799 Shares 1424 views

Ciekawostki o żaby. Szklenicowate: Ciekawostki

Żaby są uważane za jeden z najbardziej interesujących gatunków płazów zamieszkujących naszą planetę. Niemniej jednak, są one nic specjalnego nie różnią się od swoich odpowiedników. Dla wielu są po prostu obrzydliwe: zimna, śliska, mokra. Jednakże, jako gatunek, są bardzo interesujące, a ich pozorna nijaka kryje wiele ciekawych rzeczy. Ludzie, którzy nie są obojętni wobec tych rodzajów płazów i obserwował ich przez długi czas, wprowadziliśmy wiele ciekawych odkryć o ich zwyczaje, styl życia, siedlisk, etc. W tym artykule, zdecydowaliśmy się ujawnić wam Najciekawsze żaby. Jednocześnie postaramy się wam więcej o niektórych z tych gatunków zwierząt, a także tych, którzy nawet nie istnieją w przyrodzie. Co intryguje? Czytaj dalej, a zrozumiesz dlaczego.

gatunki żab

Te płazy zamieszkują niemal wszystkich częściach świata. Mogą żyć w jeziorach i rzekach, i bagna, a na ziemi i na drzewach, a nawet w głąb grubości metrowym gliny. W zależności od tego, istnieją trzy główne rodzaje żab: żaby, żaby, ropuchy. Pierwszy – to płazów, które mają gładką, lecz nieco nierówne skórze tylnych łap membran i zębami, które są rozmieszczone na górnej szczęki. Mogą one być bardzo małe, ale dość duże. Największym przedstawicielem jest żaba goliat. Ciekawostki o to powodować ciekawość wielu przyrodników. Dla żaby jest po prostu olbrzymi. Jego waga może wynieść do trzech kilogramów. Długości można osiągnąć prawie metr (90 cm). Ze względu na ich silne kończyn, jest ona w stanie wykonać skok do 3 metrów. Ponadto, te stworzenia są całkowicie milczy. Oni nigdy nie publikuje nawet słaby dźwięk, przypominający rechot. Lecz najmniejszy żyjący na wyspie Kubie. Długość ich ciała wynosi około centymetra.

ropuchy

Dla wielu ropucha – jest duża żaba. Jednak tak nie jest. Różnią się one nie tylko wielkością, ale także kilka innych funkcji. Na przykład, ropuchy nie mają zębów i skóry – z wyraźnymi guzkami. W porównaniu z żaba ropucha skóra jest ciemniejsza i suche. Oko są ślinianki przyusznej. Są one dobrze rozwinięte. I ropuchy żyją głównie na lądzie. W zbiornikach jest proces rozmnażania. Największym ropucha na świecie jest tak. Jest trujący. Jednak najmniejszym próbka tego gatunku – ma długość 2,5 cm te interesujące fakty żaby ma 100 procent pewności ..

Jestem pewien, że wielu słyszało o trehlapy ropucha i myślę, że w naturze żyje szczególnego rodzaju. Jednak jest to mityczna bestia, i istnieje tylko w postaci maskotki, wykonane z różnych materiałów. W dalszej części artykułu przedstawiamy ciekawe fakty trehlapy ropuchę.

Ciekawy talizman w Feng Shui

Jin Chan – symbol bogactwa. Wykonana jest z monetą w ustach. Mówią, że przyciąga nie tylko materialne bogactwo, ale także w stanie zrobić człowiek udany i zamożnych. Ta maskotka jest metal (złoto, srebro, brąz, stal, itd.) Lub z niektórych odmian kamieni półszlachetnych. Jego nazwa staje się jasne, że nie jest cztery, ale trzy nogi, a oczy – jasne czerwone kryształy. Ta ropucha jest zazwyczaj siedzi na stosie monet lub sztabek złota. Czasami zamiast monety w ustach trzyma perłę. Z trehlapy ropuchę w buddyzmie stowarzyszonych legend. Według ropuchę w Buddzie okazało villain-złodzieja, który okradł ludzi. W drodze do Buddy, stracił nogę, Bóg oszczędził mu życie, ale zmienił go w ropuchę, która jest jej pluć skradzione pieniądze przed końcem jego dni. Oto kilka interesujących faktów na temat żab.

hylas

W porównaniu z ropuchy i żaby, żaby, nawet najmniejsza. Ich wyróżnikiem jest przedłużeniem płyt na palcach, z którymi oni wspiąć. Niektóre gatunki nawet „latać” raczej zaplanować. Z powodu tej właściwości są zapisywane z ich wrogów.

