142 Shares 8741 views

Jak podłączyć laptopa do telewizora

Rozwój nowoczesnych technologii daje ludziom szansę, aby rozwiązać wiele różnych problemów, ale generuje wiele innych. Zwykle są one związane ze stosowaniem różnych nowych urządzeń i ich zgodności. Najczęstszym z nich jest kwestia jak podłączyć laptopa do telewizora.

Jest to konieczne w przypadku, gdy jest to konieczne, aby utrzymać pokaz na dużym ekranie obejrzeć film lub prezentację. Ponadto, niektórzy ludzie wolą grać na dużym ekranie, co nie jest na laptopie.

Istnieją trzy najpopularniejsze sposoby organizowania takiego połączenia. Oni praktycznie nie różnią się w zasadzie tylko i różne cechy obu urządzeń.

Pierwsza metoda pozwala podłączyć laptopa do telewizora HDMI. Wymaga to, że sprzęt miał portów dla tego typu zastosowania. Muszą dołączyć specjalny kabel, który można kupić w sklepie z narzędziami. Po tym, przełączyć telewizor w tryb wejścia wideo i włącz komputer, aby aktywować sygnał. Aby to zrobić, należy przytrzymać przycisk „Fn”, a następnie „F7” (na niektórych urządzeniach „F5”). W rezultacie obraz na ekranie zostanie przełączony do telewizora.

Druga metoda jest odpowiednia dla tych, którzy nie mają porty HDMI, ale nie ma VGA. Zazwyczaj są one wyposażone we wszystkie stare laptopy, które nie posiadają nowoczesnych placówek, a większość telewizory. Dlatego też, w celu podłączenia telewizora do komputera przenośnego w takiej wydajności będzie wymagać specjalnego kabla. musi on być połączony z obu portów, a także w taki sam sposób, jak w pierwszej metodzie, aktywowane przełączania ekranów. W tym przypadku, sam odbiornik telewizyjny musi być w trybie odtwarzania VGA. Po tym, na nim pojawia się obraz na monitorze.

Podłącz laptopa do telewizora jest łatwe z tych metod. Jednak co zrobić, gdy porty na obu urządzeniach są różne i nie mogą być łączone. To pytanie często dręczy większość użytkowników i powoduje wiele trudności.

Zanim odpowiemy na to pytanie, trzeba od razu powiedzieć, że nie powinniśmy bez pewna wiedza i umiejętności, aby spróbować rewire sam kabel. Wszystko, czego potrzebujesz, aby podłączyć laptopa do telewizora, można kupić w sklepie. Eliminuje to występowanie różnych wad i pomóc zaoszczędzić czas i martwić.

Aby rozpocząć dokładnie zrozumieć, jakie porty są obecne na technice. Potem trzeba kupić w sklepie pod odpowiednim gnieździe karty. Należy pamiętać, że aby podłączyć laptopa do telewizora, należy wykonać pewną sekwencję. Kabel HDMI musi być podłączony wyłącznie do adaptera VGA, a już może być konieczne, aby dołączyć złącze przyczepy.

Po połączeniu ze sobą wszystkich swoich systemów są podłączone do odpowiednich portów. Dalsze telewizja przekształcony w trybie odbioru, a także aktywować sygnał przełączania ekranu laptopa.

Wszystkie trzy metody sprawdzone w praktyce i transmitować dane stabilnie i sprawnie. Jednak najlepszą jakość sygnału i może zapewnić tylko kanał HDMI.