje szczegółowe informacje o łącznej ilości pamięci, jego rodzaju i taktowania.
  3. zakładka Mainboard wyświetla szczegółowe informacje na temat urządzeń płyt. Dane te pomogą znaleźć w Internecie wszystkie funkcje płyty głównej i jej chipsetu, a następnie dowiedzieć się, rodzaj i ilość pamięci obsługiwana.

Najczęściej brak informacji, która jest zawarta tylko w zakładce SPD. To właśnie tam, że określony typ pamięci, jego częstotliwość, liczba łączników. Korzystając z tych danych, możemy zrozumieć, jak zwiększyć pamięć komputera przenośnego, czy jest jakaś szansa, aby uaktualnić i że potrzeba do tego. Na przykład, można zobaczyć, które gniazdo zajęte przez moduł pamięci dokładnie jak moduł, który wykorzystuje chipset czy pamięć w trybie multi, jaka jest maksymalna ilość pracy pamięci. Ostatnio wyszukiwane w Internecie.

Aby pamięć pracuje w trybie podwójnej, który jest korzystny wymaga dwóch całkowicie identyczny pas pamięci w dwóch złączach.

Poniższy przykład pokazuje, w jaki sposób zwiększyć ilość pamięci na laptopie (Asus, HP, Lenovo i innych). Czasami producent urządzenie zapewnia łatwy dostęp do modułów obecnością oddzielnej pokrywy na dolnej powierzchni.

Jeśli użytkownik posiada zwartą laptopa lub bardzo cienki ultrabook, którego pokrywa nie może być mowy. Jazda demontażu każdego modelu jako zupełnie wyjątkowy. Ważne jest również, aby pamiętać, że przeprowadzenie takiej operacji jest bezpośrednim pozbawienia gwarancji dla niektórych laptopach. Musimy o tym pamiętać.

Kolejność działań

Jak zwiększyć pamięć do laptopa? Jakie są kroki? Zacznijmy od tego, zgadliście, trzeba wyłączyć laptopa. Przewód z gniazdka też trzeba wyodrębnić. A jednak jest to pożądane, aby wyjąć baterię, aby w pełni de ożywić go. Następnie za pomocą śrubokręta delikatnie należy otworzyć pokrywę pod którym można obejrzeć paski RAM, które są zainstalowane w swoich gniazdach. Muszą być bardzo starannie usunięte, a na ich miejscu, aby dodać nowe.

Proces ekstrakcji należy zwrócić uwagę na fakt, że większość stron paskami mocowane są za pomocą specjalnych uchwytów zatrzasków. Muszą zginać. Po włożeniu pamięci moduły trzeba to zrobić bardzo mocno i naciskać aż zatrzaski znajdą się we właściwej kolejności. Dzieje się tak w zdecydowanej większości modeli. Cały proces jest stosunkowo skomplikowane.

zamknięcie

Po zakończeniu wszystkich działań niezbędnych do powrotu pokrywę na swoje miejsce, włóż baterię i uruchom laptopa. Następnie musimy sprawdzić, zobaczyć, czy system operacyjny jest zainstalowany modułów pamięci RAM.

Jeśli wszystko działa tak jak powinno, użytkownik może się gratulacje, ponieważ teraz to noubuk będzie działał znacznie szybciej, ale wydajność wzrośnie kilkakrotnie.

A jeśli to coś jest nie tak lub self-zastąpienie straszny, najlepiej skonsultować się z wykwalifikowanym technikiem, który wie, jak zwiększyć pamięć komputera przenośnego.