420 Shares 1281 views

Gdzie olej palmowy rośnie?

Wiele osób wie o istnieniu oleju palmowego. Dziś jest to jeden z najczęściej używanych i wspólnych produktów ziołowych na całym świecie. Ten artykuł będzie spojrzeć na kilka pytań dotyczących tego ciekawego egzotycznych roślin, dając niezbędną produkt: co olej palmowy, który rośnie i tak dalej.

Przede wszystkim chcę zwrócić uwagę, że pierwszy opis drzewa, przypominające olej palmowy, zostało zrobione przez imię wenecki Alvise da Mosto Cada w XV wieku. Ten naukowiec prowadzi badania w Afryce Zachodniej.

Ponad 50 lat temu, owoce palm oleistych długą drogę razem z niewolników na całym Oceanie Atlantyckim, po czym olej stało się tak powszechne w świecie.

Istnieje Wyspy Salomona (południowo-zachodni Pacyfik), gdzie można zobaczyć niekończące się rzędy palm, owoc który olej jest produkowany.

Olej palmowy: zdjęcia, opis

Ta palma rodzina roślin i jeden z gatunków palmy olejowej.

W formie dzikiej winorośli, jest to ogromne drzewo, którego wysokość może osiągnąć 20 do 30 metrów, ale w kulturze coraz bardziej rośnie od 10 do 15 metrów. Głównym pnia palmy na 4-6 pojawia się tylko w pierwszym roku życia, a w cieniu (pod okapem) – tylko w 15-20 lat. Grown pnia drzewa o średnicy 25 centymetrów.

Dłoń drzewo system korzeniowy jest dość mocny, ale to nastąpi, co do zasady, nie bardzo głęboko. Dojrzałe rośliny mają podstawy łodygi mają liczne, rozciągające się poprzecznie uboczne korzeni. Niektóre rośliny są tak grube przydatki obejmujące tułowia do wysokości 1 metra.

Liście palmy długo (do 7 metrów), duże i pierzaste. W zakładzie dorosłych w koronie można policzyć 20-40 sztuk. Ale każdego roku w dłoni umiera i 25 liści, niedawno wymienione. Duże brązowe grzbiety pokrywa szypułkach.

Oprócz wszystkich wyżej wymienionych, to jest bardzo piękny i majestatyczny wygląd, to niesamowite, olej palmowy.

owoc

Jest to wspólny rozmiar drupe z datą. Owalny owoc palmy olejowej górna pokryta włóknistą owocnia, a wewnątrz którego znajduje się miąższ zawierający olej. Zgodnie z tym pulpy obejmował dość stałe łupiny orzechów, wewnątrz której – rdzeń (nasion). Ten ostatni składa się głównie z bielmo, zarodki i nasiona są małe.

olej palmowy (zdjęcie u góry owocu) jest ogromna liczba pestkowych. Masa z których każdy jest 55-100 g zebrano w wiechowaty kwiatostanów zawierające w sumie od 1300 do 2300 płodów.

charakterystyczne dla olejów

Olej palmowy jest wytwarzany z miąższu owocowego. Jej kolor może się zmieniać od ciemno żółtej na ciemnych odcieniach czerwieni, i jest stosowany przede wszystkim jako środek smarny oraz sposobu wytwarzania mydła.

Olej z ziaren palmowych produkowane z ziaren owoców drzew palmowych. Według jego właściwości i skład są podobne do kokosa i jest często używany.

Pomimo tego, że olej wykazuje temperaturę topnienia od 27 do 30 stopni Celsjusza, często poddaje się uwodornieniu, stosuje się w mieszaninie z innymi olejami roślinnymi lub ciecz oddzielnie do uzyskania utwardzonego tłuszczu w żywności wytwarzania margaryny.

Do wyprodukowania jednej tony oleju palmowego muszą być cztery i pół tony owoców.

