462 Shares 8461 views

Że zjada jeża? odkrywa tajemnice

Śliczne kolczaste kulki z … Niezmiennie Goodie liczne baśnie i bajki. Ostatnio, coraz więcej obywateli rodzić do tego zwierzęcia jako zwierzę domowe. A czy wiesz, że jedzenie jeża, jak prawidłowo dbać o nich, i ogólnie, co zrobić, aby nawet zwierząt w niewoli, był wygodny, zrelaksowany i szczęśliwy?

Spróbujmy o tym mówić bardziej szczegółowo.

Że zjada jeża? Ogólne informacje o przedstawiciela klasy Na każdej encyklopedii, można dowiedzieć się, co jest uważane za zwykłe jeż ssak tytułowej rodziny napięty. Jest ona rozpowszechniona w wielu częściach świata, od Europy, a kończąc Azji Mniejszej, Zachodniej Syberii, Kazachstanu i wschodnich Chinach. Długość ciała zwierzęcia jest około 25 cm, ogon jest bardzo krótki – 3 cm, wydłużony dysza z ostrym i stale wilgotna nosa. Masa ciała rzadko przekracza 800 gramów.

Uważa się, że jeż od góry do dołu pokryte kolcami, których długość jest, nawiasem mówiąc, nie przekracza 3 cm, nie jest całkiem prawdziwe. Faktem jest, że jeśli przyjrzeć się bliżej, widać, że głowa i brzuch zwierzęcia, wręcz przeciwnie, pokryte grubą i sztywną brązowe włosy.

Rurek rośnie w tym samym stopniu jak wełny, i dorosłych ich liczba osiągnęła wywołujący postać 5-6 milionów.

Że zjada jeż naprawdę?

Może Zastanawiałem się, czy będę argumentować, że jeże nie jedzą owoców. Absolutnie. Gram. Są drapieżnikami, a to oznacza, że w przyrodzie jeże jedzą myszy, węże i różne owady.

Dlaczego więc wszystkie jabłka na szpilkach? Jest to po prostu majstersztykiem w reklamach soku? To nie jest do końca prawdą. Ssaki te są naprawdę kłuć kwaśne owoce, ale nie jak to było przyjęte, i przenosić je do domu do jedzenia.

Według danych naukowych, ciało zwierzęcia początkowo dosłownie od urodzenia, zarażony ogromną liczbę pasożytów, z których starał się pozbyć za pomocą jabłko lub inne kwasy owocowe. Jeże, aby wybrać miejsce ich siedlisk parków i placów miejskich, często robi to samo, ale nie z jabłek, gruszek i śliwek, ale z niedopałków. Rozlane tytoniu zabija kleszcze podskórne zwierzęcia.

Teraz wiesz, że jeż zjada węża, chrząszcz, motyl lub jaszczurkę, a nie to, co kiedyś zobaczyć w przyczepach soku lub owoców.

Nawiasem mówiąc, po hibernacji zwierzę budzi się bardzo cienka i dość głodu, więc pierwsze kilka dni może patrzeć na jedzenie przez całą dobę.

Że zjada jeża? Najbardziej interesujące informacje na temat ssaków

  • Wziąć pod uwagę fakt, że większość z was kiedykolwiek spotkał jeżowce. To prawda, wieczorem lub późno w nocy. I nie ma nic dziwnego, zwierzę nie boi się spotkać z mężczyzną, według wielu, jest to po prostu sama w sobie jest nocny.
  • Zwierzę może być uznane przez właściciela we wspólnym ludzkim znaczeniu tego słowa. Rzadko usunięci ze swoich domów, a obcymi i nie gonić rodzaju grunt.
  • jeże normalnie komunikować się ze sobą za pomocą gwizdka.
  • Po 49-dnia ciąży rodzą dzieci o wadze zaledwie 12 gramów każda. Są one całkowicie nagie, ślepe i bezradne.
  • Woda dla tej rodziny jest złośliwa, więc ssaki kąpielowych mieszkał w domu jak zwierzęta, jest zabronione. W naturze, wolą ukrywać nawet z niewielkim deszczu i nigdy osiedlić się w pobliżu bagien i innych zbiorników wodnych.
  • Grając niewielką ezhata Zwykle „tyłek”.
  • Impaling igły liści jesienią, zwierząt przygotowuje się do hibernacji i chce się ogrzać na wszystkie możliwe sposoby.