686 Shares 6905 views

Astronotus cętkowane. gatunek Astronotus

Astronotus jest cętkowane jasne i piękne ryby akwariowe. Ten tropikalny mieszkaniec związane z porządkiem pielęgnic w domu rośnie do 25 cm. W naturze, zazwyczaj osiągnąć 35 cm. Jak wielu właścicieli akwarium są zainteresowani w tym niesamowite ryby, powinien wiedzieć o warunkach jej zatrzymania, osobliwości jej charakteru, a co znalezione w sklepach zoologicznych gatunek Astronotus.

opis

Astronotus należą do największych ryb akwariowych. Ich ciała owalny kształt z nieco sprężonym stronach. Żebra są stosunkowo duże i nieznacznie wydłużone, ale jego wielkość zależy od gatunku Astronotus. Ryby te charakteryzują się widocznym czoło, duże oczy i głowy. Astronotus cętkowane barwienia może być różny i jest zazwyczaj nierówna. Wzór w postaci żółtych plam lub smug, często z czarną ramką. Podstawowym ton ryb – od jasnego brązu do czerni. Niedaleko płetwy ogonowej ma dużą czarną plamkę, która jest ramką w kolorze pomarańczowym. Ta część może przypominać duże oczy, dlatego ryby nazywa Astronotus cętkowane. U mężczyzn, malowanie wyrażona trochę jaśniejsze.

typy Astronotus

W przyrodzie istnieją trzy rodzaje oculate astrontusov. Ten „albinos”, „Tygrys” i „czerwony”. Wszystkie inne znane odmiany były hodowane przez człowieka za pomocą przeprawy. Między nimi może być bardzo różny kolor, kształt płetwy i nawet konturów ciała. Ten mieszkaniec znany jako „Oscar” i „Peacock”, ale nazwa międzynarodowej – „nakrapiany Astronotus”.

Obudowa, żywienie, hodowla którejkolwiek z odmian tych ryb jest praktycznie taka sama. Tylko albinosy nie może tolerować jasnego światła. Dla nich ważne jest, że światło było słabe.

„Dzikie”

Osoby te kolorowanki naturalnego koloru. Zwykle jest ona miękka i może być bladozielony, szary, jasnożółty. Pochodzą one w różnych dyskretny pas Astronotus oraz domieszką innych kolorów.

"Tiger"

Ten plamiste Astronotus ma kontrastujący kolor. Najczęściej są główne odcienie czerwieni i czerni. Nazwa mówi sama za siebie, wzór przypominający barwienia tygrysa.

„Czerwony Astronotus”

Głównym ciemny kolor tych rybnych światło czerwone lub pomarańczowe powłoki. Gatunek ten nie jest widoczny wzór lub kontrastowe ostre linie. Thai ryba rolnik mógł dostać czerwone Oscarów, które różniły się od innych w przypadku braku płetwy ogonowej czarnych plam przypominających oczy.

„Albinos”

Naturalny albinos biały kolor jest inny. Na ciele są czerwone lub pomarańczowe plamy, które wydają się zapewnić cień całej ryby. W naturalnych różowych albinosów oczach, czasami pomarańczowy kolor. Jeśli są one zwykle ciemne, nawet na ciele nie ma żadnych ciemnych pigmentów, to Astronotus „Lutino”. Albinosy nie mają zielone, brązowe i czarne odcienie.

"Lutino"

Ten Astronotus cętkowane przypomina albinos, ale nadal możliwe jest rozróżnienie między nimi. Lutino miejscu w płetwy i ogonem ciemniejszy. Miał też ciemne oczy. Cały obraz jest bardziej podobny do koloru czerwonego lub pręgowane Astronotus.

"Voile"

Rasa ta ma piękne powiększone płetwy i ogon. Kolory mogą być jasne i ciemne, często kontrastujące go.

„Złoty Oscar”

Gatunek Astronotus bardzo rzadko. Jego kolor przypomina czerwonego Oscara, ona również nie ma wyraźnych linii i plamy. Ale główne kolory to złoto lub żółte.