żniwny

olej palmowy, jak wspomniano powyżej, posiada dużą ilość owoców. Z tym wszystkim pracowników plantacji zbierają żniwo dojrzewające do 2 ton (to jest od 80 do 100 pęczkach) ręcznie codziennie. Należy zauważyć, że jeden klaster sięga 25 kg. Aw każdym z nich około dwustu owoców.

Zbierać owoce są bardzo trudne i czasochłonne, ponieważ znajdują się one na wysokości czteropiętrowego budynku. Jak to jest zrobione? Pracownicy przywiązują ostre noże do końca wysuwanym słupie. Stosując te kolektory powalonych drzew i owoce są zbierane w stosach na poboczu. Następnie kiście spaść do zakładu przetwórczego.

rośnie lokalizacja

W krajach o gorącym klimacie rosnącej palmy olejowej. Gdzie jest uprawiana? Istnieje Afryki palma tego typu (Elaeis guieneensis). Choć jej ojczyźnie – tropikalnej Afryce (Nigeria), rośnie w Malezji, Ameryce Środkowej i Indonezji.

Jest to również miejsce, gdzie rosną drzewa palmowego (gatunki Elaeis melanococca, acrocomia i Coco Mbocaya) i Ameryki Południowej (zwłaszcza w Paragwaju). Pielęgnować tę roślinę do produkcji olejów przemysłowych i spożywczych.

produktywność

Dziko rosnące kwitnienie Olej palmowy i owocuje tylko w 10-20-tego roku życia, a także specjalnie uprawiana roślina zaczyna owocować w trzecim lub czwartym roku po posadzeniu.

Maksymalna rentowność osiągnięta w wieku 15-18 lat, a całkowita życia egzotycznych roślin na średnio od 80 do 120 lat.

Trochę historii

Olej z owoców tej wspaniałej użytecznych roślin produkowanych od najdawniejszych czasów. Podczas wykopalisk archeologicznych znaleziono dzban z wyraźnych oznak oleju palmowego (African mogilników należących do III tysiąclecia pne. E.).

Uprawa palm jest na skalę przemysłową rozpoczęto dopiero w XX wieku. W tym czasie olej jej owoce były zainteresowane firmy, która wyprodukowała mydło i margarynę.

uprawy na dużą skalę drzew rozpoczęły się w Indonezji w 1911 roku w Malezji – w 1919 roku. Również zaczął się rozszerzać obszar z sadzeniem tych roślin w krajach afrykańskich.

Obecnie olej palmowy – jeden z wiodących upraw na świecie, używane do produkcji oleju roślinnego. Według statystyk, jej więcej niż 9 milionów ton zostały wyprodukowane w 1988 roku, a roczna produkcja staje się coraz bardziej i bardziej.

wykorzystanie

Sami tubylcy są powszechnie stosowane w żywności otrzymanej z pestkowych najświeższych masło, w tym czasie, do smaku przypominający orzechowe. Następnie, smak i zapach tego zmienić nie jest bardzo przyjemny.

Ogólnie, olej palmowy stosowany jest dość zróżnicowane: od włókna swoich młodych liści są wykonane z liny, suche liście używane do tkania maty, zasłony, wykonane z nich i do chat dachowych. Z łodyg splot koszy, całkiem smaczne młode pędy są stosowane w żywności (tzw kapusty palmowy), jest produkowany z soku palmowego wina.

W Anglii, olej służy do smarowania maszyn i podejmowania świeca.

W ostatnich latach zaczęła rosnąć palma w Brazylii.

Na zakończenie – o osobliwości stosowania oleju

Zaskakujące jest to, że olej palmowy stosowany w metalurgii (Smary dla walcowni i m. P.) jest stosowany również w przemyśle spożywczym.

Jego zastosowanie w produkcji dodatki, środki ułatwiające rozpad, lodów w przemysłowych smażenia frytki (chipsy).

Ponadto, jest on stosowany do wytwarzania produktów kosmetycznych i farmaceutycznych. A od początku 2000 roku, olej palmowy jest dość aktywnie wykorzystywane w produkcji biopaliw.