643 Shares 9512 views

Ładowanie CPU 100 procent. Co powoduje i rektyfikacji

Jednym z najczęstszych problemów i niejasne – to użycie procesora. 100 procent jego praca podjęta dziwnych procesów i usług, dzięki czemu korzystanie z komputera jest bardzo skomplikowany. Dlaczego tak się dzieje?


Ładowanie CPU 100 procent. Co robić?

Często właściciele komputerów może monitorować pogorszenie pracy, opóźnienia w reakcji na działania użytkownika i inne problemy po pewnym czasie ciągłego użytkowania. Wśród najczęstszych przyczyn, które mogą powodować ten obejmuje pełny procesora niejasnych uruchomionych procesów. Najbardziej prosta rada – jest ponowne uruchomienie komputera. W niektórych przypadkach może to pomoże. To może być wskazane, aby ponownie zainstalować system, ale jest to najbardziej ekstremalny sposób już zawarte w kategorii niepotwierdzonych porad na forach najbardziej technicznych.

Najczęstsze powody, dla zwiększenia obciążenia procesora

Ci, którzy dbają o tej kwestii, sporo. A wszystkie z nich szuka skutecznego rozwiązania problemu bez stosowania drastycznych metod. W tym celu konieczne jest, aby poradzić sobie ze sprawą, która może doprowadzić do takiej sytuacji. Jeśli zwracamy się do forum, na którym kwestie związane z komputerem takie zachowania są dość powszechne, to jest możliwe, aby zidentyfikować najbardziej typowych sytuacjach:

  • Program lub proces, który wykorzystuje swoje zasoby komputera.
  • Zakłócenia w systemie.
  • Przegrzanie procesor ze względu na zgromadzonego pyłu i niewystarczającego chłodzenia.

Identyfikacja problemów i ich rozwiązań

Aby ustalić, dlaczego użycie procesora wynosi 100 procent konieczności przeprowadzenia wielu procedur diagnostycznych. Gdy przyczyną jest zainstalowany lub istnieje powód, aby zdecydować się na jednej rzeczy, jest on zobowiązany do dokonania czynności niezbędnych do jej wyeliminowania. Dowiedz się więcej o tym, co zrobić w każdym przypadku jest rozpatrywana.

Ustalenie program ładujący procesor

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, gdy komputer stał się powoli w dół i słabo reaguje na polecenia myszy i innych działań – jest, aby otworzyć Menedżera zadań. Aby to zrobić, można jednocześnie przytrzymać kombinację klawiszy Ctrl, Alt i Del lub Ctrl, Shift i Esc lub menu kontekstowego na pasku zadań i znaleźć odpowiednią pozycję.

W oknie, które zostanie otwarte, wybierz niezbędne szczegółowe informacje wyświetlane zakładki, wśród których będzie nam potrzebne – „procesy”. Można zauważyć, kiedy CPU 100 ładuje proc. Co zrobić w tym przypadku?

Tab wyświetli pełną listę wszystkich procesów, które są uruchomione w danej chwili w systemie. Domyślnie są one sortowane w kolejności alfabetycznej, ale można wybrać kolumnę z użycia procesora w celu ustalenia jednego, który spowodował problem.

Dość często zdarza się, że ogromny program, który jest kosztowny zasobów, nie jest rozładowana poprawnie po zamknięciu. W rezultacie, pozostają w procesach i obciążenie procesora trwa. Wystarczy kliknąć na „Zakończ zadanie”, aby rozwiązać ten problem. W związku z tym, może być skuteczne, aby ponownie uruchomić system, który jest zalecany na początku. Z grubsza rzecz biorąc, jeśli chodzi o te same zadania podnoszenia. Ponadto zwolnić dodatkowe środki, których nie można zobaczyć siebie.

Na liście procesów mogą być także nieznane, którzy nie mieli wcześniej. Ponadto, mogą również wziąć udział w bagażniku. Takie zachowanie jest typowe dla wirusów, więc dobrze byłoby znać nazwy i charakterystyki procesów, które działają w sposób ciągły w danym systemie, a okresowo sprawdzać listę uruchomionych na pojawienie się podejrzanej aktywności.

Zakłócenia w pracy systemu

Pierwsza metoda nie zawsze pozwalają określić przyczyny, dla których użycie procesora wynosi 100 procent. Co zrobić w tym przypadku? W praktyce kierownik zadanie może okazać się, że cały ciężar spada na pozycję „Idle System.” A problem nie zostanie usunięty w tej sytuacji.

Zalecenie w tym przypadku będzie uruchomić program narzędziowy, który rozprowadza Microsoft Corporation za darmo. Process Explorer to rozszerzony obraz, który pokazuje Menedżer zadań. W tej sytuacji, procent obciążenia CPU 100 może być ze względu na pułapki, które w tym wniosku, o którym mowa w przerwań. Trudno powiedzieć, co jest przyczyną tego zachowania, jeśli nie podejmie dalszych działań.

Co może wysyłać procesora w systemie

Często prowadzą do takiego problemu kierowców poprawnie napisane. Pomoże to określić rozruchu systemu z trybu bezpiecznego. Jeśli procesor nie doświadczyć tego samego obciążenia, z dużym prawdopodobieństwem jest przyczyną kierowców. Konieczne jest, aby szukać nowych wersjach dostarczanych bezpośrednio do producenta komputera lub laptopa.

Również na takie zachowanie systemu może skutkować różnymi wirusami, osiedlili się w nim. W tym przypadku, należy uruchomić program antywirusowy skanuje system.

Wskutek problemów z podłączonych urządzeń może być również wykorzystanie 100 procent procesora. Co zrobić w tym przypadku? Rada jest bardzo prosta. To wystarczy, aby wyłączyć wszystkie z komputera, pozostawiając tylko niezbędny minimalny zestaw myszki, klawiatury i monitora. Warto również zajrzeć do menedżera urządzeń w celu sprawdzenia potencjalnych problemów tam.

Jeśli te wskazówki nie pomogą w rozwiązaniu problemu, trzeba ponownie zainstalować system. Cóż, jeśli jesteś w trakcie wycofywania się punkt, w którym można przywrócić, jeśli system w tym czasie pracował prawidłowo.

Gromadzenie się kurzu i przegrzaniem

Często zdarza się, aby sprawdzić, dlaczego wykorzystanie procesora dochodzi do 100 procent, sprawia, że chłodnica głośną pracę i zwiększa temperaturę procesora. Z reguły oznacza to, że komputer lub laptop nadszedł czas, aby oczyścić zgromadzone w nim kurz, brud, i wymienić pastę termiczną. Prowadzi to również do hamowania i awarii w systemie. czyszczenie zaleca się przynajmniej raz w roku.