141 Shares 6119 views

Dzięcioł czarny – jeden z sanitariuszy lasach

Dzięcioł czarny – ptak z rodziny dzięcioł, dzięcioł czarny. Jest to jeden z największych przedstawicieli tego rodzaju. Ptak ma kolor kruczoczarne, a jeśli nie dla jasnoczerwony samców czubku głowy, a mężczyzna – głowa, to dość trudno odróżnić od wrony. Czarny dzięcioł jest charakterystyczny zwyczaj – uwielbia chwilę towarzyszy chodząc na jego terytorium danej osoby. Jednocześnie leci z powrotem i oglądanie, patrząc zza drzewa. W dawnych przesądnych ludzi uważa, że jest to ich zamierzony zły duch, i zabił ciekawy ptak.

Dzięcioł czarny (ptaki zdjęcia można zobaczyć w artykule) jest na ogół samotne życie. Wyjątkiem jest godowym, który rozpoczyna się, gdy w lesie pokryte śniegiem. Od początku marca, gdy mężczyźni starają się przyciągnąć uwagę kobiet, krzyczą głośno i walić na drzewach. Przez las, w odległości może być usłyszał gardłowy „Jugosławia, smażyć, smażyć”, który może przemieszczać się w żałosny Mewing okrzykiem – „keee”.

Po kopulacji samica z samcem zaczynają osiedlać się w odległej części lasu. Aby zbudować gniazdo, są wydrążone w drzewie drążone. Głównie na nowych mieszkań to działa męskiej, a połowa z nich patrzy na niego z pobliskich oddziałów. To buduje gniazdo na gładkich wysokich drzew. Najczęściej wybiera ten dzięcioł czarny świerk, sosna i Aspen. Wydrążony wydrążone w wysokości co najmniej 4 metrów, ma otwór wlotowy około 10h17 cm i głębokość od 40 do 60 cm. Konstrukcja może trwać aż do 4 tygodni. To samo gniazdo ptaka wykorzystywane w kolejnych latach, jednak, jeśli nie zostanie zajęte przez innych mieszkańców.

Dno gnieździe jest wyłożona ale nic z kory. Pod koniec kwietnia samica składa od 4 do 5 jaj, a po dwóch tygodniach inkubacji pisklęta zaczynają wyklucia. W gnieździe, spędzają pierwszych 4 tygodni życia. W tej chwili są one zaangażowane w dostarczanie rodzicom. Oni jeszcze przez jakiś czas, aby to zrobić, gdy pisklęta już latać z gniazda.

W sierpniu, młode ptaki opuścić całkowicie, nie tylko gniazdo, ale również na terytorium rodziców. Oni szukają nowych miejsc lub tych, które zostały pozostawione bez pana. Gdy kurczęta odlecialy ptaki dorosłych zaczynają unikać siebie. Śpią w zagłębieniu, ale każdy ma swój własny „sypialnia”. A jeśli wziąć pod uwagę, że czarny dzięcioł znajdzie swoje terytorium ziemi w ciągu kilku kilometrów kwadratowych, spór ze względu na jedzenie, że nie mają.

Podstawą diety w dzięcioła czarnego są owady i ich larwy. Czarny dzięcioł niszczy chrząszcze, Longhorn-chrząszczy, chrząszcze, mrówki, klejnot horntails larwy i tak dalej. W ciągu jednego dnia, może jeść do 600 larw owadów niż wielką korzyścią inwazji na rośliny. Często zdarza się, że ptak jest całkowicie wytrącił korę drzewa lub wydobywania czegoś szczególnie delicje, co lufa prostokątne otwory.

Dzięcioł czarny jest osiadły ptak, w zimie z ich „domu” nie odlecieć i czuje się tam jak w lecie. Dla siedliska zazwyczaj preferuje gęstych lasów iglastych, ale także występuje w lasach liściastych. Dzięcioł czarny jest rozprowadzany w całej strefie lasów w Rosji, jest ona również w Syberii i Kazachstanu i na Kaukazie, a we wszystkich lasach europejskiej części naszego kraju. Dzięcioł czarny – długoletni przyjaciel z drzew, to musi być chronione, a dziś jest pod ochroną naszego państwa.