738 Shares 2376 views

Gdzie są małpy: ich naturalne siedlisko

Monkey – słodkie i urocze stworzenia, które można podziwiać na zawsze. Należą one do wielkich małp. Z pewnością słyszeliście słowo, ale czy wiesz, jego wartość? Słowo „prymat” można przetłumaczyć jako „pierwszy”, chociaż lepszy od innych zwierząt małpy tylko lepiej przenikliwości. Jeśli chodzi o zwinność, zapachu, wzroku i słuchu, a następnie wiele innych gatunków, są one na wyższym poziomie.

Podstawowe informacje o małpach

Istnieje wiele różnych gatunków tych zwierząt, ale są one bardzo podobne do siebie. Wszystkie z nich posiadają parę rąk i stóp (jako osoba), ogon lub coś podobnego do niego. Kciuki małpy znajdują się w pewnej odległości od innych, tak że można je łatwo wspinać się po drzewach. Prawie wszystkie z tych zwierząt są wszystkożerne, ale jedzą dużo, co dana osoba będzie (również naczelnych, nawiasem mówiąc) nie podoba. To i owady, a owoce i ptaki jaja i nasiona oraz liście i trawy. Jest też informacja o tym, co jedzą nawet skorupiaki.

długość życia i siedlisk

Ile małpy żyją? To zależy od gatunku. Niektórzy ludzie żyją tylko 20 lat, a inne – do 60. W ten sposób, są one bardzo różne, ale co jeszcze mają wspólnego? Pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy – jest to, że wszystkie małpy są w stanie sprawnie poruszać się z jednego oddziału do drugiego. Proszę sobie wyobrazić: niektóre rodzaje całe życie nie odkleić z drzewa. Na przykład, królewski gveretsa, żyjących w Afryce, może jeść tylko kwiaty i liście. I to jest całkiem zdrowa dieta.

Ale jest małpa, którzy wolą żyć tylko na ziemi, a drzewa są całkowicie ignorowane. Jako przykład pawianach. Gdzie są małpy tego gatunku? Gromadzą się w grupach po 250-300 osób, a jest ciągle „podróży”, a nie przewlekły długo w jednym miejscu. Starsi mężczyźni pochodzą pierwsze, a młodszy wprowadzić do kolumny. Ich zadanie – chronić stada przed jego wrogami. Są też osoby, które mają tendencję do trzymać się z dala, są w pewnej odległości od wieży. Pawiany – zwierzęta bardzo spójne i odważne. Na przykład, jeśli lampart przygotowuje się do ataku na małpę, za kolumnami, jej krzyk mógł uciec od osób 150. Oczywiście, lampart nie jest sam na takiej armii. Ale inne gatunki nie odbiegają śmiałość aw każdym niebezpieczeństwo rozproszenia w różnych kierunkach i skakać na drzewach.

Gdzie są małpy?

Żyją głównie w Azji, Afryki i Ameryki Południowej regionów subtropikalnych i tropikalnych. W Ameryce Południowej, istnieje naczelnych żyjących odcinkach obszar od północnej Argentynie do południowego Meksyku. Jest to niemożliwe, aby pamiętać i o Afryce, gdzie małpy żyją. Ten kraj (zwłaszcza na południe od Sahary) jest ich pełno. Wbrew powszechnemu przekonaniu, małpy Madagaskar nie mieszkają tam żyć wyłącznie lemurów. Porozmawiajmy o Azji. Tam większość małp można znaleźć w części południowo-wschodnich i południowych. Zakres rozciąga się aż do Timoru i Japonii. Jeden gatunek małp (Magot) mieszka w Europie, a dokładniej w Gibraltarze. Uważa się, że został przywieziony tu przez ludzi.

Jak już wiesz, większość małp żyjących na drzewach, głównie w lasach (wszystkich: góry, mokry, etc …). Niektóre gatunki zamieszkują zarówno oddziały i na ziemi, takie jak Gelada.

Gdzie są małpy śnieg?

Niektórzy ludzie uważają, że wszystkie te zwierzęta kochają ciepły klimat i nie może przetrwać na zimno. Jeśli mówimy o ogromnej większości małp, to prawda. Ale nie zapomnij o wyjątkami.

Na głównej wyspie Honsiu, który znajduje się w Japonii, małpy śnieg żyć. Można powiedzieć, że są one bardzo zaprawiony – nie boją się zimna.

małpy śnieżne żyć w Igodukani (tzw znany rezerwat przyrody). Jeśli tłumaczymy tej nazwy w języku rosyjskim, to znaczy „Dolina Piekła”. Obszar ten jest znany z wielkiej różnorodności naturalnego: tu i lód i gorąca woda i gejzerów. U małp żyjących tutaj bardzo imponujące grubą owłosienia, ponieważ wydają się być dość grube i mocne, ale tak nie jest.

Te zwierzęta nie cierpią znacznie od zimna, ale ich zamrożenie, oczywiście, nieprzyjemne, a więc są one zanurzone w ciepłej wiosny i siedzieć tam przez długi czas. Gdzie małpy żyją tego rodzaju istnieją obszary, w których z ziemi hit par, nieco przypominające kąpieli miejsce. Naczelne lubią siedzieć i wygrzać. Dopiero wieczorem, gdy robi się trochę cieplej, zwierzęta wydostać się z wody, z dala od pary do wyschnięcia. oni również jeść w tym czasie.

małpy śnieżne lubią kopać krewnych wełny, więc szybko wysycha. Ale inne gatunki są często robi to samo. Od strony wydaje się, że pick one pchły, choć nie jest to prawdą. Małpy – chistyuli, nie mają tych owadów w wełnie. W rzeczywistości, ta akcja jest wyrazem wdzięczności i miłości swoich krewnych.

Podawanie tych zwierząt?

Co śnieg małpy jeść? Wszakże w śniegu owoce nie rosną. Dobrze, małpy są przyzwyczajeni do zrobienia bez nich. Oni bieżnika utworów w śniegu i przejść nad nimi linię, ciągnąc korzenie z zaspy, jagody, liście i owady. oni również jeść sosnowe igły, pąki i korę drzew.

Teraz, gdy wiesz, gdzie małpy żyją, co jedzą i jak się zachowują.