615 Shares 2329 views

Merida Dakar 620 – rower dla dzieci!

Dla dzieci rower to nie tylko ekscytujący sport, ale także zabawne wakacje. Na nim możesz jeździć na łyżwach z przyjaciółmi i rodziną. Pierwszy rower to poważna sprawa. To na nim dziecko uczę się jeździć. To zależy od niego, czy dziecko będzie nadal jeździć swoim koniem dwukołowym. Dlatego niniejszy artykuł będzie dotyczył Meridy Dakar 620. Czym jest ten rower i jakie są jego zalety?

Krótki opis

Merida Dakar 620 jest rowerem dla dzieci. Jest odpowiedni już dla mniej lub bardziej dorosłych dzieci. Oznacza to, że najmniejszy nie może na nim jeździć. Producent wskazuje, że Merida Dakar 620 jest przeznaczony dla osób w wieku 6 lat. Oczywiście, wszystko zależy od indywidualnych cech. Ze względu na rozmiar ramy można jeździć dziećmi o wysokości 135 centymetrów. Dla mniejszych jest za duży. Nie dotrą do pedałów.

Samochód należy do pasma górskiego. Na nim można bezpiecznie poruszać się po mieście i na nierównym terenie. Dlatego ten rower przeznaczony jest do jazdy w stylu cross-country. Oznacza to pokonanie różnych naturalnych przeszkód, które można znaleźć w lesie lub w górach.

Włączony jest krok. Więc nie trać pieniędzy na to przydatne akcesoria. Nauka jazdy będzie ciężka. To dlatego, że nie ma specjalnych specjalnych kół dla Dakaru. Często przyjeżdżają wraz z rowerem i pomagają początkującym w równowadze.

Chcę zauważyć, że jest również specjalna odmiana tego modelu Merida Dakar 620 Girl. To dla dziewczyn.

Rama

Ta część roweru jest wykonana ze specjalnego stopu aluminium. Jest nie tylko silny w sobie, ale także lekki. Dlatego ciężar całego roweru nie przekracza 11 kilogramów. Nawet dzieci mogą schodzić po schodach. Również nie boi się różnych niekorzystnych warunków pogodowych, ponieważ taki metal nie rdzewieje.

Ten rower jest przeznaczony dla dzieci. Dlatego rama ma rozmiar 10 cali. Oznacza to, że dla nastolatków nie pasuje.

Wspornik zawieszenia

Jeśli chodzi o amortyzację, istnieją trzy rodzaje rowerów:

  • Sztywność (bez widelca);
  • Dwie wisiorki;
  • Pudełka.

Tak więc "Dakar" jest ostatnim. On nie ma sprężyny na tylnym kole. Tylko z przodu.

Prawda Chcę zauważyć, że sam wtyczka jest poziomem wejścia. Oznacza to, że nie jest bardzo wysokiej jakości, więc nie działa dobrze. Nie należy oczekiwać, że jeśli nastąpi amortyzacja, to należy natychmiast zaoszczędzić od wszelkich chropowatości reliefu. Ale ponieważ sam rower jest przeznaczony dla dzieci, nie potrzebują one super drogiego widelca, który pochłania wszelkie uderzenia.

Konstrukcja sprężysto-elastomerowa jest niedoskonała. Z tego powodu często jeżdżą na rowery dla dzieci i niedrogie.

Wilseth

Aby zapewnić, że konstrukcja nie jest zbyt wysoka, koła muszą być odpowiednie. Na "Dakarze" są zainstalowane 20-calowe koła. Są znacznie mniejsze niż te, które stoją na rowerach dla dorosłych.

Choć jest to rower górski, ale firma z jakiegokolwiek powodu nie zapewniała instalacji felg z podwójnymi ścianami. Dlatego te, które są na niej umieszczone, są bardziej podatne na różne deformacje.

Ale opony są bardzo "ząbkowe". To dobrze, ponieważ pomagają im poczuć się zarówno na asfalcie miejskim, jak i na ostrym terenie, jak donoszą rodzice zadowolonych nastolatków.

Układ hamulcowy

Jedna z ważnych części roweru, na których zależy bezpieczeństwo. Merida Dakar 620 jest wyposażony w standardowe hamulce. W społeczności rowerowej powoli zaczynają umierać. Ich dyski stopniowo zastępują. Ale obręcze mają również swoje zalety, wyróżniające się przez właścicieli:

  • Lekkość . Bardzo ważnym wskaźnikiem dla osób biorących udział w wyścigach. Ciężar komponentów zależy od tego, ile wysiłku potrzebuje, aby przezwyciężyć pewną odległość.
  • Łatwy w konfiguracji . Wcześniej czy później ustawienia fabryczne będą eliminować lub usuwać podkładki. Będę musiała samodzielnie wyregulować hamulce. W związku z tym właściciele felg są szczęśliwi, ponieważ są one dość łatwe do dostosowania.
  • Taniec . Jeśli się złamie, to nie trafi ciężko na portfel właściciela.

Przekazanie

Tutaj "Mérida" zbliżyła się do rozwoju nieco poza pole. Fakt, że przedniej części roweru jest tylko 1 gwiazda, a za nią – kaseta na 7. Oznacza to, że wszystkie 7 prędkości. Ktoś może powiedzieć, że firma jest po prostu chciwa, ale tak nie jest. Ostatnio system taki stał się tendencją. To ułatwia rower.

Zwróć uwagę na przełącznik (jest tylko tylny). Jest również wpisowym. Same transmisje są przełączane za pomocą pokrętła.

Bike Merida Dakar 620 Girl: recenzje

W zasadzie ten rower prawie nie różni się od modelu dla facetów. Ma te same składniki i cechy charakterystyczne. Dlatego też opinie o Meridzie Dakar 620 Girl są całkiem dobre. Jedyną rzeczą, która wyróżnia je, jest rama. Jest oczywiste, że dla dziewcząt zrobili specjalną ramę, w której górny pasek jest zaniżony. Łatwiej jest rzucić nogę i siadać w siodle.

Innym elementem wyróżniającym jest projekt. Często ramka jest malowana w kolorze różowo-białym. Jest mało prawdopodobne, aby chłopcy chcieli jeździć tym.