382 Shares 2730 views

Dlaczego miałby człowiek wiek wszechświata

Na pytanie, kiedy jest to, że wszechświat został stworzony, oczywiście, byłoby najlepiej, aby włączyć do swojego Stwórcy. Ale On, opisując w biblijnej Księdze Rodzaju „” proces tworzenia, milczał o co jej wieku, pozostawiając noworodka ludzkości możliwość łamać głowę nad nim. Od tego czasu, ile pamiętam, tak wiele myśli o tej sprawie. Począwszy od króla Dawida wykrzyknął coś takiego: „Niebiosa głoszą chwałę Boga!” – a kończąc współczesne osiągnięcia naukowe w dziedzinie badań przestrzeni kosmicznej. To jest co najmniej trzech tysięcy lat. Zatem wymyślając coraz to nowe sposoby, aby wyjaśnić wiek wszechświata ze wszystkimi dostępnymi środkami do życia.

Ogólnie rzecz biorąc, nie należy zapominać, że kosmos – nie tylko fizyczne lub materiał przestrzeń. Myśląc o tym, co wiek wszechświata, a zatem o przyczynach i konsekwencjach powstania życia, to jest niemożliwe, aby nie myśleć o tym, jak i dlaczego zaczął życie. A więc Wszechświat – jest to również głęboko filozoficzna koncepcja. Stąd określenie jego początku. Dziś wielu naukowców zgadza się, że początek położył wokół tak zwanego Big Bang – model kosmologiczny, powszechne we współczesnej nauce opisać przejście wszechświata z osobliwości (nieskończenie gęsty i bardzo gorący) do stanu nadal kontynuuje swoją ekspansję. W związku z tym ekspansji kosmosu staje się większy i chłodnicy. Obserwacje te stały się podstawą tzw Prawo Hubble'a (nazwany na cześć amerykańskiego naukowca), które uważa się obliczyć wiek wszechświata z największą dokładnością.

sonda kosmiczna „deski” został uruchomiony w maju 2009 roku, którego celem było sondować globalną przestrzeń dla wykrywania i analizy tzw kosmicznego mikrofalowego promieniowania tła – to samo promieniowanie, który powstał w Wielkim Wybuchu i przyszedł do nas, rozprzestrzenia się swobodnie w przestrzeni. W związku z tym, w marcu tego roku nastąpił oczekiwany sensację: wiek wszechświata znów trochę majstrowanie – około 80.000.000 roku w kierunku jego życia.

„Deski” potwierdza wiele z tego, co zostało znany naukowcom podejrzanych. Na przykład, to potwierdza teorię, że wszechświat ma stosunkowo Prosta budowa jest płaska i nadal rozwija się od środka. Poprzez ten Space Observatory, znajduje dzisiaj w odległości ponad 1,5 miliona kilometrów od Ziemi, w skład już skompilowany aktualizowane mapy CMB, może wyjaśnić wiele z dotychczas niewyjaśnione. Z tych kart, na przykład, naukowcy odkryli, skrzepy strefie zimnego gazu, który ma być kolebką przyszłych gwiazd. Ponadto, zgodnie z tych obliczeń, w przybliżeniu w wieku świata wynosi 13,7 ± 0,13 GA. A w centrum wszechświata znaleźć strefę o niewyjaśnione aż promieniowania astrofizyki. Sugerowano, że dalsze badania tego zjawiska ujawni tajemnicę ciemnej materii, która jest obecnie uważa się, że stanowią podstawę wszechświata.

David kiedyś podziwiałem gwiaździste niebo, po trzech tysiącleci inny charakter biblijny twierdził, że drogi Boga nie można odnaleźć. Kiedykolwiek będziemy w stanie dowiedzieć się dokładnie, co jest historią wszechświata i rola w historii człowieka?