Astronotus cętkowane – ryby, kwestia stosunku do swego pana

Jeśli akwarium już rybę, warto pomyśleć dwa razy przed zakupem tego więźnia. Gatunek ten wyróżnia się silnym charakterem, nawet agresywny. Ponadto, są one odstraszyć inne ryby i można jeść mniejszych sąsiadów. Dlatego utrzymanie stoisk rybnych z tych ras, które nie boją się ataków i są zbliżone do ich wielkości.

Ale ta rasa jest jedna ważna cecha. Ryby są w stanie rozpoznać swego pana, a nawet w czasie może być przyzwyczajony do podjęcia jedzenie z rąk. Widząc jego właściciela, zwierzę może povilivat ogon i głowę poruszając. Jest to jeden z niewielu ryb, które nie boi się ludzi i pozwala na udar. Ale czasami może to ugryźć zaskakująco, pozostawiając na palcu przez małe zadrapanie melenkih zębów.

warunki przetrzymywania

Dla tych ważnych ryb dużym akwarium. Minimalna wielkość – 80 cm długości. Idealnie, objętość zbiornika 200 litrów. Na dnie układa żwiru lub gruboziarnistego piasku. Ważne jest, że woda jest również odsączono, nasycony tlenem i regularnie. Temperatura może wynosić do 30 stopni, ale nie mniej niż 22. duże kamienie zaczepów i są przeznaczone do dekoracji akwarium. Astronotus cętkowane z cichlidae rodzinnym w szczególności odnosi się do ogrodnictwa. Algi z długich szypułkach, te ryby jest zakończona, więc rośliny pływające są odpowiednie. Możliwe jest również, aby sadzić drzew i krzewów przy użyciu twardolistne glony, na przykład zakup i bolbitis Thai paproci.

karmienia Astronotus

W naturze, w rzekach, ryby te żerują na małych narybku. Dlatego podstawą pożywienia w Astronotus – żyć pokarmów białkowych. Wolą dużą ćmy, koniki, kijanki, wspólne robaki, sztucznej żywności, kawałki mięsa ryb.

hodowla ryb

Dojrzewanie w Astronotus występuje po wieku dwóch (pod warunkiem, że ciała ryb nie jest mniejsza niż 12 cm). Rasa ta jest bardzo wybredna dla partnera, tak aby tworzyć parę Oscarów potrzebujemy grupy, w których co najmniej cztery osoby, dobrze, jeśli jest ich więcej. Jeśli ryba jest postrzegana agresywność, to lepiej, aby przejść dalej.

Dla całego okresu jest słaby stałym oświetleniu. Jaja (od 300 do 1800 jaj, w zależności od wielkości ryby) leżały na płaskim kamieniu. I samica i samiec dbałość o dobro potomstwa, więc lepiej, aby nie przeszkadzało w tym czasie, w przeciwnym razie producenci mogą wyeliminować własne sprzęgło. Jeśli jest to możliwe, można również przenieść jaja zrazy w inkubatorze. Narybku zaczynają pływać w ciągu kilku dni (od 6 do 11, zależnie od temperatury). Początkowa moc otrzymują od swoich rodziców. Jeśli smażyć inkubatora są karmione na małym planktonu. Gdy dorosną, są one klasyfikowane. Dzieci kolorystyka jest bardzo różni się od rodzica.

Aby uzyskać więcej informacji,

Piękno tej fascynującej ryb, tak wiele w zbiorniku zawiera już plamiste Astronotus. Cena tej ryby jest bardzo zróżnicowana. W zależności od wielkości jego cena zaczyna się od 50 rubli.

Jeśli planujesz trzymać Astronotus razem z innymi mieszkańcami akwarium, to lepiej, aby trenować z młodości. Za parę dorosłych bardzo trudno jest uzależniony od innych osób. Okolica nadaje się do innych pielęgnic, poczta sumów, sześć distihody.

Żywotność Astronotus około 10 lat.