W tym rozdziale przedstawiono informacje na swojej uwagi na temat tych niezwykłych zwierząt. I pierwszą rzeczą, chcemy powiedzieć, ze względu na ich cechy anatomiczne. Tak, lista „ciekawe fakty o żaby”, zaczyna się od informacji, które mają narządy wzrokowe są rozmieszczone w taki sposób, że żaba można oglądać równocześnie w różnych kierunkach: do przodu, do góry, na boki. Żaby prawie zawsze opuścić swoje oczy otwarte, tylko od czasu do czasu podczas snu zamknąć je. Kolejnym faktem jest połączony z bakteriobójczych właściwości skóry żab. Pomimo faktu, że jest brzydki wygląd i śliskie w dotyku, można go wyleczyć. Nasi przodkowie w tym celu, rzucanie żaby w zbiorniku wypełnionym mlekiem więc nie kwaśny. Żaby żyją średnio o 20 lat, choć są tacy, którzy dożyć 40. Ponieważ żaby mają wielu wrogów, niektóre z nich, na przykład, włochate żaby, trzymać jajka w ustach, i zadarty nos żaba – w żołądku. Te amfibia nie pić wody. Wilgoć dostaje się do ich organizmu przez skórę. Oto twoja żaba. Do najbardziej interesujących faktów o nich jeszcze przed nami. Niektóre żaby śpiewać jak ptak, a specjalny roślin w domach, aby to zrobić. Jednak zastanawiam się?

Najczęściej najbardziej

Okazuje się, że jeden z gatunków żab, czyli Coco, który mieszka w dżunglach Ameryki Południowej, jest najbardziej jadowitych zwierząt lądowych świata. Nie kobra nie można porównywać ze sobą pewien stopień toksyczności jadu. Jest kilka tysięcy razy silniejsze niż cyjanek.

dobry symbol szczęścia

Ciekawostki o żab zróżnicowane. Na przykład w Japonii, są one uważane za symbol szczęścia i powodzenia. Starożytni Egipcjanie żaby związane ze zmartwychwstaniem umarłych, a nawet ich zmumifikowane. Prawdopodobnie Egipcjanie zauważyli, że niektóre żaby „die”, czyli stan hibernacji, a następnie „odradza” – wychodzi z hibernacji.

wyznacznikiem ciąży

Jest to gatunek żab – odzyskanych dzięki którym można ustalić, czy kobieta jest w ciąży czy nie. W tym celu pod skórę żaby wstrzykuje moczu kobiet. Jeśli po pięć godzin opóźnienia jaja żaby, to odpowiedź brzmi tak.

Dziwadełka żaby

Słyszałeś, że małe dziecko był większy niż jego rodzic. „Czy to tylko w filmie fantasy” – na pewno odpowiemy. Jednak niektóre gatunki żab jest w porządku. Niektóre kijanki mogą osiągać długość 25 cm, gdy duże ptaki są nie więcej niż 6 cm.

Szklenicowate: interesujących faktów na temat tego typu płazów

W przeciwieństwie trehlapy te żaby nie istnieją w świecie. Dlaczego są one tak nazwane? A oto dlaczego. Mają całkowicie przezroczysty brzuch, tak, że wszystkie narządy wewnętrzne są widoczne. Oni żyją w Ameryce Południowej na drzewach. Precz z nich tylko w okresie godowym.

Czy rechot żaby wszystko?

Jak już wspomniano, Goliat żaby są głupie i nekotrye japoński wah może śpiewać jak ptak. Ponadto, nie jest żaba, którzy płaczą „Ribby” inni chrapią kvohchut, grunt, narzekać, zvenkayut etc. Więc nie krakać właściwe dla wszystkich rodzajów zwierząt. Jednocześnie kobiece ludzie milczą, ale mężczyźni są znacznie bardziej rozmowny.

Konkludując

Jak widać, fakty o żaby są bardzo ciekawe, a czasem zabawne. Po tym wszystkim, nikt nie przypuszczał, że zwierzę, które nazywamy wah, może być głupi, albo że żaby jak ptaki żyją na drzewach, a ponadto może wykonywać tylko śpiew ptaków i wylewa piękny śpiew. Ale fakt, że nie są żaby, które są najbardziej jadowity na świecie, pozwala nam przyjrzeć się one na pierwszy rzut oka nieszkodliwych zwierząt.