820 Shares 2353 views

Zwierzęta z Madagaskaru: unikatowy faunę wyspy

W 1500 roku, na wyspie Madagaskar odkryto dzięki czystym przypadkiem. Zespół portugalski żeglarz Diogo Dias uderzył burzę, która zmusiła ich zbliżyć się tylko wokół ziemi. Tak więc okazało się, wyspę z niezwykłym charakterze i bogatej fauny.

wyjątkowa wyspa

Madagaskar znajduje się u wybrzeży Afryki Wschodniej, z którego jest oddzielony ponad 160 milionów lat temu. Jego unikalny krajobraz, który obejmuje góry, jeziora, obszary pustynne, dżungla, pomogły zachować ogromną liczbę gatunków zwierząt. Na ich wyspie ponad 250 tysięcy, a większość z nich – .. są endemiczne, czyli nie znaleźć w innych regionach świata. Fauny Madagaskaru jest wyjątkowy. Jest reprezentowane głównie przez zwierzęta i gady.

Wiele gatunków fauny wyspy jest teraz na skraju wyginięcia. Ludzie wydobywane minerały, ściąć dżungli, dzięki czemu zwierzęta cierpią.

W ostatnich latach coraz większa liczba rezerwatów przyrody i obszarów chronionych, gdy wszystkie warunki dla swobodnego istnienia wyjątkowych fauny. Naukowcy pracujący, śledząc różne populacje zwierząt i walczą o ich zamożności.

Madagaskar – Królestwo lemurów

Największą część fauny wyspy stanowią takie zwierzęta jak lemury na Madagaskarze. Rdzenni ludzie traktują je z wielkim szacunkiem, ponieważ wierzą, że ciało małpiatki poruszają duchy zmarłych. Ponad 20 gatunków tych zwierząt żyje na wyspie.

Lemury utrzymać rodziny, które zdominowały kobiety. Te piękne stworzenia przypominają swoich przodków – małp, ale mają krótsze kończyny i spiczasty pysk. Natura udoskonalił swój wygląd, dodając wielkie oczy. Mechanizm ten umożliwia zwierzęcia nocną doskonale prowadzone w ekstrakcji żywności. Zwierzęta jedzą głównie owady i roślinności. Są bardzo przyjazny, odważny i ciekawy.

gatunki Hopkins University Press

Najbardziej uderzającą wygląda inaczej lemurów kata. Stoją blada z „punktów” ciemnych i długo rozłożony ogon. Wielkością przedstawicielami tego gatunku ledwo przekracza kota domowego. Ze względu na niemal całkowitym braku drapieżników takich zwierząt Madagaskaru kata jak najszerzej.

Zamieszkują najmniejszą prymas Madagaskaru – Lemur myszy. Długość ciała dziecka wynosi około 9 cm z ogona. – 27 cm Gatunek ten został odkryty w 2000 roku.

Innym ciekawym przedstawiciel – rukonozhka. Inna nazwa zwierzęcia – w aye-aye. Żyje na drzewach i produkować własną żywność, używając zbyt długie i uporem palce. Małe zwierzę krany pnie dla larw za pomocą echolokacji. Na zewnątrz nie jest szczególnie atrakcyjne: kudłaty płaszcz, który wciska się we wszystkich kierunkach, żółte szeroko rozstawione oczy i dużych półokrągłych uszu.

W przypadku największych Hopkins University Press odnosi Indri. Jego ciężar wynosi 10 kg i wysokości. – 90 cm, pomimo dużej wielkości zwierzęcia zgrabnie wznoszenia drzew. Każda rodzina ma duży obszar, który go chroni, co głośne dźwięki.

bagno podszyte

Najbardziej nieuchwytne zwierzęta w Madagaskarze, w dziwny sposób, aby przystosować się do życia w środowisku wodnym. Kończyny podszyte wyposażone membran i dużo tkanki mięśniowej. Małe zwierzę zgrabnie przebiega przez płytkiej wodzie, łowienie kijanki i ryby. Do polowania używa wąsy – wrażliwe czułki, które są radarowe, wahania syfon. Ciekawe i smugi Wygląd jego wielkość – około 15 cm, mieszanina wełny i igły obejmuje całe ciało. Wygląda to mały ssak jak mały jeż, ale w rzeczywistości odnosi się do ryjówki.

rzadkich gatunków ptaków

Rich wyspa i ptaki – są one domem dla około 150 gatunków, z czego jedna trzecia – są endemiczne. Najbardziej rzadkich zwierząt na Madagaskarze z klasy ptaków – Wspólna Głowienka. Brak żywności i wysuszenie wód w wyniku działalności człowieka wprowadziły tego rodzaju kaczek zagrożone wyginięciem. Wierzono, że ptaki te są nieodwracalne, ale w 2006 roku odkryto niewielką populację liczącą 20 osób. Przez 8 lat pomyślnej i ciężkiej pracy zoologów udało się zwiększyć o 4 razy. Nurkowanie jest bardzo piękny, ma ciało czerwonawo-brązowy, szary dziób i biały brzuch.

Niniejszym jest niebieski kukułka rzadkość. Ptak ma niewiarygodnie dobry wygląd z bogatym niebieskim upierzeniu. W przeciwieństwie do krewnych, ona wymyśla potomstwo samotnie. Podczas jego niezwykłym wyglądem endemicznych przyszedł zagrożone wyginięciem przez kłusowników.

Foss

Kto by pomyślał, że największym drapieżnikiem na wyspie sięga tylko 1,5 m długości, z czego połowa bierze długi ogon. Silne umięśnione zwierzęta mają czerwonawo-brązowe włosy. Zewnętrznie te zwierzęta Madagaskaru jak kot i kuny, ale należą do cyweta rodziny. Ogon Foss, w połączeniu z chowanymi pazurami, pozwalając na zręcznie wspinać się na skały i drzewa w poszukiwaniu zdobyczy. Populacja tych drapieżników jest bardzo mały i znajduje się na skraju wyginięcia.

gady

Na wyspie Madagaskar obfituje w ogromną liczbę gatunków płazów, wśród których głównymi są żaby, jaszczurki i kameleony.

Rzadkie i zagrożone gatunki są listohvostye gekony. Dzięki niesamowitym wyglądzie łatwo uniknąć wścibskich oczu. Amfibia osiąga długość 13 cm i zawiera ogon, trudno jest odróżnić od suszonego arkusza. amfibia ciało jest pokryte korą skóry itp.

Panther Chameleon różnią jasny kolor, który jest łatwo zmienić dzięki specjalnej strukturze komórek ciała. Jego umiejętności ich wykorzystania do kamuflażu i komunikacji. Godne uwagi do tego typu zdolności jednoczesne oglądanie dwóch różnych oczy obiektów polowania. Przed wydaniem lepkim językiem kameleona koncentruje się na celu.

W lasach tropikalnych na wyspie zamieszkanej przez wiele żab. Najbardziej zauważalną Microhylidae pomidor. Kobiety z tych rodzajów są nasycony kolor dojrzałego pomidora i czarnymi pasami na boków tułowia. Jeśli istnieje ryzyko skóry off drażniącego tajemnicy.

Ogromna powierzchnia Madagaskarze nie są jeszcze w pełni zbadane. Każdego roku odkryto kilka nowych gatunków. Naukowcy robią znaczne postępy w zwiększaniu populacji zagrożonych gatunków endemicznych wyspy.